4. tankový sbor [1942-1943]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 3.346,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 463 příspěvků vloženo, 1293 editováno a 446 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

4. tankový sbor [1942-1943]

4th Tank Corps / 4-й танковый корпус

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    4. tankový sbor 4th Tank Corps
    Originální název:
    Original Name:
    4-й танковый корпус
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    31.03.1942
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    07.02.1943
    Nástupce:
    Successor:
    5. gardový tankový sbor 5th Guards Tank Corps
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    21.04.1942-07.07.1942 Brjanský front
    07.07.1942-DD.08.1942 6. armáda
    DD.08.1942-DD.10.1942 1. gardová armáda
    DD.10.1942-DD.11.1942 Jihozápadní front
    DD.11.1942-DD.12.1942 21. armáda
    DD.01.1943-07.02.1943 Voroněžský front
    21.04.1942-07.07.1942 Bryansk Front
    07.07.1942-DD.08.1942 6th Army
    DD.08.1942-DD.10.1942 1st Guards Army
    DD.10.1942-DD.11.1942 South-Western Front
    DD.11.1942-DD.12.1942 21st Army
    DD.01.1943-07.02.1943 Voronezh Front
    Dislokace:
    Deployed:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

    Velitel:
    Commander:
    31.03.1942-18.09.1942 Mišulin, Vasilij Alexandrovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
    18.09.1942-07.02.1943 Kravčenko, Andrej Grigorjevič (Geněral-major / Генерал-майор)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    01.03.1942-07.02.1943 Bachmetěv, Dmitrij Dmitrijevič (Geněral-major / Генерал-майор)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Čestný název:
    Honorary Name:
    27.01.1943-07.02.1943 Stalingradský tankový sbor
    27.01.1943-07.02.1943 Stalingrad Tank Corps
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://tankfront.ru/ussr/tk/tk04.html
    http://goo.gl/q0B0sU
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/44556#526477Verze : 0
    MOD
    Avatar
    4-й танковый корпус / 4. tankový sbor [1942-1943]


    Velitelství sboru vzniklo nově 31. března 1942.
    Nacházelo se
    Velitelství sboru bylo 7. února 1943 přejmenováno na velitelství 5. gardového tankového sboru [1943-1945].


    Sbor nesl od ledna 1943 do února 1943 čestný název „4. stalingradský tankový sbor“.
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/44556#175044Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Součástí sboru bylo:


    velitelství sboru se štábem,


    45. tanková brigáda,
    47. tanková brigáda,
    102. tanková brigáda,


    4. motostřelecká brigáda,
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/44556#251339Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Veliteli sboru byli:
    generálporučík tankového vojska Vasilij Alexandrovič Mišulin (březen 1942 – září 1942),
    generálmajor tankového vojska Andrej Grigorjevič Kravčenko (září 1942 – únor 1943).
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/44556#251340Verze : 0
    MOD