Hon na ponorku (The Hunt for Red October)

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 3.346,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 443 příspěvků vloženo, 1179 editováno a 435 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Hon na ponorku (The Hunt for Red October)

  Avatar
  Divím se že se zde tento brilantní film,patřící (spolu s filmy Das Boot a Crimson Tide) do zlatého trojúhelníku ponorkářských filmů,ještě neobjevil.


  K ději asi toliko:Ze sovětské ponorkové základny Poljarnyj vyplouvá nová supermoderní sovětská ponorka třídy Tajfun zvaná Rudý říjen.Tato je vybavena unikátní technologií neslyšného pohonu.Jejím úkolem je doplout do výcvikového prostoru kde má provádět cvičení spolu s ponorkou Konovalov patřící do třídy Alfa a zde testovat svůj neslyšný pohon.Kapitán Ramius velící Rudému říjnu ale namísto cvičení zabije svého politruka a rozhodne se emigrovat i s ponorkou do USA.Před tím si na sebe ale poštve celou sověskou flotilu a protože sověti okamžitě požádají US NAVY o pomoc,průnik je nejistý.


  Film,natočený podle bestselleru Hon na ponorku od Toma Clancyho,patří k tomu nejlepšímu co v žánru ponorkových filmů vzniklo.Nejlepším hercem ve filmu je bezpochyby Sean Connery alias sovětský kapitán Marco Ramius.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/41449#161205Verze : 0
  Avatar
  Velice pěkný film. Pokud se smíříme s tím, že dějově je to fikce nad fikci, tak stojí za nejedno shlédnutí. Sean Connery opět exceluje, stejně dobrými "nahravači" mu jsou Sam Neill, Alec Baldwin i třeba J.E.Jones. Scény, kdy třeba Krasnyj Oktjabr podle Ramiových povelů proplouvá "naslepo" podmořským koridorem s torpédy v zádech doslova berou dech !
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/41449#161295Verze : 0
  Avatar
  je to fikce nad fikci, ale je to skvělá fikce Smile Tom Clancy, co dodat


  jestli se tu objeví někdo, kdo to ještě neviděl, tak to honem napravte, vřele doporučuju
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/41449#161364Verze : 0
  Avatar
  Jeden z mála případu kdy mě po přečtení knížky, film nezklamal.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/41449#161369Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Suhlasim, ze s knihou sa dej filmu zhoduje. Na druhu stranu prave tu sa da ukazat to, ze aka dobra moze byt kniha oproti filmu. V ziadnom pripade film nezatracujem, pacil sa mi... Ale ak to niekto videl a pacilo sa mu to, tak mu knihu velmi, odporucam precitat.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/41449#184756Verze : 0