Drgáč, Šimon

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 379 příspěvků vloženo, 2091 editováno a 3222 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Drgáč, Šimon

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Drgáč Drgáč
    Jméno:
    Given Name:
    Šimon Šimon
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Šimon Drgáč
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    armádní generál Army General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    08.11.1892 Mutěnice /
    08.11.1892 Mutěnice /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    28.06.1980 Mutěnice /
    28.06.1980 Mutěnice /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    Vojenská akademie, velitel
    Hlavní štáb branné moci, náčelník

    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    - -
    Související články:
    Related Articles:
    Zdroje:
    Sources:
    Vojenský ústřední archiv Praha, fond Kvalifikační listiny vojenských osob
    Vojenský ústřední archiv Praha, fotoarchiv
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/43499#414566Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Drgáč Drgáč
    Jméno:
    Given Name:
    Šimon Šimon
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Šimon Drgáč
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.1904-DD.MM.1912 Státní gymnasium, Kyjov
    DD.MM.1912-DD.MM.1913 Papežská universita Georgiana, Řím
    DD.MM.1904-DD.MM.1912 Státní gymnasium, Kyjov
    DD.MM.1912-DD.MM.1913 Papežská universita Georgiana, Řím
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.1919-DD.MM.1921 Kursy pro výchovu důstojníků generálního štábu, Praha
    DD.MM.1921-DD.MM.1923 Válečná škola
    DD.MM.1937-DD.MM.1937 Kurs pro vyšší velitele, Praha
    DD.MM.1947-DD.MM.1948 Kurs pro generály a vyšší velitele, Praha
    DD.MM.1919-DD.MM.1921 Kursy pro výchovu důstojníků generálního štábu, Praha
    DD.MM.1921-DD.MM.1923 Válečná škola
    DD.MM.1937-DD.MM.1937 Kurs pro vyšší velitele, Praha
    DD.MM.1947-DD.MM.1948 Kurs pro generály a vyšší velitele, Praha
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    23.12.1924 major
    26.04.1928 podplukovník
    13.07.1933 plukovník
    02.10.1945 brigádní generál
    18.10.1948 divisní generál
    18.10.1948 sborový generál
    01.12.1949 armádní generál
    23.12.1924 Major
    26.04.1928 Lieutenant Colonel
    13.07.1933 Colonel
    02.10.1945 Brigadier General
    18.10.1948 Division General
    18.10.1948 Corps General
    01.12.1949 Army General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    00.11.1921-DD.09.1922 Náčelník štábu : 10. divise
    00.12.1933-00.02.1936 Velitel : 2. oddělení /zpravodajské/ hlavního štábu branné moci
    DD.03.1936-DD.11.1936 Velitel : Pěší pluk 34
    DD.07.1945-02.10.1945 Velitel : Vojenská akademie
    02.10.1945-DD.10.1946 Velitel : Vojenská akademie
    01.08.1948-26.04.1950 Velitel : Hlavní štáb branné moci

    Ručně vyplněné položky:
    Automatically linked items:
    00.11.1921-DD.09.1922 Chief of Staff : 10th Division
    00.12.1933-00.02.1936 Commander : 2nd Section /Intelligence/ of the Headquarters of the Armed Forces
    DD.03.1936-DD.11.1936 Commander : 34th Infantry Regiment
    DD.07.1945-02.10.1945 Commander : Military Academy
    02.10.1945-DD.10.1946 Commander : Military Academy
    01.08.1948-26.04.1950 Commander : Headquarters of the Armed Forces

    Manually added items:
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    DD.MM.1930
    Československá revoluční medaile
    Czechoslovak Revolutionary Medal
    Československá revoluční medaile
    -


    DD.MM.1931
    Řád Čestné legie 4. třída
    Order of Legion of Honour 4th Class
    Ordre de la Légion d'Honneur Officier
    -


    10.03.1947
    Kříž za chrabrost
    Cross of Valour
    Krzyż Walecznych
    -


    DD.MM.1947
    Řád Virtuti Militari - Rytířský kříž
    The Order Virtuti Militari - Knight´s Cross
    Order Virtuti Militari - Krzyż Kawalerski
    -
    -

    DD.MM.RRRR
    - -
    -
    -
    -


    DD.MM.RRRR
    Medaile vítězství
    Victory Medal
    Medaile vítězství
    -


    DD.MM.RRRR
    Československý válečný kříž 1939
    Czechoslovak War Cross 1939
    Československý válečný kříž 1939
    -


    MM.DD.RRRR
    Československý válečný kříž 1914-1919
    Czechoslovak War Cross 1914-1919
    Československý válečný kříž 1914-1919
    -
    Poznámka:
    Note:
    povýšen dne 18.10.1948 se zpětnou účinností do hodností divisní generál (od 01.05.1944) a sborový generál (od 01.09.1947) promoted on 18.10.1948 with retroactive effect to the rank of Division General (since 01.05.1944) and Corps General (since 01.09.1947)
    Zdroje:
    Sources:
    Vojenský ústřední archiv Praha, fond Kvalifikační listiny vojenských osob
    Vojenský ústřední archiv Praha, fotoarchiv
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/43499#550651Verze : 3
    MOD
    Avatar
    Šimon Drgáč bol povýšený dekrétom prezidenta republiky zo dňa 18.10.1948 na divízneho generála s účinnosťou od 1.5.1944 a súčasne na zborového generála s účinnosťou od 1.9.1947. Uverejnené v Osobnom věstníku MNO č. 85 vydaného dňa 23.10.1948 na strane 735.
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/43499#551530Verze : 0
    Avatar
    baron Děkuji za rychlou odpověď!
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/43499#551536Verze : 0
    MOD