Němá barikáda

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 3.346,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 372 příspěvků vloženo, 1185 editováno a 377 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Němá barikáda

  Avatar
  Němá barikáda


  Drama
  Československo, 1949, 128 min


  Režie: Otakar Vávra
  Hrají: Marie Vášová, Josef Bek, Vladimír Ráž, Jaroslav Marvan, Miloš Nedbal, Oldřich Lukeš  Drama z památných květnových dnů roku 1945 líčené na pozadí příběhů několika holešovických občanů. Tito občané se aktivně zapojili do posledních bojů II. světové války v Praze. Zorganizovali odpor proti tankové divizi blížící se k Praze - vybudovali barikády na Trojském mostě. Německá vojska se snaží urychleně opustit město, a to si rychle přivyká pocitu divize, která se chystá k poslednímu zoufalému úderu. Obrana stála velké úsilí... Film věnovaný hrdinům Pražského povstání 1945. (oficiální text distributora)  *zdroj : www.csfd.cz
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/41149#158834Verze : 0
  MOD
  Avatar
  hustej film !! nejlepsi je ten konec kdyz tam strilej kathjuse Smile ale pak je mazec kdyz tam mavej s rudou SSSR vlajkou a rikaj no za tohle se kdysi strilelo a nekdo tam odpovi no delali se ruzny blbosti Laughing to je fakt mazec kdyz si to clovek pusti po takovejch letech Laughing
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/41149#160438Verze : 0
  Avatar
  K tomuto snímku mám dotazy -
  1 - Odpraví ten mladík toho německého Panzer IVJ doopravdy na ostro nebo ne? Jako chápu teda, že asi možná nestřílí ten herec přímo do tanku (i když,...??) ale připadá mě to, že statický tank u té barikády opravdu odpálili faustem (třeba nějací odborníci).
  Odpal Panzerfaustu vypadá totiž VELMI reálně!!! ,.... a po střihu ta PzIV hoří a dýmá opravdu jako po zásahu naostro včetně "prskavo-praskavých" zvuků,.... Tedy mohu li soudit dle dobových filmových snímků zasažených strojů,..
  2 - Co to je za druh Panzerfaustu - s tou čepičkou?
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/41149#212234Verze : 0
  Avatar
  to Dolin404: podle slov známého, je to skutečná Pz.IV zničená (samozřejmě, že ne hercem), ale skutečným Panzerfaustem. Jestli je to pravda nevím, ale myslím, že v době natáčení nebylo problémem sehnat příslušný plněfunkční tank i zbraň.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/41149#253748Verze : 0