27. tankový sbor [1942-1942]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 414 příspěvků vloženo, 1727 editováno a 437 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

27. tankový sbor [1942-1942]

27th Tank Corps / 27-й танковый корпус

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    27. tankový sbor 27th Tank Corps
    Originální název:
    Original Name:
    27-й танковый корпус
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    03.06.1942
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    08.09.1942
    Nástupce:
    Successor:
    1. mechanizovaný sbor
    1st Mechanized Corps
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    03.06.1942-09.08.1942 Moskevský vojenský okruh 03.06.1942-09.08.1942 Moscow Military District
    Dislokace:
    Deployed:
    03.06.1942-09.08.1942 Kostěrevo

    Velitel:
    Commander:
    03.06.1942-09.08.1942 Remizov, Fjodor Timofejevič (generálmajor tankového vojska)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    03.06.1942-09.08.1942 ?
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:





    Čestný název:
    Honorary Name:
    - -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    03.06.1942-09.08.1942 VÚ 11044 03.06.1942-09.08.1942 MU 11044
    Zdroje:
    Sources:
    Drogovoz, Igor Grigorjevič: Tankovyj meč Strany Sovetov. Minsk, Charvest 2001.
    Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Krasnaja Armija v pobedach i poraženijach 1941–1945 gg. Tomsk, ITGU 2003.
    Velikaja Otěčestvennaja - komkory. Vojennyj biografičeskij slovar. Red. V. J. Rusanov. T. 2. Moskva, Žukovskij 2006.
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/44574#527068Verze : 1
    MOD