4. jezdecký sbor [1928-1938]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 513 příspěvků vloženo, 2139 editováno a 507 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

4. jezdecký sbor [1928-1938]

4th Cavalry Corps / 4-й кавалерийский корпус

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    4. jezdecký sbor 4th Cavalry Corps
    Originální název:
    Original Name:
    4-й кавалерийский корпус
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.01.1928
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    04.01.1938
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.01.1928-01.04.1938 Severokavkazský vojenský okruh
    01.01.1928-04.01.1938 North-Caucasian Military District
    Dislokace:
    Deployed:
    01.01.1928-DD.10.1931 Rostov na Donu
    DD.10.1931-04.01.1938 Armavir

    Velitel:
    Commander:
    01.01.1928-DD.11.1932 Batorskij, Michail Alexandrovič
    DD.11.1932-DD.10.1935 Apanasenko, Josif Rodionovič
    DD.10.1935-DD.11.1935 Kosogov, Ivan Dmitrijevič
    DD.11.1935-DD.05.1937 Kosogov, Ivan Dmitrijevič (sborový velitel)
    DD.05.1937-DD.08.1937 Šeko, Jakov Vasiljevič (divizní velitel)
    DD.08.1937-04.01.1938 Popov, Vasilij Stěpanovič (divizní velitel)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    -
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Čestný název:
    Honorary Name:
    01.01.1928-DD.04.1936 Jezdecký sbor Semjona Michajlovič Buďonného
    DD.04.1936-04.01.1938 Kozácký sbor Semjona Michajlovič Buďonného
    01.01.1928-DD.04.1936
    DD.04.1936-04.01.1938
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Sovětskaja kavalerija. Moskva, Vojenizdat 1984.
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/44455#554726Verze : 1
    MOD