Milovice

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 3.346,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 372 příspěvků vloženo, 1179 editováno a 377 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Milovice

okres Nymburk

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Milovice Milovice
    Originální název:
    Original Name:
    Milovice
    Další názvy:
    Other Names:
    -
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    okres Nymburk Nymburk District
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    50°13'37.54"N 14°53'19.71"E
    Místní části:
    Local Municipalities:
    Benátecká Vrutice, Boží Dar, Milovice, Mladá
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    1396
    Vojenské objekty:
    Military Objects:
    Vznik
    Established
    Zánik
    Cancelled
    Název
    Name
    DD.MM.1905 Milovice, barákový tábor
    Milovice, Military Barracks
    07.12.1950 DD.MM.RRRR letiště
    DD.MM.RRRR DD.MM.1949 letiště
    Bozi Dar, Airfield
    DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR Milovice-Mladá, Letiště
    Milovice-Mladá, Airfield

    Milovice, vojenský tábor
    Milovice, letiště
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    Kostel sv. Kateřiny Alexandrijské
    Italský vojenský hřbitov
    Socha sv. Antonína Paduánského
    Pomník osvobození
    Muzea:
    Museums:
    Muzeum Milovicka -
    Osobnosti:
    Personalities:
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    01.03.1922 01.10.1928 Učiliště pro pěší vojsko
    Infantry Troops School
    07.07.1922 15.09.1933 Prapor útočné vozby
    Armoured Battalion
    10.09.1922 01.04.1930 Letecká povětrnostní stanice 6
    6th Air Weather Station
    05.04.1924 26.09.1924 Letka 4
    4th Flight
    15.09.1925 01.10.1929 Letka 2
    2nd Flight
    15.09.1925 01.10.1930 Rota obrněných automobilů
    Armoured Car Company
    01.10.1925 15.09.1933 Dělostřelecká balonová rota
    Artillery Balloon Company
    01.10.1925 15.09.1933 Eskadrona obrněných automobilů
    Armoured Car Squadron
    01.10.1928 24.09.1938 Instrukční prapor
    Instruction Battalion
    01.10.1928 24.09.1938 Pěchotní učiliště
    Infantry Troops School
    01.10.1928 25.09.1938 Rota obrněných vlaků
    Armoured Train Company
    15.09.1929 11.04.1934 I. peruť leteckého pluku 6
    1st Squadron of the 6th Air Regiment
    00.09.1930 DD.02.1933 Letka 71
    71st Flight
    00.09.1930 DD.02.1933 Letka 72
    72nd Flight
    01.10.1930 15.09.1933 Rota obrněných automobilů 1
    1st Armoured Car Company
    01.10.1930 15.09.1933 Rota obrněných automobilů 2
    2nd Armoured Car Company
    DD.10.1931 DD.04.1934 Náhradní letka leteckého pluku 4
    Replacement Flight of the 4th Air Regiment
    11.04.1933 19.09.1938 II. peruť leteckého pluku 1
    2nd Squadron of the 1st Air Regiment
    DD.04.1933 DD.09.1938 Letka 66
    66th Flight
    15.09.1933 01.10.1935 1. cvičná eskadrona obrněných automobilů
    1st Armoured Car Training Squadron
