15. tankový sbor [1942-1943]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 537 příspěvků vloženo, 2207 editováno a 533 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

15. tankový sbor [1942-1943]

15th Tank Corps / 15-й танковый корпус

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    15. tankový sbor 15th Tank Corps
    Originální název:
    Original Name:
    15-й танковый корпус
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    21.05.1942
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    26.07.1943
    Nástupce:
    Successor:
    7. gardový tankový sbor 7th Guards Tank Corps
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    25.05.1942-DD.03.1943 3. tanková armáda
    DD.04.1943-DD.05.1943 Moskevský vojenský okruh
    DD.05.1943-DD.07.1943 3. gardová tanková armáda
    25.05.1942-DD.03.1943 3rd Tank Army
    DD.04.1943-DD.05.1943 Moscow Military District
    DD.05.1943-DD.07.1943 3rd Guards Tank Army
    Dislokace:
    Deployed:
    21.05.1942-26.07.1943 východoevropské válčiště

    Velitel:
    Commander:
    21.05.1942-03.03.1943 Kopcov, Vasilij Alexejevič (Geněral-major / Генерал-майор)
    06.03.1943-10.06.1943 Lozovskij, Alexandr Borisovič (Podpolkovnik / Подполковник)
    11.06.1943-26.07.1943 Rudkin, Filipp Nikitovič (Geněral-major / Генерал-майор)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    21.05.1942-26.07.1943 Lozovskij, Alexandr Borisovič (Polkovnik / Полковник)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    DD.07.1942-26.07.1943 88. tanková brigáda
    DD.07.1942-26.07.1943 -
    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://tankfront.ru/ussr/tk/tk15.html
    http://goo.gl/JQ6zLd
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/44584#526661Verze : 0
    MOD
    Avatar
    15. tankový sbor / 15-й танковый корпус [1942-1943]


    Velitelství sboru vzniklo 21. května 1942.


    Součástí sboru bylo:
    velitelství sboru s přímo podřízenými sborovými jednotkami,
    88. tanková brigáda,
    113. tanková brigáda,
    195. tanková brigáda,
    52. motostřelecká brigáda,


    Veliteli sboru byli:
    generálmajor tankového vojska Vasilij Alexejevič Kopcov (květen 1942 – březen 1943),
    podplukovník Alexandr Borisovič Lozovskij (březen 1943 – červen 1943),
    generálmajor tankového vojska Filipp Nikitovič Rudkin (červen 1943 – červenec 1943).


    Velitelství sboru bylo 26. července 1943 přejmenováno na velitelství 7. gardového tankového sboru [1943-1945].
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/44584#175111Verze : 0
    MOD