12. armáda [1939-1941]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 3.346,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 352 příspěvků vloženo, 1176 editováno a 367 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

12. armáda [1939-1941]

12th Army / 12-я армия

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    12. armáda 12th Army
    Originální název:
    Original Name:
    12-я армия
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    23.10.1939
    Předchůdce:
    Predecessor:
    Oděská armádní skupina Odessa Army Group
    Datum zániku:
    Disbanded:
    10.08.1941
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    23.10.1939-09.06.1940 Kyjevský zvláštní vojenský okruh
    09.06.1940-09.07.1940 Jižní front
    09.07.1940-21.06.1941 Kyjevský zvláštní vojenský okruh
    21.06.1941-09.07.1941 Jihozápadní front
    DD.07.1941-10.08.1941 Jižní front
    23.10.1939-09.06.1940 Kiev Special Military District
    09.06.1940-09.07.1940 Southern Front
    09.07.1940-21.06.1941 Kiev Special Military District
    21.06.1941-DD.07.1941 South-western Front
    DD.07.1941-10.08.1941 Southern Front
    Dislokace:
    Deployed:
    23.10.1939-09.06.1940 Stanislav, ? /
    09.06.1940-09.07.1940 východoevropské válčiště
    09.07.1940-21.06.1941 Stanislav, ? /
    21.06.1941-10.08.1941 východoevropské válčiště

    Velitel:
    Commander:
    23.10.1939-DD.12.1939 Parusinov, Filipp Alexejevič (Komandir divizii / Командир дивизии)
    DD.12.1939-DD.03.1940 , ( )
    DD.03.1940-05.06.1940 Parusinov, Filipp Alexejevič (Komandir korpusa / Командир корпуса)
    05.06.1940-DD.03.1941 Parusinov, Filipp Alexejevič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
    DD.03.1941-10.08.1941 Ponědělin, Pavel Grigorjevič (Geněral-major / Генерал-майор)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:

    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    15.09.1939-02.10.1939 25. tankový sbor
    10.06.1940-06.07.1940 15. střelecký sbor
    20.06.1940-07.07.1940 4. jezdecký sbor
    14.03.1941-09.07.1941 16. mechanizovaný sbor
    18.07.1941-07.08.1941 2. mechanizovaný sbor
    DD.08.1941-19.09.1941 58. horská střelecká divize
    DD.08.1941-DD.09.1941 60. horská střelecká divize
    15.09.1939-02.10.1939 25th Tank Corps
    10.06.1940-06.07.1940 15th Rifle Corps
    20.06.1940-07.07.1940 4th Cavalry Corps
    14.03.1941-09.07.1941 16th Mechanised Corps
    18.07.1941-07.08.1941 2nd Mechanised Corps
    DD.08.1941-19.09.1941 58th Mountain Rifle Division
    DD.08.1941-DD.09.1941 60th Mountain Rifle Division
    Čestný název:
    Honorary Name:
    -
    -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk, ITU 2003.
    Fronty, floty, armii, flotilii pěrioda Vělikoj Otěčestvěnnoj vojny 1941-1945 gg. Spravočnik. Red. A. A. Kolťukov. Moskva, Kučkovo pole 2003.
    Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič a kol.: Krasnaja Armija v ijuně 1941 goda. Novosibirsk, Sibirskij chronograf 2003.
    Komandarmy. Vělikaja Otěčestvěnnaja. Moskva, Kučkovo pole 2005.
    Komandnyj i načalstvujuščij sostav Krasnoj Armii v 1940-1941 gg. Struktura i kadry centralnogo apparata NKO SSSR, vojennych okrugov i obščevojskovych armij. Dokuměnty i matěrialy. Moskva, Letnij sad 2005.
    Melťuchov, Michail Ivanovič: Upuščennyj šanc Stalina. Moskva, Věče 2000.
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/44654#554183Verze : 3
    MOD