    15.09.1933 01.10.1935 2. cvičná eskadrona obrněných automobilů
    2nd Armoured Car Training Squadron
    15.09.1933 15.09.1935 3. rota /lehkých tanků/ pluku útočné vozby
    3rd Armoured Company /Light Tanks/
    15.09.1933 15.09.1935 Náhradní rota pluku útočné vozby
    Depot Company of the Armoured Regiment
    15.09.1933 15.09.1935 Pluk útočné vozby
    Armoured Regiment
    15.09.1933 15.09.1935 Prapor tanků
    Tank Battalion
    15.09.1933 DD.10.1934 Výcviková korouhev obrněných automobilů
    Armoured Car Training Guidon
    15.09.1933 15.09.1935 Škola útočné vozby
    School of Armoured Troops
    15.09.1935 01.10.1937 Brigáda útočné vozby
    Armoured Brigade
    15.09.1935 17.09.1936 II. prapor /lehkých tanků pěchotních/ pluku útočné vozby 3
    2nd Battalion /Light Infantry Tanks/ of the 3rd Armoured Regiment
    15.09.1935 17.09.1936 III. prapor /středních tanků/ pluku útočné vozby 3
    3rd Battalion /Medium Tanks/ of the 3rd Armoured Regiment
    15.09.1935 24.09.1938 Pluk útočné vozby 1
    1st Armoured Regiment
    15.09.1935 17.09.1936 Rota útočné vozby 10/3 /středních tanků/
    10th Armoured Company of the 3rd Armoured Regiment /Medium Tanks/
    15.09.1935 17.09.1936 Rota útočné vozby 11/3 /středních tanků/
    11th Armoured Company of the 3rd Armoured Regiment /Medium Tanks/
    15.09.1935 01.10.1936 Rota útočné vozby 2/1 /lehkých tanků jezdeckých/
    2nd Armoured Company of the 1st Armoured Regiment /Light Cavalry Tanks/
    15.09.1935 01.10.1936 Rota útočné vozby 3/1 /lehkých tanků jezdeckých/
    3rd Armoured Company of the 1st Armoured Regiment /Light Cavalry Tanks/
    15.09.1935 01.10.1936 Rota útočné vozby 4/1 /lehkých tanků jezdeckých/
    4th Armoured Company of the 1st Armoured Regiment /Light Cavalry Tanks/
    15.09.1935 01.10.1936 Rota útočné vozby 5/1 /lehkých tanků pěchotních/
    5th Armoured Company of the 1st Armoured Regiment /Light Infantry Tanks/
    15.09.1935 17.09.1936 Rota útočné vozby 7/3 /lehkých tanků pěchotních/
    7th Armoured Company of the 3rd Armoured Regiment /Light Infantry Tanks/
    15.09.1935 17.09.1936 Rota útočné vozby 8/3 /lehkých tanků-pěchotních/
    8th Armoured Company of the 3rd Armoured Regiment /Light Infantry Tanks/
    15.09.1935 17.09.1936 Rota útočné vozby 9/3 /středních tanků/
    9th Armoured Company of the 3rd Armoured Regiment /Medium Tanks/
    15.09.1935 01.10.1937 Učiliště útočné vozby
    Armoured School
    01.12.1935 01.10.1936 I. prapor /lehkých tanků/ pluku útočné vozby 1 /lehkých tanků/
    1st Battalion /Light Tanks/ of the 1st Armoured Regiment
    01.10.1936 24.09.1938 I. prapor /kombinovaný/ pluku útočné vozby 1
    1st Battalion /Composite/ of the 1st Armoured Regiment
    01.10.1936 01.10.1937 II. prapor /lehkých tanků/ pluku útočné vozby 1
    2nd Battalion /Light Tanks/ of the 1st Armoured Regiment
    01.10.1936 24.09.1938 Náhradní prapor pluku útočné vozby 1
    Replacement Battalion of the 1st Armoured Regiment
    15.11.1936 24.09.1938 Letka 6
