Nové Město nad Metují

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 537 příspěvků vloženo, 2207 editováno a 533 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Nové Město nad Metují

okr. Náchod

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Nové Město nad Metují Nove Mesto nad Metuji
    Originální název:
    Original Name:
    Nové Město nad Metují
    Další názvy:
    Other Names:
    Neustadt an der Mettau
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    okres Náchod Nachod District
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    50°20'38.00"N 16°09'07.00"E
    Místní části:
    Local Municipalities:
    -
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    1501
    Vojenské objekty:
    Military Objects:
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    -
    Muzea:
    Museums:
    - -
    Osobnosti:
    Personalities:
    Datum *
    Date *
    Datum †
    Date †
    Fotografie
    Photo
    Jméno
    Name
    Stát
    Country
    30.01.1866   Škvára, Alfréd
    26.05.1893   Klapálek, Karel
    01.12.1941   Egg, Jiří
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    01.08.1938 24.09.1938 Hraničářský pluk 18
    18th Border Regiment
    01.08.1938 24.09.1938 Pomocná rota hraničářského pluku 18
    Auxiliary Company of the 18th Border Regiment
    01.08.1938 24.09.1938 Rota velkých kulometů proti letadlům hraničářského pluku 18
    AA-Guns Company of the 18th Border Regiment
    24.09.1938 DD.10.1938 Rota velkých kulometů proti letadlům 118
    118th Anti-Aircraft Machine-Guns Company
    01.10.1951 01.11.1955 253. protiletadlový pluk
    253rd Anti-Aircraft Regiment
    01.11.1955 01.10.1960 253. protiletadlový dělostřelecký pluk
    253rd Anti-Aircraft Artillery Regiment
    DD.09.1960 01.05.1963 15. automobilní rota
    15th Automobile Company
    DD.09.1960 01.05.1963 5. dělostřelecká divize
    5th Artillery Division
    01.09.1965 01.09.1969 55. kabelosměrný prapor
    55th Cable-Radio Relay Battalion
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Vlajka:
    Banner:
    Znak:
    Coat of Arms:
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://goo.gl/5GcTl
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/44907#485428Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Nové Město nad Metují
    (okr.)


    V období 1.republiky sídlo politického a soudního okresu.


    Sčítání lidu v roce 1930: 3 827 obyvatel (z toho 3 726 osob národnosti československé a 52 osob národnosti německé).


    Posádka byla ustanovena v září 1936.


    Jednotky nebo úřady umístněné v posádce:
    Hraničářský pluk 18 (od srpna 1938),
    III. prapor Pěšího pluku 30 (září 1936 – září 1937),
    I. prapor Pěšího pluku 48 (od září 1937),
    baterie Dělostřeleckého pluku 13 (od ledna 1938).


    Zdroj:
    VÚA Praha, fond Posádková velitelství.
    J.Fidler a V.Sluka, Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-38, Libri 2006
    Recenze knihy
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/44907#175918Verze : 0