Krejčí, Ludvík

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 379 příspěvků vloženo, 2091 editováno a 3222 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Krejčí, Ludvík

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Krejčí Krejčí
    Jméno:
    Given Name:
    Ludvík Ludvík
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Ludvík Krejčí
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:

    Hodnost:
    Rank:
    armádní generál Army General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    17.08.1890 Tuřany /
    17.08.1890 Tuřany /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    09.02.1972 Ústí nad Orlicí /
    09.02.1972 Ústí nad Orlicí /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    Zemské vojenské velitelství v Košicích, velitel
    Hlavní štáb branné moci, náčelník
    Hlavní velitelství, hlavní velitel
    Land Military Command in Košice, Commander
    Headquarters of the Armed Forces, Chief


    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    - -
    Související články:
    Related Articles:
    Zdroje:
    Sources:
    Vojenský ústřední archiv Praha, fond Kvalifikační listiny vojenských osob
    Vojenský ústřední archiv Praha, fotoarchiv
    Fidler, Jiří: Generálové legionáři. Brno 1999.
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/42990#367406Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Krejčí Krejčí
    Jméno:
    Given Name:
    Ludvík Ludvík
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Ludvík Krejčí
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    01.09.1899-01.09.1901 Státní gymnasium, Brno
    01.09.1901-05.07.1907 Městské gymnasium, Vyškov
    01.09.1907-31.07.1910 Vyšší lesnická škola, Písek
    01.09.1899-01.09.1901 ?
    01.09.1901-05.07.1907 ?
    01.09.1907-31.07.1910 ?
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    01.11.1910-15.02.1911 Škola jednoročních dobrovolníků, Brno
    07.07.1917-31.08.1917 Důstojnický kurs, Borispol
    30.05.1921-15.08.1921 Informační kurs pro generály a plukovníky, Praha
    03.11.1922-30.11.1922 Informační kurs pro generály a plukovníky, Versailles
    15.08.1923-01.09.1925 Vysoká válečná škola, Paris
    01.11.1910-15.02.1911 ?
    07.07.1917-31.08.1917 ?
    30.05.1921-15.08.1921 ?
    03.11.1922-30.11.1922 ?
    15.08.1923-01.09.1925 ?
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    01.03.1915 poručík rakousko-uherské branné moci
    01.11.1916 nadporučík rakousko-uherské branné moci
    17.08.1917 podkapitán ruské armády
    07.02.1918 podkapitán legií
    27.08.1918 podplukovník legií
    01.12.1918 plukovník legií
    23.07.1920 plukovník pěchoty
    19.07.1923 generál V. hodnostní třídy
    16.12.1927 brigádní generál
    04.05.1928 divisní generál
    14.03.1934 armádní generál
    01.06.1939 armádní generál ve výslužbě
    01.03.1915 Lieutenant of the Austro-Hungarian Armed Forces
    01.11.1916 1st Lieutenant of the Austro-Hungarian Armed Forces
    17.08.1917 Captain of the Russian Army
    07.02.1918 Captain of Legions
    27.08.1918 Lieutenant-Colonel of Legions
    01.12.1918 Colonel of Legions
    23.07.1920 Colonel of the Infantry
    19.07.1923 General of 5th Rank Class
    16.12.1927 Brigade General
    04.05.1928 Division General
    14.03.1934 Army General
    01.06.1939 Army General (Ret.)
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    00.10.1918-01.12.1918 Velitel : 6. československý střelecký pluk
    01.12.1918-29.12.1918 Velitel : 6. československý střelecký pluk
    31.12.1918-20.06.1920 Velitel : 2. československá střelecká divise
    00.07.1920-19.07.1923 Velitel : 6. divise
    19.07.1923-DD.08.1923 Velitel : 6. divise
    DD.10.1925-16.12.1927 Velitel : 4. divise
    16.12.1927-04.05.1928 Velitel : 4. divise
    04.05.1928-DD.12.1932 Velitel : 4. divise
    31.12.1932-30.11.1933 Velitel : Zemské vojenské velitelství v Košicích
    30.11.1933-14.03.1934 Velitel : Hlavní štáb branné moci
    14.03.1934-24.09.1938 Velitel : Hlavní štáb branné moci
    24.09.1938-14.10.1938 Velitel : Hlavní velitelství
    14.10.1938-01.03.1939 Velitel : Hlavní štáb branné moci

