22. tankový sbor [1942-1942]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 3.346,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 446 příspěvků vloženo, 1185 editováno a 422 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

22. tankový sbor [1942-1942]

22nd Tank Corps / 22-й танковый корпус

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    22. tankový sbor 22nd Tank Corps
    Originální název:
    Original Name:
    22-й танковый корпус
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    03.04.1942
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    12.09.1942
    Nástupce:
    Successor:
    5. mechanizovaný sbor 5th Mechanised Corps
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    03.04.1942-17.04.1942 Jihozápadní front
    17.04.1942-23.07.1942 38. armáda
    23.07.1942-01.08.1942 Stalingradský front
    01.08.1942-DD.08.1942 4. tanková armáda
    DD.08.1942-12.09.1942 Stalingradský front
    03.04.1942-17.04.1942 South-Western Front
    17.04.1942-23.07.1942 38th Army
    23.07.1942-01.08.1942 Stalingrad Front
    01.08.1942-DD.08.1942 4th Tank Army
    DD.08.1942-12.09.1942 Stalingrad Front
    Dislokace:
    Deployed:
    03.04.1942-12.09.1942 východoevropské válčiště
    Velitel:
    Commander:
    03.04.1942-13.05.1942 Šamšin, Alexandr Alexandrovič (plukovník)
    13.05.1942-30.08.1942 Šamšin, Alexandr Alexandrovič (generálmajor tankového vojska)
    30.08.1942-12.09.1942 Volkov, Michail Vasiljevič (generálmajor tankového vojska)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    03.04.1942-15.08.1942 Semeňuk, Michail Andrejevič (plukovník)
    15.08.1942-12.09.1942 Šapošnikov, Matvej Kuzmič (plukovník)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    10.04.1942-20.08.1942 36. tanková brigáda


    10.04.1942-20.08.1942 36th Tank Brigade



    Čestný název:
    Honorary Name:
    - -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:

    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/44569#517316Verze : 0
    MOD