    6th Flight
    01.10.1937 15.09.1938 II. prapor /lehkých tanků jezdeckých/ pluku útočné vozby 1
    2nd Battalion /Light Cavalry Tanks/ of the 1st Armoured Regiment
    01.10.1937 24.09.1938 III. prapor /lehkých tanků/ pluku útočné vozby 1
    3rd Battalion /Light Tanks of the 1st Armoured Regiment/
    01.10.1937 02.11.1937 IV. prapor /kanonový motorisovaný/ pluku útočné vozby 1
    4th Battalion /Motorised Guns/ of the 1st Armoured Regiment
    01.10.1937 02.11.1937 Rota útočné vozby 10/1 /kanonová motorisovaná/
    10th Armoured Company of the 1st Armoured Regiment /Motorised Guns/
    01.10.1937 02.11.1937 Rota útočné vozby 11/1 /kanonová motorisovaná/
    11th Armoured Company of the 1st Armoured Regiment /Motorised Guns/
    01.10.1937 02.11.1937 Rota útočné vozby 12/1 /kanonová motorisovaná/
    12th Armoured Company of the 1st Armoured Regiment /Motorised Guns/
    01.10.1937 02.11.1937 Rota útočné vozby 13/1 /kanonová-motorisovaná/
    13th Company of the 1st Armoured Regiment /Motorised Guns/
    15.09.1938 24.09.1938 II. prapor /lehkých tanků/ pluku útočné vozby 1
    2nd Battalion /Light Tanks/ of the 1st Armoured Regiment
    18.09.1938 25.09.1938 Rota útočné vozby 1/1 /motocyklistů/
    1st Armoured Company of the 1st Armoured Regiment /Motorcycles/
    24.09.1938 22.10.1938 Letka 66
    66th Flight
    24.09.1938 26.09.1938 Obrněný vlak 1
    1st Armoured Train
    24.09.1938 26.09.1938 Obrněný vlak 2
    2nd Armoured Train
    24.09.1938 26.09.1938 Obrněný vlak 3
    3rd Armoured Train
    24.09.1938 26.09.1938 Obrněný vlak 4
    4th Armoured Train
    24.09.1938 DD.09.1938 Obrněný vlak 5
    5th Armoured Train
    25.09.1938 23.10.1938 1. náhradní rota pluku útočné vozby
    1st Depot Company of the 1st Armoured Regiment
    25.09.1938 22.10.1938 Letecká povětrnostní stanice 3
    3rd Air Weather Station
    25.09.1938 23.10.1938 Náhradní prapor pluku útočné vozby 1
    Depot Battalion of the 1st Armoured Regiment
    25.09.1938 10.10.1938 Rota lehkých tanků 81
    81st Light Tanks Company
    25.09.1938 10.10.1938 Rota lehkých tanků 84
    84th Light Tanks Company
    27.09.1938 04.10.1938 IV. peruť leteckého pluku 6, velitelství
    Headquarters of the 4th Squadron of the 6th Aviation Regiment
    27.09.1938 04.10.1938 Letka 89
    89th Flight
    27.09.1938 04.10.1938 Letka 90
    90th Flight
    27.09.1938 15.10.1938 Polní letecké dílny 13
    13th Field Aviation Workshop
    01.10.1938 19.09.1938 Letka 3
    3rd Flight
    05.10.1938 22.10.1938 Letka 3
    3rd Flight
    07.10.1938 13.10.1938 III. peruť leteckého pluku 1, velitelství
    Headquarters of the 3rd Squadron of the 1st Aviation Regiment
    08.10.1938 13.10.1938 Letka 31
    31st Flight
    08.10.1938 13.10.1938 Letka 32
    32nd Flight
    08.10.1938 13.10.1938 Letka 34
    34th Flight
    11.10.1938 22.10.1938 Prapor lehkých tanků 1, velitelství
    Headquarters of the 1st Light Tanks Battalion
    15.10.1938 22.10.1938 Letka 6
    6th Flight
    23.10.1938 DD.10.1938 Obrněný vlak 1