    Ručně vyplněné položky:
    01.10.1910-01.11.1910 Pěší pluk č. 8, jednoroční dobrovolník
    01.11.1910-15.02.1911 vojenské studium
    15.02.1911-30.09.1911 Pěší pluk č. 8, velitel čety
    28.07.1914-20.01.1916 Bosensko-hercegovský pěší pluk č. 4, velitel čety
    20.01.1916-29.02.1916 Bosensko-hercegovský pěší pluk č. 4, velitel roty
    29.02.1916-13.04.1916 nemocniční ošetřování
    13.04.1916-01.07.1916 Bosensko-hercegovský pěší pluk č. 4, velitel roty
    01.07.1916-17.05.1917 Bosensko-hercegovský prapor polních myslivců č. 5, velitel roty
    17.05.1917 zajetí na východoevropském válčišti
    17.05.1917-07.07.1917 rumunské a ruské zajatecké tábory
    07.07.1917-31.08.1917 vojenské studium
    31.08.1917-10.10.1917 6. československý střelecký pluk, velitel roty
    10.10.1917-05.03.1918 6. československý střelecký pluk, zástupce velitele praporu
    05.03.1918-20.08.1918 6. československý střelecký pluk, velitel praporu
    20.08.1918-07.10.1918 6. československý pěší pluk, velitel praporu
    07.10.1918-22.10.1918 6. československý střelecký pluk, velitel praporu
    22.10.1918-31.12.1918 6. československý střelecký pluk, velitel pluku
    31.12.1918-20.06.1920 2. československá střelecká divise, velitel divise
    20.06.1920-23.07.1920 repatriační dovolená
    23.07.1920-30.05.1921 6. divise, velitel
    30.05.1921-15.08.1921 vojenské studium
    15.08.1921-03.11.1922 6. divise, velitel
    03.11.1922-30.11.1922 vojenské studium
    30.11.1922-15.08.1923 6. divise, velitel
    15.08.1923-01.09.1925 vojenské studium
    01.09.1925-31.12.1932 4. divise, velitel
    DD.12.1932-30.11.1933 Zemské vojenské velitelství v Košicích, velitel
    30.11.1933-24.09.1938 Hlavní štáb branné moci, náčelník
    24.09.1938-14.10.1938 Hlavní velitelství, hlavní velitel
    14.10.1938-01.03.1939 Hlavní štáb branné moci, náčelník
    Automatically linked items:
    00.10.1918-01.12.1918 Commander : 6th Czechoslovak Rifle Regiment
    01.12.1918-29.12.1918 Commander : 6th Czechoslovak Rifle Regiment
    31.12.1918-20.06.1920 Commander : 2nd Czechoslovak Rifle Division
    00.07.1920-19.07.1923 Commander : 6th Division
    19.07.1923-DD.08.1923 Commander : 6th Division
    DD.10.1925-16.12.1927 Commander : 4th Division
    16.12.1927-04.05.1928 Commander : 4th Division
    04.05.1928-DD.12.1932 Commander : 4th Division
    31.12.1932-30.11.1933 Commander : Land Military Command in Košice
    30.11.1933-14.03.1934 Commander : General Staff of the Armed Forces
    14.03.1934-24.09.1938 Commander : General Staff of the Armed Forces
    24.09.1938-14.10.1938 Commander : General Headquarters
    14.10.1938-01.03.1939 Commander : Headquarters of the Armed Forces

    Manually added items:
    01.10.1910-01.11.1910 8th Infantry Regiment,
    01.11.1910-15.02.1911 Military Education
    15.02.1911-30.09.1911 8th Infantry Regiment, Platoon Commander
    28.07.1914-20.01.1916 4th B-H Infantry Regiment, Platoon Commander
    20.01.1916-29.02.1916 4th B-H Infantry Regiment, Company Commander
    29.02.1916-13.04.1916
    13.04.1916-01.07.1916 4th B-H Infantry Regiment, Company Commander
    01.07.1916-17.05.1917


    17.05.1917
    17.05.1917-07.07.1917


    07.07.1917-31.08.1917 Military Education
    31.08.1917-10.10.1917 6th Czechoslovak Rifle Regiment, Company Commander
    10.10.1917-05.03.1918 6th Czechoslovak Rifle Regiment, Battalion Deputy Commander
    05.03.1918-20.08.1918 6th Czechoslovak Rifle Regiment, Battalion Commander
    20.08.1918-07.10.1918 6th Czechoslovak Infantry Regiment, Battalion Commander
    07.10.1918-22.10.1918 6th Czechoslovak Rifle Regiment, Battalion Commander
    22.10.1918-31.12.1918 6th Czechoslovak Rifle Regiment, Commander
    31.12.1918-20.06.1920 2nd Czechoslovak Rifle Division, Commander
    20.06.1920-23.07.1920
    23.07.1920-30.05.1921 6th Division, Commander
    30.05.1921-15.08.1921 Military Education
    15.08.1921-03.11.1922 6th Division, Commander
    03.11.1922-30.11.1922 Military Education
    30.11.1922-15.08.1923 6th Division, Commander
    15.08.1923-01.09.1925 Military Education
    01.09.1925-31.12.1932 4th Division, Commander
    DD.12.1932-30.11.1933 Land Military Command in Košice, Commander
    30.11.1933-24.09.1938 Headquarters of the Armed Forces, Chief
    24.09.1938-14.10.1938


    14.10.1938-01.03.1939 Headquarters of the Armed Forces, Chief
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    DD.MM.1915
    Vojenská záslužná medaile bronzová
    Bronze Military Merit Medal
    Bronzene Militär-Verdienstmedaille
    -


