6. tankový sbor [1942-1943]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 3.346,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 391 příspěvků vloženo, 1244 editováno a 425 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

6. tankový sbor [1942-1943]

6th Tank Corps / 6-й танковый корпус

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    6. tankový sbor 6th Tank Corps
    Originální název:
    Original Name:
    6-й танковый корпус
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    22.04.1942
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    23.10.1943
    Nástupce:
    Successor:
    11. gardový tankový sbor 11th Guards Tank Corps
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    DD.04.1942-DD.08.1942 Západní front
    DD.08.1942-DD.09.1942 20. armáda
    DD.09.1942-DD.02.1943 Západní front
    DD.02.1943-23.10.1943 1. tanková armáda
    DD.04.1942-DD.08.1942 Western Front
    DD.08.1942-DD.09.1942 20th Army
    DD.09.1942-DD.02.1943 Western Front
    DD.02.1943-23.10.1943 1st Tank Army
    Dislokace:
    Deployed:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

    Velitel:
    Commander:
    22.04.1942-23.10.1943 Getman, Andrej Lavrentějevič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    22.04.1942-DD.01.1943 Komarov, Nikolaj Sosipatrovič (Polkovnik / Полковник)
    DD.01.1943-23.10.1943 Sitnikov, Ivan Petrovič (Polkovnik / Полковник)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    01.05.1942-31.05.1942 32. tanková brigáda
    01.05.1942-31.05.1942 32nd Tank Brigade
    Čestný název:
    Honorary Name:
    27.01.1943-23.10.1943 Stalingradský tankový sbor
    27.01.1943-23.10.1943 Stalingrad Tank Corps
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://tankfront.ru/ussr/tk/tk06.html
    http://goo.gl/Mvkffx
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/44558#526542Verze : 0
    MOD
    Avatar
    6. tankový sbor / 6-й танковый корпус [1942-1943]


    Velitelství sboru vzniklo 19. dubna 1942.


    Součástí sboru bylo:
    velitelství sboru s přímo podřízenými sborovými jednotkami,
    22. tanková brigáda,
    100. tanková brigáda,
    112. tanková brigáda,
    200. tanková brigáda,
    6. motostřelecká brigáda,


    Velitelem sboru byl:
    generálmajor tankového vojska, od srpna 1943 generálporučík tankového vojska Andrej Lavrenťjevič Getman (duben 1942 – říjen 1943).


    Velitelství sboru bylo 23. října 1943 přejmenováno na velitelství 11. gardového tankového sboru [1943-1945].
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/44558#175046Verze : 0
    MOD