Hlídková peruť 43 [1941-1944]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 573 příspěvků vloženo, 2315 editováno a 496 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Hlídková peruť 43 [1941-1944]

Patrol Squadron 43 / VP-43

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Hlídková peruť 43 Patrol Squadron 43
    Originální název:
    Original Name:
    Patrol Squadron 43
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    21.07.1941
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    01.10.1944
    Nástupce:
    Successor:
    Hlídková bombardovací peruť 43 Patrol Bombing Squadron 43
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    21.07.1941-06.06.1942 Hlídkové křídlo 1
    06.06.1942-20.09.1942 Hlídkové křídlo 4
    20.09.1942-17.10.1942 Letecké křídlo floty 14
    17.10.1942-01.11.1942 Hlídkové křídlo 4
    01.11.1942-01.07.1943 Letecké křídlo floty 4
    01.07.1943-11.10.1943 Letecké křídlo floty 6
    11.10.1943-23.04.1944 Letecké křídlo floty 4
    23.04.1944-01.10.1944 Letecké křídlo floty 6
    21.07.1941-06.06.1942 Patrol Wing 1
    06.06.1942-20.09.1942 Patrol Wing 4
    20.09.1942-17.10.1942 Fleet Air Wing 14
    17.10.1942-01.11.1942 Patrol Wing 4
    01.11.1942-01.07.1943 Fleet Air Wing 4
    01.07.1943-11.10.1943 Fleet Air Wing 6
    11.10.1943-23.04.1944 Fleet Air Wing 4
    23.04.1944-01.10.1944 Fleet Air Wing 6
    Dislokace:
    Deployed:
    21.07.1941-22.09.1942 Coronado, NAS San Diego
    22.09.1942-01.07.1943 Alameda, NAS Alameda
    01.07.1943-23.04.1944 ?, NAS Tongue Point
    23.04.1944-06.06.1944 Seattle, NAS Seattle
    06.06.1944-01.10.1944 Whidbey Island, NAS Whidbey Island

    Velitel:
    Commander:
    01.07.1941-DD.04.1942 Jones, Carroll B. (Lieutenant Commander)
    DD.04.1942-DD.05.1943 Ray, H. L. (Lieutenant Commander)
    DD.05.1943-29.08.1943 Pierson, Gerald E. (Lieutenant Commander)
    29.08.1943-20.02.1944 Horton, John A. (Lieutenant Commander)
    20.02.1944-06.06.1944 Freerks, Marshall C. (Lieutenant Commander)
    06.06.1944-01.10.1944 Cole, Shelby O. (Lieutenant Commander)
    Výzbroj:
    Armament:
    DD.07.1941-DD.MM.RRRR Consolidated PBY-5 Catalina
    DD.07.1943-01.10.1944 Consolidated PBY-5A Catalina
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/44808#175637Verze : 1