3. jezdecký sbor [1924-1940]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 408 příspěvků vloženo, 1618 editováno a 392 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

3. jezdecký sbor [1924-1940]

3rd Cavalry Corps / 3-й кавалерийский корпус

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    3. jezdecký sbor 3rd Cavalry Corps
    Originální název:
    Original Name:
    3-й кавалерийский корпус
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.11.1924
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    15.07.1940
    Nástupce:
    Successor:
    6. mechanizovaný sbor 6th Mechanised Corps
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.11.1924-02.10.1926 Západní vojenský okruh
    02.10.1926-26.07.1938 Běloruský vojenský okruh
    26.07.1938-15.09.1939 Běloruský zvláštní vojenský okruh
    15.09.1939-07.11.1939 Běloruský front
    07.11.1939-11.07.1940 Běloruský zvláštní vojenský okruh
    11.07.1940-15.07.1940 Západní zvláštní vojenský okruh
    01.11.1924-02.10.1926 Western Military District
    02.10.1926-26.07.1938 Byelorussian Military District
    26.07.1938-15.09.1939 Byelorussian Special Military District
    15.09.1939-07.11.1939 Byelorussian Front
    07.11.1939-11.07.1940 Byelorussian Special Military District
    11.07.1940-15.07.1940 Western Special Military District
    Dislokace:
    Deployed:
    01.11.1924-15.09.1939 Minsk
    15.09.1939-07.11.1939 východoevropské válčiště
    07.11.1939-15.07.1940 Lida
    Velitel:
    Commander:
    01.11.1924-17.08.1933 Timošenko, Semjon Konstantinovič
    17.08.1933-17.05.1935 Vajněr, Leonid Jakovlevič
    17.05.1935-20.11.1935 Serdič, Daniil Fjodorovič
    20.11.1935-29.06.1937 Serdič, Daniil Fjodorovič (divisní velitel)
    29.06.1937-17.02.1938 Žukov, Georgij Konstantinovič (brigádní velitel)
    17.02.1938-25.02.1938 Žukov, Georgij Konstantinovič (divisní velitel)
    25.02.1938-08.03.1938 Čerevičenko, Jakov Timofejevič (brigádní velitel)
    08.03.1938-05.06.1940 Čerevičenko, Jakov Timofejevič (divisní velitel)
    05.06.1940-15.07.1940 Čerevičenko, Jakov Timofejevič (generálporučík)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    00.06.1937-00.05.1940 Samarskij, Dmitrij Ivanovič (plukovník)
    00.05.1940-05.06.1940 Žuravljov, Jevgenij Pětrovič (brigádní velitel)
    05.06.1940-15.07.1940 Žuravljov, Jevgenij Pětrovič (generálmajor)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:





    Čestný název:
    Honorary Name:
    01.11.1924-15.07.1940 "jezdecký sbor Běloruské sovětské socialistické republiky"
    01.11.1924-15.07.1940 "Byelorussian Cavalry Corps"
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Sovětskaja kavalerija. Moskva, Vojenizdat 1984.
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/44454#496960Verze : 0
    MOD