Keppler, Georg

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 342 příspěvků vloženo, 1829 editováno a 255 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Keppler, Georg

SS-Obergruppenführer a generál zbraní-SS

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Keppler Keppler
    Jméno:
    Given Name:
    Georg Georg
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Georg Keppler
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    SS-Obergruppenführer a generál zbraní-SS SS-Obergruppenführer and General of the Armed SS
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    07.05.1894 Mainz /
    07.05.1894 Mainz /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    16.06.1966 Hamburg /
    16.06.1966 Hamburg /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    - -
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    - -
    Související články:
    Related Articles:
    Zdroje:
    Sources:
    http://www.geocities.com/~orion47/
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/418#431029Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Keppler Keppler
    Jméno:
    Given Name:
    Georg Georg
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Georg Keppler
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    19.06.1914 Polizei-Leutnant
    DD.MM.1917 Polizei-Oberleutnant
    21.06.1920 Polizei-Hauptmann
    01.07.1931 Major-Polizei
    10.10.1935 SS-Sturmbannführer
    20.04.1937 SS-Obersturmbannführer
    20.04.1938 SS-Standartenführer
    13.05.1940 SS-Oberführer
    09.11.1940 SS-Brigadeführer a generálmajor zbraní SS
    30.01.1942 SS-Gruppenführer a generálporučík zbraní-SS
    20.04.1944 SS-Obergruppenführer a generál zbraní-SS
    19.06.1914 Polizei-Leutnant
    DD.MM.1917 Polizei-Oberleutnant
    21.06.1920 Polizei-Hauptmann
    01.07.1931 Major-Polizei
    10.10.1935 SS-Sturmbannführer
    20.04.1937 SS-Obersturmbannführer
    20.04.1938 SS-Standartenführer
    13.05.1940 SS-Oberführer
    09.11.1940 SS-Brigadeführer and Major General of the Armed-SS
    30.01.1942 SS-Gruppenführer and Lieutenant General of the Armed-SS
    20.04.1944 SS-Obergruppenführer and General of the Armed-SS
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    18.07.1941-19.09.1941 Velitel : Divize SS Totenkopf
    19.04.1942-DD.05.1942 Velitel : Divize SS Reich
    DD.05.1942-09.11.1942 Velitel : Divize SS Das Reich
    09.11.1942-10.02.1943 Velitel : Divize tankových granátníků SS Das Reich
    06.04.1944-01.09.1944 Velitel : Velitelství zbraní SS Maďarsko
    16.08.1944-24.10.1944 Velitel : I. tankový sbor SS Leibstandarte
    09.11.1944-04.02.1945 Velitel : III. tankový sbor SS (germánský)
    01.11.1944-12.02.1945 Velitel : Velitelství zbraní SS Maďarsko
    12.02.1945-08.05.1945 Velitel : XVIII. armádní sbor SS
    18.07.1941-19.09.1941 Commander : SS Division Totenkopf
    19.04.1942-DD.05.1942 Commander : SS Division Reich
    DD.05.1942-09.11.1942 Commander : SS Division Das Reich
    09.11.1942-10.02.1943 Commander : SS Tank Grenadier Division Das Reich
    06.04.1944-01.09.1944 Commander : Waffen SS Command Hungary
    16.08.1944-24.10.1944 Commander : I SS Tank Corps Leibstandarte
    01.11.1944-12.02.1945 Commander : Waffen SS Command Hungary
    09.11.1944-04.02.1945 Commander : III SS Tank Corps (Germanic)
    12.02.1945-08.05.1945 Commander : XVIII SS Army Corps
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    14.08.1940
    Rytířský kříž Železného kříže 1939
    Knight's Cross of the Iron Cross
    Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes 1939
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1. třídy
    Iron Cross 1st Class
    Eisernes Kreuz I. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 2. třídy
    Iron Cross 2nd Class
    Eisernes Kreuz II. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    - Spona 1939 k Železnému kříži 1914 1. třídy
    Clasp 1939 to Iron Cross 1914 to 1st Class
    Wiederholungsspange 1939 zum Eisernen Kreuz 1914 1. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    - Spona 1939 k Železnému kříži 1914 2. třídy
    Clasp 1939 to Iron Cross 1914 to 2nd Class
    Wiederholungsspange 1939 zum Eisernen Kreuz 1914 2. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Medaile na paměť 1. října 1938
    Sudetenland Medal
    Medaille zur Erinnerung an den 1. Oktober 1938
    -


