Mimoň

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 537 příspěvků vloženo, 2207 editováno a 533 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Mimoň

okr. Česká Lípa

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Mimoň Mimon
    Originální název:
    Original Name:
    Mimoň
    Další názvy:
    Other Names:
    Niemes
    Kummer
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    okres Česká Lípa Ceska Lipa District
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    50°39'22.99"N 14°43'39.00"E
    Místní části:
    Local Municipalities:
    -
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    1262
    Vojenské objekty:
    Military Objects:
    Vznik
    Established
    Zánik
    Cancelled
    Název
    Name
    DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR Mimoň, Radiolokační stanoviště
    Mimoň, Radar Station
    DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR Mimoň, kasárny
    Mimon, Barracks
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    -
    Muzea:
    Museums:
    - -
    Osobnosti:
    Personalities:
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    01.10.1948 01.09.1950 Ženijní prapor IV/1 /silniční/
    4th Engineer Battalion /Road/ of the 1st Engineer Regiment
    01.09.1950 01.11.1953 51. pomocný technický prapor
    51st Auxiliary Technical Battalion
    15.06.1955 01.11.1955 4. radiotechnická hláska
    4th Electronic Post of the 158th Electronic Regiment
    15.06.1955 01.11.1955 4. radiotechnická hláska
    4th Electronic Post of the 158th Electronic Regiment
    01.11.1955 01.10.1958 8. radiotechnická hláska
    8th Electronic Post
    01.10.1958 DD.MM.RRRR 302. radiotechnická hláska
    302nd Electronic Post
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Vlajka:
    Banner:
    Znak:
    Coat of Arms:
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://goo.gl/zCnwfO
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/44379#510425Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Mimoň (Niemes)
    (okr. Česká Lípa)


    V období 1.republiky součást politického okresu Česká Lípa a sídlo soudního okresu.


    Sčítání lidu v roce 1930: 6 113 obyvatel (z toho 626 osob národnosti československé, 3 osoby národnosti maďarské, 5 331 osob národnosti německé a 2 osoby národnosti židovské).


    Posádka byla ustanovena v listopadu 1921.


    Jednotky nebo úřady umístněné v posádce:
    Vojenská hříbárna 1


    Zdroj: J.Fidler a V.Sluka, Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-38, Libri 2006
    Recenze knihy
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/44379#174538Verze : 0
    Avatar
    Pomník obětem 1. světové války


    Pomník se nachází při zdi areálu s kaplí Božího hrobu.

    Foto vlastní
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/44379#559941Verze : 0
    Avatar
    Radnice


    Budova radnice byla asanována v roce 1986, rok poté, co byla zcela zrekonstruována.


    Zdroje:
    http://www.historiemimone.cz/news/radnice-a-zamek/
    www.mimon.cz

    Budova po rekonstrukci 80. léta Zdroj: http://www.mimon.cz/admin/galerie/images/20080828072148.jpg
    Příloha je viditelná až po registraci/přihlášení


    Asanace budovy radnice v roce 1986 Zdroj: http://www.mimon.cz/admin/galerie/images/20110629080752.jpg
    Příloha je viditelná až po registraci/přihlášení


    Historické vyobrazení radnice Zdroj: http://www.mimon.cz/admin/galerie/images/20110629080739.jpg
    Příloha je viditelná až po registraci/přihlášení

    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/44379#561416Verze : 0