Mnichovo Hradiště

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 595 příspěvků vloženo, 2299 editováno a 481 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Mnichovo Hradiště

okr. Mladá Boleslav

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Mnichovo Hradiště Mnichovo Hradiste
    Originální název:
    Original Name:
    Mnichovo Hradiště
    Další názvy:
    Other Names:
    Hradiště nad Jizerou
    Gredis Monachorum
    Münchengrätz
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    okres Mladá Boleslav Mlada Boleslav District
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    50°31'17.00"N 14°58'25.00"E
    Místní části:
    Local Municipalities:
    Dneboh
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    1279
    Vojenské objekty:
    Military Objects:
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    -
    Muzea:
    Museums:
    - -
    Osobnosti:
    Personalities:
    Datum *
    Date *
    Datum †
    Date †
    Fotografie
    Photo
    Jméno
    Name
    Stát
    Country
    21.12.1889   Janda, Jaroslav
    10.10.1919   - Dittrich, Eduard
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    01.06.1951 01.11.1954 73. pěší pluk
    73rd Infantry Regiment
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Vlajka:
    Banner:
    Znak:
    Coat of Arms:
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://goo.gl/Sv7Gj
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/44384#491611Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Mnichovo Hradiště
    (okr. Mladá Boleslav)


    V období 1.republiky sídlo politického a soudního okresu.


    Sčítání lidu v roce 1930: 3 990 obyvatel (z toho 3 875 osob národnosti československé a 83 osob národnosti německé)


    Posádka byla ustanovena v srpnu 1938.


    Jednotky nebo úřady umístněné v posádce:
    prapor Pěšího pluku 2


    Posádka byla umístněna v obci Haškov


    Zdroj: J.Fidler a V.Sluka, Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-38, Libri 2006
    Recenze knihy
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/44384#174543Verze : 0
    Avatar
    Klášter kapucínů s kostelem Tří králů a kaplí sv. Anny


    Je zde pochován Albrecht z Valdštejna.


    Zdroje:
    http://www.hrady.cz/index.php?OID=3505

    Foto vlastní
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/44384#579182Verze : 1
    Avatar
    Socha sv. Anny


    Originál sochy se nachází v nedalekemém klášteru - v lapidáriu.

    Foto vlastní
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/44384#579184Verze : 0