18. jezdecký sbor [1942-1943]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 490 příspěvků vloženo, 2018 editováno a 501 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

18. jezdecký sbor [1942-1943]

18th Cavalry Corps / 18-й кавалерийский корпус

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    18. jezdecký sbor 18th Cavalry Corps
    Originální název:
    Original Name:
    18-й кавалерийский корпус
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    22.04.1942
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    14.08.1943
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    22.04.1942-14.08.1943 1. armáda 22.04.1942-14.08.1943 1st Army
    Dislokace:
    Deployed:
    22.04.1942-14.08.1943 ?

    Velitel:
    Commander:
    22.04.1942-02.05.1942 Chvostov, Alexej Jakovlevič (plukovník)
    02.05.1942-21.12.1942 Iljin, Lev Dmitrijevič (generálmajor)
    21.12.1942-14.08.1943 Parchomenko, Feofan Agapovič (generálmajor)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    -
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:





    Čestný název:
    Honorary Name:
    - -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Feskov, Vitalij Ivanovič – Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič – Golikov, Valerij Ivanovič: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk, ITU 2003.
    Sovětskaja kavalerija. Moskva, Vojenizdat 1984.
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/44489#526816Verze : 1
    MOD