Charkovský vojenský okruh [1935-1941]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 418 příspěvků vloženo, 1823 editováno a 499 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Charkovský vojenský okruh [1935-1941]

Kharkov Military District / Харьковский военный округ

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Charkovský vojenský okruh Kharkov Military District
    Originální název:
    Original Name:
    Харьковский военный округ
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    17.05.1935
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    21.06.1941
    Nástupce:
    Successor:
    Charkovský vojenský okruh
    18. armáda
    Kharkov Military District
    18th Army
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    17.05.1935-21.06.1941 Lidový komisariát obrany 17.05.1935-21.06.1941 People´s Commissariat for Defence
    Dislokace:
    Deployed:
    17.05.1935-21.06.1941 Charkov, ? /
    Velitel:
    Commander:
    17.05.1935-20.11.1935 Dubovoj, Ivan Naumovič ( ? )
    20.11.1935-21.08.1937 Dubovoj, Ivan Naumovič (armádní velitel 2. stupně)
    21.08.1937-DD.04.1938 Timošenko, Semjon Konstantinovič (armádní velitel 2. stupně)
    DD.04.1938-11.04.1940 Smirnov, Ilja Kornilovič (sborový velitel)
    11.04.1940-04.06.1940 Kovaljov, Michail Prokofjevič (armádní velitel 2. stupně)
    04.06.1940-18.12.1940 Kovaljov, Michail Prokofjevič (generálporučík)
    18.12.1940-21.06.1941 Smirnov, Andrej Kirillovič (generálporučík)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    17.05.1935-DD.MM.RRRR ?, ? ( ? )
    28.04.1939-04.11.1939 Tupikov, Vasilij Ivanovič (brigádní velitel)
    04.11.1939-04.06.1940 Tupikov, Vasilij Ivanovič (divisní velitel)
    04.06.1940-18.12.1940 Tupikov, Vasilij Ivanovič (generálmajor)
    18.12.1940-21.06.1941 Kolpakči, Vladimir Jakovlevič (generálmajor)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    17.05.1935-16.01.1940 14. střelecký sbor
    17.05.1935-17.09.1939 7. střelecký sbor
    19.08.1939-21.06.1941 25. střelecký sbor
    13.03.1940-01.04.1940 14. střelecký sbor
    14.03.1941-23.04.1941 230. střelecká divize
    14.03.1941-13.06.1941 25. mechanizovaný sbor
    14.03.1941-01.06.1941 46. střelecký sbor
    14.03.1941-DD.05.1941 67. střelecký sbor
    01.06.1941-21.06.1941 2. výsadkový sbor
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 171. střelecká divize
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Letectvo Charkovského vojenského okruhu


    17.05.1935-16.01.1940 14th Rifle Corps
    17.05.1935-17.09.1939 7th Rifle Corps
    19.08.1939-21.06.1941 25th Rifle Corps
    13.03.1940-01.04.1940 14th Rifle Corps
    14.03.1941-23.04.1941 230th Rifle Division
    14.03.1941-13.06.1941 25th Mechanised Corps
    14.03.1941-01.06.1941 46th Rifle Corps
    14.03.1941-DD.05.1941 67th Rifle Corps
    01.06.1941-21.06.1941 2nd Airborne Corps
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 171st Rifle Division
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Air Force of the Kharkov Military District



    Čestný název:
    Honorary Name:
    - -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    Teritoriální působnost:
    17.05.1935-11.10.1939 Krymská autonomní sovětská socialistická republika
    11.10.1939-21.06.1941 Černigovská oblast, Ukrajinská sovětská socialistická republika
    17.05.1935-11.10.1939 Dněpropetrovská oblast, Ukrajinská sovětská socialistická republika
    17.05.1935-03.06.1938 Doněcká oblast, Ukrajinská sovětská socialistická republika
    17.05.1935-21.06.1941 Charkovská oblast, Ukrajinská sovětská socialistická republika
    22.09.1937-21.06.1941 Poltavská oblast, Ukrajinská sovětská socialistická republika
    03.06.1938-21.06.1941 Stalinská oblast, Ukrajinská sovětská socialistická republika
    10.01.1939-21.06.1941 Sumská oblast, Ukrajinská sovětská socialistická republika
    03.06.1938-21.06.1941 Vorošilovgradská oblast, Ukrajinská sovětská socialistická republika
    10.01.1939-11.10.1939 Zaporožská oblast, Ukrajinská sovětská socialistická republika
    Territorial scope:
    17.05.1935-11.10.1939 Crimean Autonomous Soviet Socialist Republic


    11.10.1939-21.06.1941 Chernigov Oblast, Ukrainian Soviet Socialist Republic
    17.05.1935-11.10.1939 Dniepropetrovsk Oblast, Ukrainian Soviet Socialist Republic
    17.05.1935-03.06.1938 Donieck Oblast, Ukrainian Soviet Socialist Republic


    17.05.1935-21.06.1941 Kharkov Oblast, Ukrainian Soviet Socialist Republic


    22.09.1937-21.06.1941 Poltava Oblast, Ukrainian Soviet Socialist Republic


    03.06.1938-21.06.1941 Stalino Oblast, Ukrainian Soviet Socialist Republic


    10.01.1939-21.06.1941 Sumy Oblast, Ukrainian Soviet Socialist Republic


    03.06.1938-21.06.1941 Vorosilovgrad Oblast, Ukrainian Soviet Socialist Republic
    10.01.1939-11.10.1939 Zaporozie Oblast, Ukrainian Soviet Socialist Republic


    Zdroje:
    Sources:
    Komandnyj i načalstvujuščij sostav Krasnoj Armii v 1940-1941 gg. Struktura i kadry centralnogo apparata NKO SSSR, vojennych okrugov i obščevojskovych armij. Dokuměnty i matěrialy. Moskva, Letnij sad 2005.
    Mělťuchov, Michail Ivanovič: Upuščennyj šans Stalina. Moskva, Věče 2000.
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/44649#497164Verze : 0
    MOD