1. bombardovací letecký sbor [1942-1944]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 3.346,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 490 příspěvků vloženo, 1242 editováno a 459 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

1. bombardovací letecký sbor [1942-1944]

1st Bomber Air Corps

1. bombardovací letecký zbor

1-й бомбардировочный авиационный корпус (1 бак)

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    1. bombardovací letecký sbor 1st Bomber Air Corps
    Originální název:
    Original Name:
    1-й бомбардировочный авиационный корпус
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    10.09.1942
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    05.02.1944
    Nástupce:
    Successor:
    2. gardový bombardovací letecký sbor 2nd Guards Bomber Air Corps
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Dislokace:
    Deployed:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

    Velitel:
    Commander:
    10.09.1942-31.03.1943 Sudec, Vladimír Alexandrovič (generálporučík letectva)
    01.04.1943-19.10.1943 Polbin, Ivan Semjonovič (Polkovnik / Полковник)
    20.10.1943-05.02.1944 Polbin, Ivan Semjonovič (generálmajor letectva)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 389. samostatná spojovací letka
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 389th Detached Liaison Squadron
    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Рычило, Б., Морозов, М.: Гвардейские авиационные дивизии, корпуса, эскадрильи 1941-45 гг., Мир авиации, 2003, No. 3
    Кожевников, М.Н.: Командование и штаб ВВС Советской Армии в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг., Наука, 1977
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/44443#566808Verze : 3
    MOD
    Avatar
    1. bombardovací letecký sbor / 1-й бомбардировочный авиационный корпус [1942-1944]


    Velitelství sboru vzniklo 10. září 1942.


    Součástí sboru bylo:
    velitelství sboru,
    263. bombardovací letecká divize,
    285. bombardovací letecká divize,
    293. bombardovací letecká divize,


    Veliteli sboru byli:
    generálporučík letectva Vladimir Alexandrovič Suděc (září 1942 – duben 1943),
    generálmajor letectva, od října 1943 generálporučík letectva Ivan Semjonovič Polbin (duben 1943 – únor 1944).


    Velitelství sboru bylo 5. února 1944 přejmenováno na velitelství 2. gardového bombardovacího leteckého sboru.
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/44443#174769Verze : 0
    MOD