Iron Eagle I - Železný orel 1

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 32.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 461 příspěvků vloženo, 2618 editováno a 1155 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Iron Eagle I - Železný orel 1

  Avatar  OCELOVÝ OREL - příběh o velké odvaze, neobyčejném přátelství a předurčení vzdorovat všem překážkám. 18tiletý Doug Masters(Jason Gedrick) pilotuje letadlo déle, než řídí auto. Jeho otec - špičkový vojenský pilot, byl během vojenského konfliktu na Středním Východě sestřelen a uvězněn. Americká vláda je bezmocná. Doug si spolu s vojenským veteránem (Louis Gossett, Jr.) "vypůjčí" vojenské letadlo a společně se vydají na nebezpečnou misi s cílem vysvobodit otce a vrátit se jako hrdinové a muži.


  Koupit DVD na Filmopolis.cz
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/41049#223200Verze : 0
  Avatar
  V roce 1986 natočený letecký film, točený v Izraeli, v rytmu disco za režie S.F.Furie v hlavních rolích pubelescenta Dong Masterse (hraje Jason Getrick), stihacího pilota F-16tky "na zapřenou" čerstvě ukončivšiho maturitu, kterému kdesi nad Středozemním mořem sestřelí otce a za pomocí party pubelescentů - dětí profesionálních vojáků letecké základny - se rozhodne vyřešit diplomatický incident Ameriky - vlastní akcí. Za pomoci plukovníka CH. "Chappyho" Sinclaira (více známý černošský herec - Luis Gossett Junior) - veterána vietnamské války se zmocní plně vyzbrojených dvou dvoumístných stihaček F-16 a letí kdesi do oblasti severní Afriky, kde vládne militantnímu režimu nejmenovaného státu "Colonel" Nahir Nakesh (snad parodie na kadáfiho režim). Sledujeme postupně všechny fáze příprav k letu, výcvik a samotnou akci se spoustou leteckých soubojů typu "Top Gun". Americké F-16 v psích soubojích s izraelskými Kfiry. Dnes v době počítačových her a simulací se nám nezdá celý příběh až tak fantasmagorický jakým v devadesátých letech nesporně musel být. Škoda, že celkem výborně natočené letecké akce kazí typické "chyby střihu" kdy při vzletu má letoun jiné podvěsy a výzbroj než za letu a při přistání - naopak. Výborný letecký film - který zahájil celou serii pokračování ovšem už bez hlavního hrdiny - v dalších dílech nahradili nesporně brilantního Jasona Gedrika - jiní herci.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/41049#158062Verze : 0
  Avatar
  Tak tohle je film na kterém jsem vyrůstal.Ještě mu v té době sekundovalo pokračování Iron Eagle II a Top Gun.Kfiry nemají chybu a i příběh docela ujde.


  A propo:Všimli jste si že Kfir je ve filmech nejvícekrát likvidované letadlo?
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/41049#161199Verze : 0