7. jezdecký sbor [1941-1943]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 3.346,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 464 příspěvků vloženo, 1294 editováno a 448 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

7. jezdecký sbor [1941-1943]

7th Cavalry Corps / 7-й кавалерийский корпус

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    7. jezdecký sbor 7th Cavalry Corps
    Originální název:
    Original Name:
    7-й кавалерийский корпус
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    26.12.1941
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    19.01.1943
    Nástupce:
    Successor:
    6. gardový jezdecký sbor 6th Guards Cavalry Corps
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    26.12.1941-19.01.1943
    26.12.1941-19.01.1943
    Dislokace:
    Deployed:
    26.12.1941-19.01.1943 východoevropské válčiště

    Velitel:
    Commander:
    26.12.1941-DD.03.1942 Pogrebov, Boris Andrejevič (generálmajor)
    DD.03.1942-DD.12.1942 Managarov, Ivan Mefodějovič (generálmajor)
    DD.12.1942-19.01.1943 Sokolov, Sergej Vladimirovič (generálmajor)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    -
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    01.05.1942-DD.07.1942 17. horská jezdecká divize
    01.05.1942-DD.07.1942 17th Mountain Cavalry Division
    Čestný název:
    Honorary Name:
    -
    -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Feskov, Vitalij Ivanovič – Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič – Golikov, Valerij Ivanovič: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk, ITU 2003.
    Sovětskaja kavalerija. Moskva, Vojenizdat 1984.
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/44500#554733Verze : 1
    MOD