    1st Armoured Train
    23.10.1938 03.11.1938 Prapor útočné vozby IV/1 /kanonový motorisovaný/
    4th Armoured Battalion of the 1st Armoured Regiment /Gun Motorised/
    09.12.1938 10.12.1938 Obrněný vlak 2
    2nd Armoured Train
    15.08.1945 01.10.1947 Tankové učiliště
    Tank Apprentice School
    22.09.1945 DD.MM.1950 Pěchotní učiliště
    Infantry Apprentice School
    01.01.1946 DD.06.1949 Letecký pluk 41
    41st Air Regiment
    14.03.1946 01.05.1950 Letecká základna 9
    9th Air Base
    01.10.1948 01.11.1950 23. tanková brigáda
    23rd Tank Brigade
    01.11.1950 15.12.1950 Dělostřelecká baterie 13
    Artillery Battery of the 13th Infantry Battalion
    01.11.1950 15.12.1950 Kulometná rota 5/13
    5th Machine Gun Company of the 13th Infantry Battalion
    01.11.1950 15.12.1950 Náhradní rota 13
    Replacement Company of the 13th Infantry Battalion
    01.11.1950 15.12.1950 Pěší pluk 13 /motorisovaný/
    13th Infantry Regiment /Motorised/
    01.11.1950 15.12.1950 Pěší rota 1/13
    1st Infantry Company of the 13th Infantry Battalion
    01.11.1950 15.12.1950 Pěší rota 2/13
    2nd Infantry Company of the 13th Infantry Battalion
    01.11.1950 15.12.1950 Pěší rota 3/13
    3rd Infantry Company of the 13th Infantry Battalion
    01.11.1950 15.12.1950 Rota těžkých zbraní 6/13
    6th Heavy Weapons Company of the 13th Infantry Battalion
    01.11.1950 15.12.1950 Samopalná rota 4/13
    4th Submachine Gun Company of the 13th Infantry Battalion
    01.11.1950 15.12.1950 Tankový sbor
    Tank Corps
    01.11.1950 15.12.1950 Velitelská rota 13
    Command Company of the 13th Infantry Battalion
    01.12.1950 01.06.1951 5. stíhací letka
    5th Fighter Squadron
    01.09.1961 DD.MM.1966 3. letecký stavební prapor
    3rd Air Force Construction Battalion
    24.10.1968 27.06.1991 Střední skupina vojsk
    Central Group of Forces
    DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR Pěší divize Milovice
    Infantry Division Milovice
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Vlajka:
    Banner:
    Znak:
    Coat of Arms:
    Poznámka:
    Note:
    V období 1.republiky součást politického okresu Mladá Boleslav a soudního okresu Nové Benátky.


    Sčítání lidu v roce 1930: 4 104 obyvatel (z toho 3 934 osob národnosti československé, 31 osob národnosti maďarské, 72 osob národnosti německé, 4 osoby národnosti polské, 41 osob národnosti ruské a 1 osoba národnosti židovské).
    -
    Zdroje:
    Sources:
    http://www.mesto-milovice.cz/index.asp
    portal.gov.cz
    http://cs.wikipedia.org/wiki/Milovice
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/44378#358691Verze : 0
    Avatar
     
    Období:
    Period:
    Československo 1918-1939 Czechoslovakia 1918-1939
    Jednotky a úřady umístěné v posádce:
    Units and military institutions located
    within garrison administrative boundaries:
    DD.09.1935-DD.10.1937 velitelství Brigády útočné vozby
    DD.04.1919-DD.MM.RRRR velitelství Vojenského tábora v Milovicích
