6. jezdecký sbor [1935-1941]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 3.346,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 426 příspěvků vloženo, 1024 editováno a 403 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

6. jezdecký sbor [1935-1941]

6th Cavalry Corps / 6-й кавалерийский корпус

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    6. jezdecký sbor 6th Cavalry Corps
    Originální název:
    Original Name:
    6-й кавалерийский корпус
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    14.05.1935
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    30.06.1941
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    14.05.1935-26.07.1938 Běloruský vojenský okruh
    26.07.1938-15.09.1939 Běloruský zvláštní vojenský okruh
    15.09.1939-14.11.1939 Běloruský front
    14.11.1939-11.07.1940 Běloruský zvláštní vojenský okruh
    11.07.1940-DD.03.1941 Západní zvláštní vojenský okruh
    DD.03.1941-30.06.1941 10. armáda
    14.05.1935-26.07.1938 Byelorussian Military District
    26.07.1938-15.09.1939 Byelorussian Special Military District
    15.09.1939-14.11.1939 Byelorussian Front
    14.11.1939-11.07.1940 Byelorussian Special Military District
    11.07.1940-DD.03.1941 Western Special Military District
    DD.03.1941-30.06.1941 10th Army
    Dislokace:
    Deployed:
    14.05.1935-15.09.1939 Sluck
    15.09.1939-14.11.1939 východoevropské válčiště
    14.11.1939-22.06.1941 Bělostok
    22.06.1941-30.06.1941 východoevropské válčiště

    Velitel:
    Commander:
    14.05.1935-DD.11.1935 Gorjačov, Jelisej Ivanovič
    DD.11.1935-DD.12.1937 Gorjačov, Jelisej Ivanovič (divizní velitel)
    DD.12.1937-DD.02.1938 Bogomolov, Michail Michajlovič (divizní velitel)
    DD.02.1938-DD.06.1938 Žukov, Georgij Konstantinovič (divizní velitel)
    DD.06.1938-DD.09.1938 Gorbatov, Alexandr Vasiljevič (brigádní velitel)
    DD.09.1938-DD.02.1939 Jerjomenko, Andrej Ivanovič (divizní velitel)
    DD.02.1939-DD.06.1940 Jerjomenko, Andrej Ivanovič (sborový velitel)
    DD.06.1940-DD.06.1940 Jerjomenko, Andrej Ivanovič (generálporučík)
    DD.06.1940-30.06.1941 Nikitin, Ivan Semjonovič (generálmajor)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    -
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-30.06.1941 Kozácký sbor Josifa Vissarionoviče Stalina
    DD.MM.RRRR-30.06.1941
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Feskov, Vitalij Ivanovič – Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič – Golikov, Valerij Ivanovič: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk, ITU 2003.
    Sovětskaja kavalerija. Moskva, Vojenizdat 1984.
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/44458#554730Verze : 4
    MOD