8. průlomový dělostřelecký sbor [1943-1953]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 32.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 464 příspěvků vloženo, 1106 editováno a 478 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

8. průlomový dělostřelecký sbor [1943-1953]

8th Artillery Breakthrough Corps / 8-й артиллерийский корпус прорыва

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    8. průlomový dělostřelecký sbor 8th Artillery Breakthrough Corps
    Originální název:
    Original Name:
    8-й артиллерийский корпус прорыва
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    24.04.1943
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    05.11.1943
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    24.04.1943-DD.06.1943 Hlavní stan nejvyššího velení
    DD.06.1943-DD.04.1944 Západní front
    DD.04.1944-10.06.1945 2. běloruský front
    10.06.1945-DD.04.1946 Severní skupina vojsk
    DD.04.1946-25.06.1946 Tbiliský vojenský okruh
    25.06.1946-05.11.1953 Zakavkazský vojenský okruh
    24.04.1943-DD.06.1943 Supreme Main Command of the Armed Forces
    DD.06.1943-DD.04.1944 Western Front
    DD.04.1944-10.06.1945 2nd Byelorussian Front
    10.06.1945-DD.04.1946 Northern Group of Forces
    DD.04.1946-25.06.1946 Tbilisi Military District
    25.06.1946-05.11.1953 Transcaucasian Military District
    Dislokace:
    Deployed:
    24.04.1943-DD.06.1945 východoevropské válčiště
    DD.06.1945-DD.06.1945 přesun
    DD.06.1945-DD.04.1946
    DD.04.1946-DD.04.1946 přesun
    DD.04.1946-05.11.1953

    Velitel:
    Commander:
    24.04.1943-DD.06.1943 Saličko, Nikolaj Fomič (generálmajor dělostřelectva)
    DD.06.1943-DD.03.1944 Saličko, Nikolaj Fomič (generálporučík dělostřelectva)
    DD.03.1944-DD.07.1944 Maljarov, Ilja Gavrilovič (plukovník)
    DD.07.1944-DD.11.1946 Pjadusov, Ivan Mironovič (generálmajor dělostřelectva)
    DD.11.1946-DD.04.1949
    DD.04.1949-DD.10.1952 Gusarov, Nikolaj Alexejevič (generálmajor dělostřelectva)
    DD.10.1952-05.11.1953 Krasnokutskij, Daniil Michajlovič (generálmajor dělostřelectva)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    -
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Čestný název:
    Honorary Name:
    -
    -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Feskov, Vitalij Ivanovič – Kalašnikov, Konstantin Anatojevič – Golikov, Valerij Ivanovič: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk, ITU 2003.
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/44683#553932Verze : 2
    MOD