    DD.11.1921-DD.09.1928 II. prapor Pěšího pluku 28
    DD.06.1920-DD.12.1920 roty Hraničářského praporu 6
    DD.10.1928-DD.MM.RRRR Instrukční prapor
    DD.10.1920-DD.07.1922 Velitelství zvláštních bojových útvarů
    DD.07.1922-DD.09.1935 Prapor útočné vozby
    DD.09.1933-DD.09.1935 Pluk útočné vozby
    DD.09.1935-DD.MM.RRRR Pluk útočné vozby 1
    DD.09.1935-DD.09.1936 II. prapor Pluku útočné vozby 3
    DD.09.1935-DD.09.1936 III. prapor Pluku útočné vozby 3
    DD.07.1920-DD.10.1920 baterie Lehkého dělostřeleckého pluku 1
    DD.10.1925-DD.09.1933 Dělostřelecká balonová rota
    DD.09.1933-DD.09.1936 III. oddíl Dělostřeleckého pluku 331
    DD.04.1924-DD.MM.RRRR letky Leteckého pluku 1
    DD.09.1929-DD.04.1931 letka Leteckého pluku 4
    DD.09.1929-DD.04.1933 I. peruť Leteckého pluku 6
    DD.MM.1935-DD.MM.RRRR Letecká radioelektrická stanice 3
    DD.04.1930-DD.MM.RRRR Letecká povětrnostní stanice 3
    DD.MM.1922-DD.04.1930 Letecká povětrnostní stanice 6
    DD.03.1922-DD.07.1934 Posádková nemocnice Milovice
    DD.09.1919-DD.03.1922 Ústřední škola pro pěší vojsko
    DD.03.1922-DD.10.1928 Učiliště pro pěší vojsko
    DD.10.1928-DD.MM.RRRR Pěchotní učiliště
    DD.09.1935-DD.09.1937 Učiliště útočné vozby
    DD.09.1919-DD.09.1921 Instrukční škola pro dělostřelectvo
    DD.09.1935-DD.10.1937 velitelství Brigády útočné vozby
    DD.04.1919-DD.MM.RRRR velitelství Vojenského tábora v Milovicích
    DD.11.1921-DD.09.1928 II. prapor Pěšího pluku 28
    DD.06.1920-DD.12.1920 roty Hraničářského praporu 6
    DD.10.1928-DD.MM.RRRR Instrukční prapor
    DD.10.1920-DD.07.1922 Velitelství zvláštních bojových útvarů
    DD.07.1922-DD.09.1935 Prapor útočné vozby
    DD.09.1933-DD.09.1935 Pluk útočné vozby
    DD.09.1935-DD.MM.RRRR Pluk útočné vozby 1
    DD.09.1935-DD.09.1936 II. prapor Pluku útočné vozby 3
    DD.09.1935-DD.09.1936 III. prapor Pluku útočné vozby 3
    DD.07.1920-DD.10.1920 baterie Lehkého dělostřeleckého pluku 1
    DD.10.1925-DD.09.1933 Dělostřelecká balonová rota
    DD.09.1933-DD.09.1936 III. oddíl Dělostřeleckého pluku 331
    DD.04.1924-DD.MM.RRRR letky Leteckého pluku 1
    DD.09.1929-DD.04.1931 letka Leteckého pluku 4
    DD.09.1929-DD.04.1933 I. peruť Leteckého pluku 6
    DD.MM.1935-DD.MM.RRRR Letecká radioelektrická stanice 3
    DD.04.1930-DD.MM.RRRR Letecká povětrnostní stanice 3
    DD.MM.1922-DD.04.1930 Letecká povětrnostní stanice 6
    DD.03.1922-DD.07.1934 Posádková nemocnice Milovice
    DD.09.1919-DD.03.1922 Ústřední škola pro pěší vojsko
    DD.03.1922-DD.10.1928 Učiliště pro pěší vojsko
    DD.10.1928-DD.MM.RRRR Pěchotní učiliště
    DD.09.1935-DD.09.1937 Učiliště útočné vozby
    DD.09.1919-DD.09.1921 Instrukční škola pro dělostřelectvo
    Poznámka:
    Note:
    Všechna velitelství a jednotky byly umístěny ve vojenském táboře, který byl vybudován v letech 1905-1906 a na počátku dvacátých let rozsáhle adaptován a modernizován -
    Zdroje:
    Sources:
    VÚA Praha, fond Posádková velitelství.
