Branná

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 414 příspěvků vloženo, 1713 editováno a 437 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Branná

okr. Šumperk

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Branná Branna
    Originální název:
    Original Name:
    Branná
    Další názvy:
    Other Names:
    Goldenstein, Kolštejn
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    okres Šumperk Sumperk District
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    50°09'11.503"N 17°00'41.277"E
    Místní části:
    Local Municipalities:
    -
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    1325
    Vojenské objekty:
    Military Objects:

    opevnění stavebního podúseku Kolštejn
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    zřícenina hradu Kolštejn
    Kostel Archanděla Michaela
    Budova radnice
    Fojtství
    Hřbitovní kaple se zvonicí
    Boží muka u silnice na Vikantice
    Kašna
    Vodní mlýn
    Muzea:
    Museums:
    - -
    Osobnosti:
    Personalities:
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    15.09.1937 24.09.1938 2. rota strážního praporu XII
    2nd Company of the 12th Guard Battalion
    15.09.1937 24.09.1938 3. rota strážního praporu XII
    3rd Company of the 12th Guard Battalion
    15.09.1938 26.10.1938 Strážní prapor LI
    51st Guard Battalion
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Vlajka:
    Banner:
    Znak:
    Coat of Arms:
    Poznámka:
    Note:
    V období 1.republiky součást politického okresu Šumperk a soudního okresu Staré Město.
    V roce 1930 měla obec 1 331 obyvatel (z toho 72 osob národnosti československé a 1 239 osob národnosti německé)
    V roce 2005 jen 324.
    -
    Zdroje:
    Sources:
    http://branna.sweb.cz/
    portal.gov.cz
    autorův archív a osobní návštěvy Smile
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/44423#301522Verze : 0
    Avatar
    Zdroj:
    vlastní foto

    Pohled na Brannou směrem od Ostružné (zhruba od linie řopíků) na úbočí kóty Holý Vrch

    Vstup do zámku Kolštejn

    Budova radnice
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/44423#301526Verze : 0