Armáda zvláštního určení [1936-1938]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 3.346,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 380 příspěvků vloženo, 1220 editováno a 384 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Armáda zvláštního určení [1936-1938]

Special Purpose Army

Armáda osobitného určenia

Армия особого назначения

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Armáda zvláštního určení Special Purpose Army
    Originální název:
    Original Name:
    Армия особого назначения
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    08.01.1936
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    21.05.1938
    Nástupce:
    Successor:

    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    08.01.1936-21.05.1938 Lidový komisariát obrany 08.01.1936-21.05.1938 People´s Comissariat of Defence
    Dislokace:
    Deployed:
    08.01.1936-21.05.1938 Monino, ? /

    Velitel:
    Commander:
    08.01.1936-26.11.1937 Chripin, Vasilij Vladimírovič (sborový velitel)
    26.11.1937-21.05.1938 Cholzunov, Viktor Stěpanovič (divizní velitel)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    08.01.1936-22.02.1937
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    08.01.1936-21.05.1938 1. těžký bombardovací letecký sbor
    08.01.1936-21.05.1938 2. těžký bombardovací letecký sbor
    08.01.1936-21.05.1938 3. těžký bombardovací letecký sbor


    08.01.1936-21.05.1938 1st Heavy Bomber Aviation Corps
    08.01.1936-21.05.1938 2nd Heavy Bomber Aviation Corps
    08.01.1936-21.05.1938 3rd Heavy Bomber Aviation Corps



    Čestný název:
    Honorary Name:
    - -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Šumichin, V. S.: Sovetskaja vojennaja aviacija 1917-1941gg. Moskva 1986.
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/44449#464268Verze : 8
    MOD