2. jezdecký sbor [1941-1942]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 394 příspěvků vloženo, 1643 editováno a 418 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

2. jezdecký sbor [1941-1942]

2nd Cavalry Corps / 2-й кавалерийский корпус

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    2. jezdecký sbor 2nd Cavalry Corps
    Originální název:
    Original Name:
    2-й кавалерийский корпус
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    23.12.1941
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    09.06.1942
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    23.12.1941-09.06.1942 Jižní front
    23.12.1941-09.06.1942 Southern Front
    Dislokace:
    Deployed:
    23.12.1941-09.06.1942 východoevropské válčiště

    Velitel:
    Commander:
    23.12.1941-DD.03.1942 Usenko, Matvej Alexejevič (Geněral-major / Генерал-майор)
    DD.03.1942-DD.05.1942 Kovaljov, Grigorij Andrejevič (Polkovnik / Полковник)
    DD.05.1942-09.06.1942 Šmuljo, Sergej Trofimovič (Polkovnik / Полковник)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    23.12.1941-DD.MM.RRRR ?
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Čestný název:
    Honorary Name:
    -
    -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Feskov, Vitalij Ivanovič – Kalašnikov, Konstantin Anatojevič – Golikov, Valerij Ivanovič: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk, ITU 2003.
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/44485#554627Verze : 2
    MOD