Most

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 3.346,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 382 příspěvků vloženo, 1234 editováno a 387 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Most

okr. Most

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Most Most
    Originální název:
    Original Name:
    Most
    Další názvy:
    Other Names:
    Brüx
    Pons
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    okres Most Most District
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    50°30'11.00"N 13°38'12.00"E
    Místní části:
    Local Municipalities:
    Čepirohy
    Komořany
    Most
    Rudolice
    Souš
    Starý Most
    Velebudice
    Vtelno
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    1227
    Vojenské objekty:
    Military Objects:
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    Hrad Hněvín
    Muzea:
    Museums:
    - -
    Osobnosti:
    Personalities:
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    DD.MM.1808 DD.MM.1809 Divizion polních myslivců č. 1
    Feldjaeger Division No. 1
    DD.MM.1813 DD.MM.RRRR Prapor polních myslivců č. 1
    Feldjaeger Battalion No. 1
    11.10.1920 DD.01.1938 Pěší pluk 9
    9th Infantry Regiment
    00.03.1936 27.05.1938 I. korouhev dragounského pluku 1
    1st Guidon of the 1st Dragoon Regiment
    00.03.1936 27.05.1938 Polní eskadrona 1/1
    1st Field Squadron of the 1st Cavalry/Dragoon Regiment
    00.03.1936 27.05.1938 Polní eskadrona 2/1
    2nd Field Squadron of the 1st Cavalry/Dragoon Regiment
    03.06.1936 DD.11.1936 Ženijní skupinové velitelství VIII
    8th Engineer Group Headquarters
    26.01.1938 16.06.1938 Hraničářský prapor 1
    1st Border Battalion
    DD.01.1938 24.09.1938 Ženijní prapor 22 /motorisovaný/
    22nd Engineer Battalion /Motorised/
    25.09.1938 DD.10.1938 Pěší prapor III/46
    3rd Infantry Battalion
    25.09.1938 22.10.1938 Ženijní prapor 22 /motorisovaný/
    22nd Engineer Battalion /Motorised/
    01.06.1945 01.10.1945 Pěší prapor II/5
    2nd Infantry Battalion of the 5th Infantry Regiment
    01.10.1947 01.10.1950 Pěší pluk 74
    74th Infantry Regiment
    01.10.1950 DD.04.1951 58. pomocný technický prapor
    58th Auxiliary Technical Battalion
    01.12.1950 01.11.1954 182. protiletadlový oddíl
    182nd Anti-Aircraft Division
    15.04.1951 DD.MM.RRRR 59. pomocný technický prapor
    59th Auxiliary Technical Battalion
    01.11.1954 01.11.1955 182. protiletadlový pluk
    182nd Anti-Aircraft Regiment
    01.11.1955 01.09.1961 182. protiletadlový dělostřelecký pluk
    182nd Anti-Aircraft Artillery Regiment
    01.06.1957 15.08.1958 75. protiletadlová dělostřelecká brigáda
    75th Anti-Aircraft Artillery Brigade
    01.09.1961 01.09.1963 182. protiletadlový pluk
    182nd Anti-Aircraft Regiment
    DD.MM.1962 01.09.1977 173. protiletadlový pluk
    173rd Anti-Aircraft Regiment
    00.10.1968 31.10.1987 3. tanková základna
    3rd Tank Base
    DD.MM.1981 30.11.1991 216. protitankový pluk
    216th Anti-Tank Regiment
    DD.MM.1986 31.12.1992 Vojenské železniční stavební středisko
    Military Railway Construction Center
    DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR Divizion polních myslivců č. 1
    Feldjaeger Division No. 1
    DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR Prapor polních myslivců č. 1
    Feldjaeger Battalion No. 1
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Vlajka:
    Banner:
    Znak:
    Coat of Arms:
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://goo.gl/GXkCo
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/44393#489437Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Most (Brüx)

    V období 1.republiky sídlo politického a soudního okresu.


    Sčítání lidu v roce 1930: 28 212 obyvatel (z toho 9 740 osob národnosti československé, 17 549 osob národnosti německé, 33 osob národnosti ruské a 154 osob národnosti židovské).


    Posádka byla ustanovena v r. 1918.


    Jednotky nebo úřady umístněné v posádce:
    Ženijní skupinové velitelství VIII (červen 1936 – listopad 1936),
    Pěší pluk 9 (od října 1920),
    III. prapor Pěšího pluku 46 (od června 1938),
    Hraničářský prapor 1 (od ledna 1938),
    Horský dělostřelecký oddíl 252 (září 1920 – září 1923),
    I. korouhev Dragounského pluku 1 (leden 1936 – květen 1938),
    Motorizovaný ženijní prapor 22 (od ledna 1938),
    Posádková nemocnice Most (1920 – 1922),
    Doplňovací okresní velitelství Most (květen 1926 – červenec 1936).


    Pro potřeby vojska sloužily Nové jezdecké kasárny z počátku 20. století.


    Zdroj:
    VÚA Praha, fond Posádková velitelství.
    J.Fidler a V.Sluka, Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-38, Libri 2006
    Recenze knihy
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/44393#174556Verze : 0
    Avatar
     
    Období:
    Period:
    Rakousko-Uhersko (1867-1918) Austria-Hungary (1867-1918)
    Jednotky a úřady umístěné v posádce:
    Units and military institutions located
    within garrison administrative boundaries:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Velitelství I. divisionu dragounského pluku č. 1
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 3. a 4. eskadrona dragounského pluku č. 1
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Vojenská nemocnice
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Velitelství četnického oddělení č. 29
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 1st Division Commando, 1st Dragoon Regiment
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 3rd and 4th Squadron, 1st Dragoon Regiment
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Military hospital 
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 29th Gendarmerie Department Headquarters
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    "Friedens-Ordre de bataille k. u. k. Heeres, der k. k. und der k. u. Landwehr gültig vom 1.April 1914 (Wien 1914)
    Seidels kleines Armeeschema - Dislokation und Einsteilung des k. u. k. Heeres, k. u. k. Kriegsmarine, der Landwehr und der königlich ungarischen Landwehr (Wien 1914)"
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/44393#416158Verze : 0
    MOD