    J.Fidler a V.Sluka, Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-38, Libri 2006
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/44378#174537Verze : 0
    Avatar
     
    Období:
    Period:
    Československo 1951-1992 Czechoslovakia 1951-1992
    Jednotky a úřady umístěné v posádce:
    Units and military institutions located
    within garrison administrative boundaries:
    DD.06.1951-DD.05.1952 5. letecký stíhací pluk
    DD.06.1951-DD.05.1952 18. letištní prapor
    DD.06.1951-DD.05.1952 8. letecký stíhací pluk
    DD.MM.1951-DD.MM.1952 14. letištní prapor
    DD.07.1951-DD.05.1952 1. letecký stíhací pluk
    DD.07.1951-DD.05.1952 1. letištní prapor
    01.10.1951-13.12.1951 11. letecký stíhací pluk 1951
    DD.07.1951-DD.05.1952 Velitelství 3. letecké stíhací divize
    01.06.1952-DD.08.1952 9. letecký stíhací pluk
    DD.06.1952-DD.08.1952 10. letištní prapor
    DD.MM.1951-DD.MM.1952 Rota velkých kulometů proti letadlům
    DD.06.1952-31.12.1952 Světlometná četa
    15.05.1953-30.09.1953 Velitelství 166.letecké stíhací divize
    01.10.1953-31.10.1954 Velitelství 2.letecké stíhací divize
    15.05.1953-30.09.1953 166.letecká spojovací rota
    01.10.1953-31.10.1954 2.letecká spojovací rota
    DD.05.1953-30.09.1953 166.letecká divizní opravna
    01.10.1953-31.10.1954 2.letecká divizní opravna
    01.01.1953-DD.MM.1953 10. radiotechnická četa letecké zabezpečovací služby I. třídy
    DD.MM.1953-31.03.1954 166. rota leteckých zabezpečovacích prostředků
    01.04.1954-30.08.1957 2. rota leteckých zabezpečovacích prostředků
    01.10.1957-31.08.1963 2. prapor pozemního zabezpečení navigace
    01.09.1963-DD.MM.1968 2. prapor radiotechnického zabezpečení
    DD.08.1952-31.08.1953 51. letecký stíhací pluk
    01.10.1953-31.10.1954 7. letecký stíhací pluk
    DD.MM.1952-DD.MM.RRRR 2. letištní prapor
    DD.MM.RRRR-DD.MM.1960 1. prapor zvláštního určení
    01.08.1953-31.10.1954 2. letecký stíhací pluk
    DD.MM.1953-31.10.1954 26. letištní prapor
    01.10.1953-31.10.1954 6. letecký stíhací pluk
    DD.MM.1953-DD.MM.1968 22. letištní prapor
    01.11.1954-DD.10.1955 17. stíhací letecký pluk
    DD.10.1955-DD.08.1958 29. bombardovací letecký pluk
    DD.10.1954-DD.MM.1968 47. průzkumný letecký pluk
    DD.09.1962-DD.MM.1968 102. spojovací rota "S"
    DD.MM.1962-31.08.1963 22. letištní a PZN rota "S"
    01.09.1963-31.08.1965 22. letištní a RTZ rota "S"
    01.09.1965-DD.MM.1968 22. letištní rota "S"
    01.09.1965-DD.MM.1968 2. rota RTZ "S"
    01.01.1951-31.05.1951 5. stíhací letka
    01.06.1951-31.12.1952 Proudové výcvikové středisko letectva
    DD.MM.1966-DD.MM.1968 Výcvikové středisko letectva
    DD.MM.1955-DD.MM.RRRR 8. radiotechnická hláska
    DD.MM.RRRR-DD.MM.1959 311. radiotechnická hláska
    DD.MM.1951-DD.MM.1952 5. letecký stíhací pluk
    DD.MM.1951-DD.MM.1952 18. letištní prapor
    DD.MM.1951-DD.MM.1952 8. letecký stíhací pluk
    DD.MM.1951-DD.MM.1952 14. letištní prapor
    DD.MM.1951-DD.MM.1952 1. letecký stíhací pluk
    DD.MM.1951-DD.MM.1952 1. letištní prapor
    01.10.1951-13.12.1951 11. letecký stíhací pluk 1951
    DD.MM.1951-DD.MM.1952 Velitelství 3. letecké stíhací divize
    DD.MM.1952-DD.MM.1952 9. letecký stíhací pluk
