4. průlomový dělostřelecký sbor [1943-1953]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 514 příspěvků vloženo, 2144 editováno a 507 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

4. průlomový dělostřelecký sbor [1943-1953]

4th Artillery Breakthrough Corps / 4-й артиллерийский корпус прорыва

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    4. průlomový dělostřelecký sbor 4th Artillery Breakthrough Corps
    Originální název:
    Original Name:
    4-й артиллерийский корпус прорыва
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    24.04.1943
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    DD.10.1953
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    24.04.1943-17.05.1943 Hlavní stan nejvyššího velení
    17.05.1943-20.10.1943 Střední front
    20.10.1943-24.02.1944 Běloruský front
    24.02.1944-05.04.1944 2. běloruský front
    05.04.1944-16.04.1944 Běloruský front
    16.04.1944-10.06.1945 1. běloruský front
    10.06.1945-DD.10.1953 Skupina sovětských okupačních vojsk v Německu
    24.04.1943-17.05.1943 Supreme Main Command of the Armed Forces
    17.05.1943-20.10.1943 Central Front
    20.10.1943-24.02.1944 Byelorussian Front
    24.02.1944-05.04.1944 2nd Byelorussian Front
    05.04.1944-16.04.1944 Byelorussian Front
    16.04.1944-10.06.1945 1st Byelorussian Front
    10.06.1945-DD.10.1953 Group of Soviet Occupation Forces in Germany
    Dislokace:
    Deployed:
    24.04.1943-10.06.1945 východoevropské válčiště
    10.06.1945-DD.10.1953 Postupim, ? /
    Velitel:
    Commander:
    24.04.1943-19.05.1943 Mazur, Vikentij Nikitovič (generálmajor dělostřelectva)
    19.05.1943-02.11.1944 Ignatov, Nikolaj Vasiljevič (generálmajor dělostřelectva)
    02.11.1944-DD.06.1946 Ignatov, Nikolaj Vasiljevič (generálporučík dělostřelectva)
    DD.06.1946-DD.02.1948 Rožanovič, Pjotr Michajlovič (generálporučík dělostřelectva)
    DD.02.1948-DD.05.1950 Ignatov, Nikolaj Vasiljevič (generálporučík dělostřelectva)
    DD.05.1950-DD.10.1953 Saňko, Ivan Fedosejevič (generálmajor dělostřelectva)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:





    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.06.1945-DD.10.1953 Berlínský průlomový dělostřelecký sbor
    DD.06.1945-DD.10.1953 Berlin Artillery Breakthrough Corps
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.1945 Řád rudého praporu
    Poznámka:
    Note:
    24.04.1943-DD.10.1953 VÚ ? 24.04.1943-DD.10.1953 MU ?
    Zdroje:
    Sources:
    Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Krasnaja Armija v pobedach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk, ITGU 2003.
    Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Sovětskaja Armija v gody "Cholodnoj vojny" (1946-1991 gg.). Tomsk, ITGU 2004.
    Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič - Slugin, Sergej Anatoljevič: Vooružennyje Sily SSSR posle Velikoj Otěčestvennoj vojny. Č. 1. Tomsk, INTL 2013.
    Vělikaja Otěčestvěnnaja - komkory. Vojennyj biografičeskij slovar. Red. V. J. Rusanov. T. 2. Moskva, Žukovskij 2006.
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/44687#526059Verze : 0
    MOD