3. průlomový dělostřelecký sbor [1943-1953]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 414 příspěvků vloženo, 1804 editováno a 494 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

3. průlomový dělostřelecký sbor [1943-1953]

3rd Artillery Breakthrough Corps / 3-й артиллерийский корпус прорыва

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    3. průlomový dělostřelecký sbor 3rd Artillery Breakthrough Corps
    Originální název:
    Original Name:
    3-й артиллерийский корпус прорыва
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    15.03.1943
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    DD.11.1953
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    15.03.1943-20.09.1943 Hlavní stan nejvyššího velení


    20.09.1943-DD.MM.1944 Leningradský front
    DD.MM.1944-DD.MM.1944 2. běloruský front
    DD.MM.1944-10.06.1945 1. běloruský front
    10.06.1945-DD.01.1946 Skupina sovětských okupačních vojsk v Německu
    DD.01.1946-DD.11.1953 Leningradský vojenský okruh
    15.03.1943-20.09.1943 Supreme Main Command of the Armed Forces
    20.09.1943-DD.MM.1944 Leningrad Front
    DD.MM.1944-DD.MM.1944 2nd Byelorussian Front
    DD.MM.1944-10.06.1945 1st Byelorussian Front
    10.06.1945-DD.01.1946 Group of Soviet Occupation Forces in Germany
    DD.01.1946-DD.11.1953 Leningrad Military District
    Dislokace:
    Deployed:
    15.03.1943-10.06.1945 východoevropské válčiště
    10.06.1945-DD.01.1946 ?
    DD.01.1946-DD.11.1953 Puškin
    Velitel:
    Commander:
    15.03.1943-DD.01.1944 Selivanov, Sergej Nikolajevič (plukovník dělostřelectva)
    DD.01.1944-DD.10.1944 Ždanov, Nikolaj Nikolajevič (generálmajor dělostřelectva)
    DD.10.1944-DD.11.1944 Gurjevič, jefim Naumovič (plukovník dělostřelectva)
    DD.11.1944-13.12.1944 Berezovskij, Viktor Antonovič (plukovník dělostřelectva)
    13.12.1944-DD.04.1949 Lichačov, Vladimir Matvejevič (generálmajor dělostřelectva)
    DD.04.1949-DD.02.1952 ?
    DD.02.1952-03.08.1953 Kulikov, Grigorij Stěpanovič (generálmajor dělostřelectva)
    03.08.1953-DD.11.1953 Kulikov, Grigorij Stěpanovič (generálporučík dělostřelectva)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:





    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.1944-DD.11.1953 Leningradský průlomový dělostřelecký sbor DD.MM.1944-DD.11.1953 Leningrad Artillery Penetration Corps
    Vyznamenání:
    Decorations:
    1944 Řád Suvorova, 2. třída
    Poznámka:
    Note:
    15.03.1943-DD.11.1953 VÚ 73693 15.03.1943-DD.11.1953 MU 73693
    Zdroje:
    Sources:
    Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Krasnaja Armija v pobedach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk, ITGU 2003.
    Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Sovětskaja Armija v gody "Cholodnoj vojny" (1946-1991 gg.). Tomsk, ITGU 2004.
    Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič - Slugin, Sergej Anatoljevič: Vooružennyje Sily SSSR posle Velikoj Otěčestvennoj vojny. Č. 1. Tomsk, INTL 2013.
    Vělikaja Otěčestvěnnaja - komkory. Vojennyj biografičeskij slovar. Red. V. J. Rusanov. T. 2. Moskva, Žukovskij 2006.
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/44688#525823Verze : 0
    MOD