    DD.MM.1916
    Vojenská záslužná medaile stříbrná
    Silver Military Merit Medal
    Silberne Militär-Verdienstmedaille
    -


    DD.MM.1916
    Železný záslužný kříž
    Iron Cross of Merit
    Eisernes Verdienstkreuz
    -


    DD.MM.1917
    Vojenská záslužná medaile stříbrná
    Silver Military Merit Medal
    Silberne Militär-Verdienstmedaille
    -


    DD.MM.1918
    Řád Sv. Vladimíra 4. třída s meči a mašlí
    Order of St. Vladimir 4th Class with Swords and Bow
    Орден Святого Владимира 4-я степень с мечами
    -


    DD.MM.1918
    Medaile Jana Žižky z Trocnova
    Jan Zizka from Trocnov Medal
    Medaile Jana Žižky z Trocnova
    -


    DD.MM.1919
    Válečný kříž
    Croix de Guerre
    Croix de Guerre
    -


    DD.MM.1919
    Řád Sokola - s meči
    Order of Falcon with Swords
    Řád Sokola - s meči
    -


    DD.MM.1919
    Řád Za vynikající službu
    Distinguished Service Order
    Distinguished Service Order
    -


    DD.MM.1920
    Řád Čestné legie 5. třída
    Order of Legion of Honour 5th Class
    Ordre de la Légion d'Honneur Chevalier
    -


    DD.MM.1920
    Československý válečný kříž 1914-1919
    Czechoslovak War Cross 1914-1919
    Československý válečný kříž 1914-1919
    -


    DD.MM.1922
    Medaile vítězství
    Victory Medal
    Medaile vítězství
    -


    DD.MM.1922
    Československá revoluční medaile
    Czechoslovak Revolutionary Medal
    Československá revoluční medaile
    -


    DD.MM.1923
    Řád italské koruny komandér (3. třída)
    Order of Crown of Italy Commander (3rd Class)
    Ordine Della Corona d´Italia
    -


    DD.MM.1928
    Řád Čestné legie 4. třída
    Order of Legion of Honour 4th Class
    Ordre de la Légion d'Honneur Officier
    -


    DD.MM.1928
    Řád rumunské koruny 3. třída
    Order of Crown of Romania 3rd Class
    Ordinul Coroana României Comandor
    -


    DD.MM.1934
    Řád Čestné legie 2. třída
    Order of Legion of Honour 2nd Class
    Ordre de la Légion d'Honneur Grand Officier
    -
    Rumunská spojená knížectví [1861-1881] / United Principalites of Romania [1861-1881]

    DD.MM.1934
    Řád Rumunské hvězdy 1. třída s meči
    Order of Star of Romania 1st Class with Swords
    Ordinul Steaua României Mare Cruce
    -


    DD.MM.1935
    Řád Jugoslávské koruny 1. třída
    Order of Yugoslav Crown 1st Class
    Orden Jugoslavenske krune 1 stepen
    -


    DD.MM.1936
    Královský řád Jiřího I. velkokříž (1. třída)
    Royal Order of George I. Grandcross (1st Class)
    Βασιλικόν Τάγμα Γεωργίου Α'
    -


    DD.MM.1948
    - Pamětní odznak 6. střeleckého pluku hanáckého
    The Commemorative Medal of the 6th Shooting Regiment "Hanacky"
    Pamětní odznak 6. střeleckého pluku hanáckého.
    -


    DD.MM.1948
    Bachmačská pamětní medaile
    Commemorative medal of Battle of Bachmach
    Bachmačská pamětní medaile
    -


    28.10.2017
    Řád Bílého lva I. tř. vojenská skupina
    Order of the White Lion 1st Class Military Division
    Řád Bílého lva I. tř. vojenská skupina
    in memoriam

    Poznámka:
    Note:
    Zpracováno na základě grantu Ministerstva obrany ČR a Občanského sdružení valka.cz -
    Zdroje:
    Sources:

    Vojenský ústřední archiv Praha, fond Kvalifikační listiny vojenských osob
    Vojenský ústřední archiv Praha, fotoarchiv
    Fidler, Jiří: Generálové legionáři. Brno 1999.
    www.hrad.cz
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/42990#375303Verze : 5
    MOD
    Avatar
    V knize 'Ja se generalem nenarodil', M.Zizkova, P.Sramek, R.Lasek, ISBN 978-80-903892-5-0 jsou ve vyctu vyznamenani udelenych L.Krejcimu navic tyto:


    Belgie, Medaile Vitezstvi 1918, 1922
    Rumunsko, Zlata dvorni medaile krale Carola, 1934
    CSR, Diplomovy odznak krale Karla IV. Narodnich streleckych gard I. tridy s meci a hvezdou, 1936
    Cina, Rad Jaspisu velkokriz, 1936
    Ceska Republika, Kriz obrany statu ministra obrany CR, 2008
    Ceska Republika, Pametni medaile Za svobodu a demokracii, 2012
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/42990#611408Verze : 0