12. tankový sbor [1942-1943]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 3.346,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 383 příspěvků vloženo, 1237 editováno a 415 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

12. tankový sbor [1942-1943]

12th Tank Corps / 12-й танковый корпус

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    12. tankový sbor 12th Tank Corps
    Originální název:
    Original Name:
    12-й танковый корпус
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    19.05.1942
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    26.07.1943
    Nástupce:
    Successor:
    6. gardový tankový sbor 6th Guards Tank Corps
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    DD.05.1942-DD.03.1943 3. tanková armáda
    DD.04.1943-DD.05.1943 Moskevský vojenský okruh
    DD.05.1943-26.07.1943 3. gardová tanková armáda
    DD.05.1942-DD.03.1943 3rd Tank Army
    DD.04.1943-DD.05.1943 Moscow Military District
    DD.05.1943-26.07.1943 3rd Guards Tank Army
    Dislokace:
    Deployed:
    09.05.1942-26.07.1943 východoevropské válčiště

    Velitel:
    Commander:
    19.05.1942-07.09.1942 Bogdanov, Semjon Iljič (Geněral-major / Генерал-майор)
    08.09.1942-19.12.1942 Česnokov, Makarij Ivanovič (Polkovnik / Полковник)
    30.12.1942-16.01.1943 Mitrofanov, Vasilij Andrejevič (Geněral-major / Генерал-майор)
    17.01.1943-26.07.1943 Ziňkovič, Mitrofan Ivanovič (Geněral-major / Генерал-майор)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    28.05.1942-14.05.1943 Mitrofanov, Vasilij Andrejevič (Polkovnik / Полковник)
    20.05.1943-26.07.1943 Černov, Veniamin Vladimirovič (Polkovnik / Полковник)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://tankfront.ru/ussr/tk/tk12.html
    http://goo.gl/rplIFZ
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/44579#526642Verze : 0
    MOD
    Avatar
    12. tankový sbor / 12-й танковый корпус [1942-1943]


    Velitelství sboru vzniklo 19. května 1942.


    Součástí sboru bylo:
    velitelství sboru s přímo podřízenými sborovými jednotkami,
    30. tanková brigáda,
    97. tanková brigáda,
    107. tanková brigáda,
    13. motostřelecká brigáda,


    Veliteli sboru byli:
    plukovník, od července 1942 generálmajor tankového vojska Semjon Iljič Bogdanov (květen 1942 – září 1942),
    plukovník Makarij Ivanovič Česnokov (září 1942 – prosinec 1942),
    plukovník Vasilij Andrejevič Mitrofanov (prosinec 1942 – leden 1943),
    generálmajor tankového vojska Mitrofan Ivanovič Ziňkovič (leden 1943 – červenec 1943).


    Velitelství sboru bylo 26. července 1943 přejmenováno na velitelství 6. gardového tankového sboru [1943-1945].
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/44579#175105Verze : 0
    MOD