IV. odbor (právní) Ministerstva národní obrany [1945-1947]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 3.346,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 444 příspěvků vloženo, 1182 editováno a 435 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

IV. odbor (právní) Ministerstva národní obrany [1945-1947]

IV Section (Legal) of Ministry of National Defence

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    IV. odbor (právní) Ministerstva národní obrany IV Section (Legal) of Ministry of National Defence
    Originální název:
    Original Name:
    IV. odbor (právní) Ministerstva národní obrany
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    15.05.1945
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    01.10.1947
    Nástupce:
    Successor:
    IV. odbor (justiční) Ministerstva národní obrany IV Section (Judicial) of Ministry of National Defence
    Nadřízený úřad:
    Higher Authority:
    15.05.1945-01.10.1947 Ministerstvo národní obrany
    15.05.1945-01.10.1947 Ministry of National Defence
    Dislokace:
    Deployed:
    15.05.1945-01.10.1947 Praha, kasárny /
    Přednosta / náčelník:
    Chief:
    15.05.1945-12.07.1945 Korbel, Samuel (Podplukovník)
    12.07.1945-19.02.1947 Korbel, Samuel (Plukovník)
    19.02.1947-01.10.1947 Korbel, Samuel (Brigádní generál)
    Podřízené úřady či jednotky:
    Subordinated Agencies or Units:
    Poznámka:
    Note:
    15.05.1945-01.10.1947 15.05.1945-01.10.1947
    Zdroje:
    Sources:
    Vojenský ústřední archív Praha, poválečná skupina, fond Ministerstvo národní obrany
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/44413#420682Verze : 1
    MOD
    Avatar
    IV. odbor (právní) Ministerstva národní obrany [1945-1947]


    Odbor vznikl 15. května 1945. Nacházel se v Praze a podléhal přímo ministrovi národní obrany.


    Součástí odboru byla:
    kancelář přednosty,
    IV./1. oddělení (legislativní) Ministerstva národní obrany,
    IV./2. oddělení (justiční) Ministerstva národní obrany,
    IV./3. oddělení (zaměstnanecké) Ministerstva národní obrany,
    IV./4. oddělení (administrativní) Ministerstva národní obrany,
    IV./5. oddělení (soukromoprávní a nadační) Ministerstva národní obrany,
    pomocná kancelář.


    Přednostou odboru byl:
    podplukovník justiční služby, od července 1945 plukovník justiční služby, od února 1947 generál justiční služby JUDr. Samuel Korbel (květen 1945 – říjen 1947)


    Odbor byl 1. října 1947 přejmenován na IV. odbor (justiční) Ministerstva národní obrany.
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/44413#174603Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Foto,generála justiční služby JUDr. Samuela Korbela.
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/44413#382699Verze : 0