Prezidenti a hlavy státu samostatné Nigérie

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 407 příspěvků vloženo, 2184 editováno a 3265 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Prezidenti a hlavy státu samostatné Nigérie

    Avatar
    Prezident
    1.10.1963-16.1.1966 - Dr. Nnamdi Azikiwe


    Předsedové federální vojenské vlády
    16.1.1966-29.7.1966 - Major General Johnson Aguiyi-Ironsi
    29.7.1966-19.7.1975 - Lieutenant Colonel Yakubu Gowon
    19.7.1975-13.2.1976 - General Murtala Mohammed
    13.2.1976-1.10.1979 - General Olesegun Obasanjo


    Prezident
    1.10.1979-31.12.1983 - Shehu Shagari


    Předseda Nejvyšší vojenské rady
    31.12.1983-27.8.1985 - Major General Muhammadu Buhari


    Předseda Vládní rady ozbrojených sil
    27.8.1985-26.8.1993 - General Ibrahim Babangida


    Prozatimní hlava státu
    26.8.1993-17.11.1993 - Ernest Shonekan


    Předsedové Prozatimní vládní rady
    17.11.1993-8.7.1998 - General Sani Abacha
    8.7.1998-29.5.1999 - General Abdulsalami Abubakar


    Prezident
    29.5.1999-29.5.2007 - General (ret) Olesegun Obasanjo
    29.5.2007-dodnes - Umaru Yar'Adua
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/42070#165881Verze : 0