11. tankový sbor [1942-1945]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 375 příspěvků vloženo, 1527 editováno a 368 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

11. tankový sbor [1942-1945]

11th Tank Corps / 11-ы танковий корпус

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    11. tankový sbor 11th Tank Corps
    Originální název:
    Original Name:
    11-ы танковий корпус
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    19.05.1942
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    10.06.1945
    Nástupce:
    Successor:
    11. tanková divize 11th Tank Division
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 1. gardová tanková armáda
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 1st Guards Tank Army
    Dislokace:
    Deployed:
    19.05.1942-DD.06.1944 východoevropské válčiště
    DD.06.1944-10.06.1945 středoevropské válčiště

    Velitel:
    Commander:
    DD.05.1942-DD.07.1942 Popov, Alexej Fjodorovič (Geněral-major / Генерал-майор)
    DD.07.1942-DD.06.1943 Lazarjov, Ivan Gavrilovič (Geněral-major / Генерал-майор)
    DD.06.1943-DD.10.1943 Radkevič, Nikolaj Nikolajevič (Geněral-major / Генерал-майор)
    DD.10.1943-DD.01.1944 Gricenko, Dmitrij Maximovič (Geněral-major / Генерал-майор)
    DD.01.1944-DD.07.1944 Rudkin, Filipp Nikitovič (Geněral-major / Генерал-майор)
    DD.07.1944-DD.06.1945 Juščuk, Ivan Ivanovič (Geněral-major / Генерал-майор)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    DD.06.1942-DD.05.1945 12. motostřelecká brigáda
    01.07.1943-10.06.1945 20. tanková brigáda
    20.07.1943-09.05.1945 36. tanková brigáda
    22.07.1943-11.05.1945 65. tanková brigáda
    DD.06.1942-DD.05.1945 12th Motor Rifle Brigade
    01.07.1943-10.06.1945 20th Tank Brigade
    20.07.1943-09.05.1945 36th Tank Brigade
    22.07.1943-11.05.1945 65th Tank Brigade
    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.01.1945-DD.06.1945 Radomský tankový sbor
    DD.06.1945-10.06.1945 Radomsko-berlínský tankový sbor, vyznamenaný Řádem rudého praporu, Řádem Suvorova 2. stupně a Řádem Kutuzova 2. stupně
    DD.01.1945-DD.06.1945 Tank Corps of Radom
    DD.06.1945-10.06.1945 Tank Corps of Radom, of Berlin
    Vyznamenání:
    Decorations:
    19.02.1945 Řád Suvorova, 2. stupeň
    15.04.1945 Řád Kutuzova, 2. stupeň
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    -
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/44563#522440Verze : 0
    MOD
    Avatar
    11. tankový sbor / 11-й танковый корпус [1942-1945]


    Velitelství sboru vzniklo 19. května 1942.
    Sbor DD. ledna 1945 obdržel čestný název „radomský“ a DD. června 1945 obdržel čestný název „berlínský“, 19.2. 1945 byl vyznamenán Řádem Suvorova 2. stupně a 15. dubna 1945 byl vyznamenán Řádem Kutuzova 2. stupně.


    V červnu 1945 nesl sbor název „11. radomsko-berlínský tankový sbor, vyznamenaný Řádem rudého praporu, Řádem Suvorova 2. stupně a Řádem Kutuzova 2. stupně“.


    Součástí sboru bylo:
    velitelství sboru s přímo podřízenými sborovými jednotkami,
    20. tanková brigáda,
    36. tanková brigáda,
    65. tanková brigáda,
    12. motostřelecká brigáda,


    Veliteli sboru byli:
    generálmajor tankového vojska Alexej Fjodorovič Popov (květen 1942 – červenec 1942),
    generálmajor tankového vojska Ivan Gavrilovič Lazarjov (červenec 1942 – červen 1943),
    generálmajor tankového vojska Nikolaj Nikolajevič Radkevič (červen 1943 – říjen 1943), generálmajor tankového vojska Dmitrij Maximovič Gricenko (říjen 1943 – leden 1944),
    generálmajor tankového vojska Filipp Nikitovič Rudkin (leden 1944 – červenec 1944),
    generálmajor tankového vojska Ivan Ivanovič Juščuk (červenec 1944 – červen 1945).


    Velitelství sboru bylo 10. června 1945 přejmenováno na velitelství 11. tankové divize.
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/44563#175051Verze : 0
    MOD