4. armáda [1939-1941]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 3.346,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 446 příspěvků vloženo, 1185 editováno a 422 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

4. armáda [1939-1941]

4th Army / 4-я армия

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    4. armáda 4th Army
    Originální název:
    Original Name:
    4-я армия
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    15.09.1939
    Předchůdce:
    Predecessor:
    Bobrujská armádní skupina Bobruysk Army Group
    Datum zániku:
    Disbanded:
    26.07.1941
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    15.09.1939-14.11.1939 Běloruský front
    14.11.1939-11.07.1940 Běloruský zvláštní vojenský okruh
    11.07.1940-21.06.1941 Západní zvláštní vojenský okruh
    21.06.1941-26.07.1941 Západní front
    15.09.1939-14.11.1939 Byelorussian Front
    14.11.1939-11.07.1940 Byelorussian Special Military District
    11.07.1940-21.06.1941 Western Special Military District
    21.06.1941-26.07.1941 Western Front
    Dislokace:
    Deployed:
    15.09.1939-17.09.1939 Bobrujsk, ? /
    17.09.1939-14.11.1939 východoevropské válčiště
    14.11.1939-22.06.1941 Kobrin
    22.06.1941-26.07.1941 východoevropské válčiště
    Velitel:
    Commander:
    01.09.1939-04.06.1940 Čujkov, Vasilij Ivanovič (Komandir korpusa / Командир корпуса)
    04.06.1940-03.12.1940 Čujkov, Vasilij Ivanovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
    03.12.1940-17.01.1941, ( )
    17.01.1941-01.07.1941 Korobkov, Alexandr Andrejevič (Geněral-major / Генерал-майор)
    01.07.1941-26.07.1941 Sandalov, Leonid Michajlovič (Polkovnik / Полковник)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    01.09.1939-08.08.1940 Viktorov, Ivan Michajlovič (Polkovnik / Полковник)
    08.08.1940-26.07.1941 Sandalov, Leonid Michajlovič (Polkovnik / Полковник)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    15.09.1939-DD.10.1940 5. střelecký sbor
    14.03.1941-DD.07.1941 14. mechanizovaný sbor
    25.06.1941-27.06.1941 17. mechanizovaný sbor
    01.07.1941-07.07.1941 20. mechanizovaný sbor
    DD.MM.RRRR-DD.07.1941 28. střelecký sbor


    15.09.1939-DD.10.1940 5th Rifle Corps
    14.03.1941-DD.07.1941 14th Mechanised Corps
    25.06.1941-27.06.1941 17th Mechanised Corps
    01.07.1941-07.07.1941 20th Mechanised Corps
    DD.MM.RRRR-DD.07.1941 28th Rifle Corps



    Čestný název:
    Honorary Name:
    - -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk, ITU 2003.
    Fronty, floty, armii, flotilii pěrioda Vělikoj Otěčestvěnnoj vojny 1941-1945 gg. Spravočnik. Red. A. A. Kolťukov. Moskva, Kučkovo pole 2003.
    Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič a kol.: Krasnaja Armija v ijuně 1941 goda. Novosibirsk, Sibirskij chronograf 2003.
    Komandarmy. Vělikaja Otěčestvěnnaja. Moskva, Kučkovo pole 2005.
    Komandnyj i načalstvujuščij sostav Krasnoj Armii v 1940-1941 gg. Struktura i kadry centralnogo apparata NKO SSSR, vojennych okrugov i obščevojskovych armij. Dokuměnty i matěrialy. Moskva, Letnij sad 2005.
    Melťuchov, Michail Ivanovič: Upuščennyj šanc Stalina. Moskva, Věče 2000.
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/44668#513716Verze : 0
    MOD