8. tankový sbor [1942-1942]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 32.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 458 příspěvků vloženo, 930 editováno a 397 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

8. tankový sbor [1942-1942]

8th Tank Corps / 8-й танковый корпус

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    8. tankový sbor 8th Tank Corps
    Originální název:
    Original Name:
    8-й танковый корпус
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    19.04.1942
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    13.09.1942
    Nástupce:
    Successor:
    3. mechanizovaný sbor 3rd Mechanized Corps
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    19.04.1942-31.08.1942 Západní front
    01.09.1942-13.09.1942 20. armáda
    19.04.1942-31.08.1942 Western Front
    01.09.1942-13.09.1942 20th Army
    Dislokace:
    Deployed:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR východoevropské válčiště
    Velitel:
    Commander:
    19.04.1942-07.09.1942 Solomatin, Michail Dmitrijevič (Geněral-major / Генерал-майор)
    08.09.1942-13.09.1942 Butkov, Vasilij Vasiljevič (Geněral-major / Генерал-майор)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    19.04.1942-07.09.1942 Butkov, Vasilij Vasiljevič (Geněral-major / Генерал-майор)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    01.06.1942-30.09.1942 25. tanková brigáda
    01.06.1942-30.09.1942 31. tanková brigáda
    01.06.1942-13.09.1942 8. motostřelecká brigáda
    01.06.1942-30.09.1942 25th Tank Brigade
    01.06.1942-30.09.1942 31st Tank Brigade
    01.06.1942-13.09.1942 8th Motor Rifle Brigade
    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://tankfront.ru/ussr/tk/tk08.html
    http://goo.gl/YM2KRj
    Feskov, Vitalij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatojevič - Golikov, Valerij Ivanovič: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk, ITU 2003.
    Feskov, Vitalij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič - Golikov, Valerij Ivanovič: Sovětskaja Armija v gody "Cholodnoj vojny" (1946-1991 gg.). Tomsk, Izdatělstvo TGU 2004.
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/44560#525619Verze : 0
    MOD
    Avatar
    8. tankový sbor / 8-й танковый корпус [1942]


    Velitelství sboru vzniklo 19. dubna 1942.


    Součástí sboru bylo:
    velitelství sboru s přímo podřízenými sborovými jednotkami,
    25. tanková brigáda,
    31. tanková brigáda,
    93. tanková brigáda,
    8. motostřelecká brigáda,


    Veliteli sboru byli:
    generálmajor tankového vojska Michail Dmitrijevič Solomatin (duben 1942 – září 1942),
    generálmajor tankového vojska Vasilij Vasiljevič Butkov (září 1942).


    Velitelství sboru bylo 14. září 1942 přejmenováno na velitelství 3. mechanizovaného sboru [1942-1943].
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/44560#175048Verze : 0
    MOD