4. jezdecký sbor [1941-1943]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 32.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 482 příspěvků vloženo, 986 editováno a 466 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

4. jezdecký sbor [1941-1943]

4th Cavalry Corps / 4-й кавалерийский корпус

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    4. jezdecký sbor 4th Cavalry Corps
    Originální název:
    Original Name:
    4-й кавалерийский корпус
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    17.01.1941
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    04.05.1943
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    17.01.1941-DD.10.1942 Středoasijský vojenský okruh
    DD.10.1942-04.05.1943 51. armáda
    17.01.1941-DD.10.1942 Central-Asian Military District
    DD.10.1942-04.05.1943 51st Army
    Dislokace:
    Deployed:
    17.01.1941-DD.10.1942 ?
    DD.10.1942-04.05.1943 východoevropské válčiště

    Velitel:
    Commander:
    17.01.1941-22.03.1943 Šapkin, Timofej Timofejevič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
    22.03.1943-25.03.1943 Ševčuk, ? ( )
    25.03.1943-04.05.1943 Malejev, Michail Fjodorovič ( )
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    17.01.1941-DD.MM.1942 ?, ? ( )
    DD.MM.1942-04.05.1943 Ševčuk, ? (Podpolkovnik / Подполковник)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Čestný název:
    Honorary Name:
    -
    -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    0-.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Feskov, Vitalij Ivanovič – Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič – Golikov, Valerij Ivanovič: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk, ITU 2003.
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/44503#554629Verze : 1
    MOD