Baltská flota [1935-1946]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 418 příspěvků vloženo, 1823 editováno a 499 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Baltská flota [1935-1946]

Baltic Fleet

Балтийский флот

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Baltská flota Baltic Fleet
    Originální název:
    Original Name:
    Балтийский флот
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    11.01.1935
    Předchůdce:
    Predecessor:
    Námořní síly Baltského moře Baltic Sea Naval Forces
    Datum zániku:
    Disbanded:
    25.02.1946
    Nástupce:
    Successor:
    Jihobaltská flota
    Severobaltská flota
    South-Baltic Fleet
    North-Baltic Fleet
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    11.01.1935-30.12.1937 Lidový komisariát obrany
    30.12.1937-25.02.1946 Lidový komisariát vojenského námořnictva
    11.01.1935-30.12.1937 People's Commissariat for Defence
    30.12.1937-25.02.1946 People's Commissariat for Navy
    Dislokace:
    Deployed:
    11.01.1935-25.02.1946 Leningrad, ? /

    Velitel:
    Commander:
    11.01.1935-20.11.1935 Galler, Lev Michajlovič
    20.11.1935-25.01.1937 Galler, Lev Michajlovič (komodor loďstva 2. stupně)
    25.01.1937-15.07.1937 Sivkov, Alexandr Kuzmič (komodor 1. stupně)
    15.07.1937-01.09.1937 Isakov, Ivan Stěpanovič (kapitán 1. stupně)
    01.09.1937-22.02.1938 Isakov, Ivan Stěpanovič (komodor 2. stupně)
    22.02.1938-DD.02.1938 Isakov, Ivan Stěpanovič (komodor 1. stupně)
    DD.02.1938-03.04.1939 Levčenko, Gorděj Ivanovič (komodor 2. stupně)
    03.04.1939-DD.05.1939 Levčenko, Gorděj Ivanovič (komodor 1. stupně)
    DD.05.1939-28.01.1940 Tribuc, Vladimir Filippovič (komodor 2. stupně)
    28.01.1940-04.06.1940 Tribuc, Vladimir Filippovič (komodor 1. stupně)
    04.06.1940-31.05.1943 Tribuc, Vladimir Filippovič (viceadmirál)
    31.05.1943-25.02.1946 Tribuc, Vladimir Filippovič (admirál)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:

    DD.08.1937-17.02.1938 Levčenko, Gorděj Ivanovič (kapitán 1. stupně)
    17.02.1938-DD.02.1938 Levčenko, Gorděj Ivanovič (komodor 2. stupně)
    DD.02.1938-28.03.1939 Tribuc, Vladimir Filippovič (kapitán 1. stupně)
    28.03.1939-DD.05.1939 Tribuc, Vladimir Filippovič (komodor 2. stupně)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    11.01.1935-DD.MM.1938 105. letecká brigáda
    DD.MM.1936-20.08.1938 31. letecká brigáda
    29.09.1945-25.02.1946 Jastreb
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Obrazcovyj
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Odarjonnyj
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Otličnyj
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Otvažnyj
    11.01.1935-DD.MM.1938 105th Air Brigade
    DD.MM.1936-20.08.1938 31st Air Brigade
    29.09.1945-25.02.1946 Yastreb
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Obraztsovy
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Odaryonny
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Otlichny
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Otvazhny
    Čestný název:
    Honorary Name:
    -
    -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    11.01.1935 Řád rudého praporu
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Feskov, V. I. - Golikov, V. I. - Kalašnikov, K. A.: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk 2003.
    Fronty, floty, armii, flotilii pěrioda Vělikoj Otěčestvěnnoj vojny 1941-1945 gg. Spravočnik. Red. A. A. Kolťukov. Moskva 2003.
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/44437#593981Verze : 4
    MOD
    Avatar
    Prosim nemazat, jinak se opet smaze cele tema ...
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/44437#593983Verze : 0
    MOD