Válka 1866 - Pavel Bělina, Josef Fučík

Diskuse

Tuto knihu vydalo nakladelství Havran-Paseka


Jak už název napovída,zabývá se kompletní tématikou bojů i politické situace v daném roce.
Mimo jiné jsou v ní i barevné přílohy uniforem všech zainteresovaných stran a to i těch méně známých než jen "Rakušáci a Prušáci".
V knize je alespon částečně popsán i obyčejný život řadového pěšáka.
Mimo jiné mě zaujalo,že v té době se považovalo pití studené vody skoro za smrtelné a tudíž nežádoucí..Studně hlídali důstojníci a stráže s nasazenými bodáky.Vůbec by mě nelákala představa,že po pochodu na např.30km bych se nesměl napít Confused ..
Takže kdo chce zjistit pravdu o tolik posmívané "lorenzce"-předovce-tomu můžu jen doporučit...apropo...knížku jsem kupoval asi okolo pětistovky..
URL : https://www.valka.cz/Valka-1866-Pavel-Belina-Josef-Fucik-t40465#155117 Verze : 0
Diskusní příspěvek Faktografický příspěvek
Přílohy

Přidejte se k nám

Věříme, že mezi Vámi jsou lidé s různými zájmy a zkušenostmi, kteří by mohli přispět svými znalostmi a nápady. Pokud máte rádi vojenskou historii a máte zkušenosti s historickým výzkumem, psaním článků, editací textů, moderováním, tvorbou obrázků, grafiky nebo videí, nebo prostě jen máte chuť se zapojit do našeho unikátního systému, můžete se k nám připojit a pomoci nám vytvářet obsah, který bude zajímavý a přínosný pro ostatní čtenáře.

Zjistit více