    DD.MM.1952-DD.MM.1952 10. letištní prapor
    DD.MM.1951-DD.MM.1952 Rota velkých kulometů proti letadlům
    DD.06.1952-31.12.1952 Světlometná četa
    15.05.1953-30.09.1953 Velitelství 166.letecké stíhací divize
    01.10.1953-31.10.1954 Velitelství 2.letecké stíhací divize
    15.05.1953-30.09.1953 166.letecká spojovací rota
    01.10.1953-31.10.1954 2.letecká spojovací rota
    DD.05.1953-30.09.1953 166.letecká divizní opravna
    01.10.1953-31.10.1954 2.letecká divizní opravna
    01.01.1953-DD.MM.1953 10. radiotechnická četa letecké zabezpečovací služby I. třídy
    DD.MM.1953-31.03.1954 166. rota leteckých zabezpečovacích prostředků
    01.04.1954-30.08.1957 2. rota leteckých zabezpečovacích prostředků
    01.10.1957-31.08.1963 2. prapor pozemního zabezpečení navigace
    01.09.1963-DD.MM.1968 2. prapor radiotechnického zabezpečení
    DD.08.1952-31.08.1953 51. letecký stíhací pluk
    01.10.1953-31.10.1954 7. letecký stíhací pluk
    DD.MM.1952-DD.MM.RRRR 2. letištní prapor
    DD.MM.RRRR-DD.MM.1960 1. prapor zvláštního určení
    01.08.1953-31.10.1954 2. letecký stíhací pluk
    DD.MM.1953-31.10.1954 26. letištní prapor
    01.10.1953-31.10.1954 6. letecký stíhací pluk
    DD.MM.1953-DD.MM.1968 22. letištní prapor
    01.11.1954-DD.10.1955 17. stíhací letecký pluk
    DD.10.1955-DD.08.1958 29. bombardovací letecký pluk
    DD.10.1954-DD.MM.1968 47. průzkumný letecký pluk
    DD.09.1962-DD.MM.1968 102. spojovací rota "S"
    DD.MM.1962-31.08.1963 22. letištní a PZN rota "S"
    01.09.1963-31.08.1965 22. letištní a RTZ rota "S"
    01.09.1965-DD.MM.1968 22. letištní rota "S"
    01.09.1965-DD.MM.1968 2. rota RTZ "S"
    01.01.1951-31.05.1951 5. stíhací letka
    01.06.1951-31.12.1952 Proudové výcvikové středisko letectva
    DD.MM.1966-DD.MM.1968 Výcvikové středisko letectva
    DD.MM.1955-DD.MM.RRRR 8. radiotechnická hláska
    DD.MM.RRRR-DD.MM.1959 311. radiotechnická hláska
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://www.vojenstvi.cz/vasedotazy_11.htm
    www.valka.cz
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/44378#358689Verze : 0
    Avatar
    Pro označení místa dislokace vojenských útvarů v posádce Milovice používala čs. armáda od 07.12.1950 pojmenování Mladá.



    Zdroj: http://www.vojenstvi.cz/vasedotazy_11.htm
    Dotaz č. 162 - odpovídá Dr. Pavel Minařík
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/44378#358867Verze : 0
    Avatar
     
    Období:
    Period:
    Rakousko-Uhersko (1867-1918) Austria-Hungary (1867-1918)
    Jednotky a úřady umístěné v posádce:
    Units and military institutions located
    within garrison administrative boundaries:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Vojenský proviantní sklad
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Military Quartermaster Material Depot
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    "Friedens-Ordre de bataille k. u. k. Heeres, der k. k. und der k. u. Landwehr gültig vom 1.April 1914 (Wien 1914)
    Seidels kleines Armeeschema - Dislokation und Einsteilung des k. u. k. Heeres, k. u. k. Kriegsmarine, der Landwehr und der königlich ungarischen Landwehr (Wien 1914)"
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/44378#416233Verze : 0
    MOD