    DD.MM.RRRR
    Medaile na pamět 13. března 1938
    Anschluss Medal
    Medaille zur Erinnerung an den 13. März 1938
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://www.geocities.com/~orion47/
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/418#431030Verze : 0
    MOD
    Avatar
    SS-Obergruppenführer und General der Waffen-SS Georg Keppler


    Narozen: 7.5.1894 v Mainzu
    Zemřel: 16.6.1966 v Hamburgu (na následky vážných zranění z dob války)


    Služební postup :


    Leutnant: 19.6.1914
    Oberleutnant: 1917
    Hauptmann der Schupo: 21.6.1920
    Major der Schupo: 1.7.1931
    SS-Sturmbannführer: 10.10.1935
    SS-Obersturmbannführer: 20.04.1937
    SS-Standartenführer: 20.4.1938
    SS-Oberführer: 13.5.1940
    SS-Brigadeführer und General Major der Waffen-SS: 9.11.1940
    SS-Gruppenführer und General Lieutenant der Waffen-SS: 30.1.1942
    SS-Obergruppenführer und General der Waffen-SS: 20.4.1944

    Přiřazení :


    1929 - 20.11.1931 - Velitel Landespolizei v Jeně
    20.11.1933 - 24.5.1935 - Velitel Schutzpolizei, Gotha
    10.1933 - 6.1934 - Velitel München Landespolizei-Regiment
    6.1934 - 10.10.1935 - Služba v Heer, Inf.Rgt. 32
    10.10.1935 - Vstoupil do SS-Verfügungstruppe
    10.10.1935 - 23.3.1938 - Velitel I.Sturmbann/SS-Standarte 1 "Deutschland"
    23.3.1938 - 11.7.1941 - Velitel SS-Standarte 3 (později označené SS-Regiment (mot.) "Der Führer"/SS-Division "Reich" (mot.))
    15.07.1941 - 21.09.1941 - Velitel SS-Totenkopf-Division
    krátce - Velitel SS-Division "Nord"
    V léčení kvůli mozkovému nádoru
    1.4.1942 - 10.2.1943 - Velitel SS-Division "Reich"
    2.1943 - 30.8.1943 - V léčení
    31.8.1943 - 20.3.1944 - velitel jednotek Waffen-SS Böhmen-Mähren
    6.4.1944 - 1.9.1944 - velitel jednotek Waffen-SS Ungarn
    16.8.1944 - 24.10.1944 - velitel I.SS-Panzer-Korps
    1.11.1944 - 2.2.1945 - velitel jednotek Waffen-SS Ungarn
    30.10.1944 - 4.2.1945 - Velitel III.(germanisches) SS-Panzer-Korps
    4.2.1945 - 8.5.1945 - Velitel XVIII.SS-Armee-Korps


    Vzdal se americkým jednotkám 22.5.1945
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/418#2283Verze : 0
    MOD
    Avatar
    ...
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/418#2288Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Počas 1. svetovej vojny velil rote. Po vojne vstúpil do služieb nemeckej polície.. Počas svojej kariery pôsobil ako policajný dôstojník a vyšetrovatel, nakoniec sa v roku 1930 stal šéfom Schutzpolizei. V roku 1935 vstúpil do SS-VT, kde mu bolo 10. ríjna/oktobra 1935 sverené velenie 1. praporu Standarte 1 Deutschland. Začiatkom roku 1938 Keppler vytvoril prvý rakúsky pluk SS Der Fuhrer. V čele tejto jednotky úspešne pôsobil po dobu ťaženia vo Francúzsku, kde získal Rytiersky kríž. V červenci/júli 1941 Keppler prevzal od Kleiheisterkampa velenie divízie TOTENKOPF. V dobe jeho velenia divízia zažila jedny zo svojich najťažších bojov okolo jazera Ilmen, vrátane útoku na línii Luga. Divízia v tejto dobe prešla desivou vyčerpávajúcou vojnou. V zárí/septembri toho istého roka sa na miesto velitela vrátil Eicke. U Kepplera lekári zistili mozgový nádor a zbytok roku strávil na liečení. Potom bol poverený velením divízie Das Reich. Túto funkciu zastával až do únoru/februára 1943, ked ho choroba opať prinútila odísť zo svojho miesta velitela. Po svojom vyliečení Keppler prakticky po celú dobu bojov v Normandii viedol 1. tankový zbor SS. Potom sa vrátil na východnú frontu., kde až do února/februúra 1945 velil 3. tankovému zboru SS. Navzdory svojej chorobe patril Keppler k najschopnejším velitelom SS.
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/418#38503Verze : 0