Nána

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 375 příspěvků vloženo, 1527 editováno a 368 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Nána

okr. Nové Zámky

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Nána Nana
    Originální název:
    Original Name:
    Nána
    Další názvy:
    Other Names:
    Nana (1157), (1228) Nana, Nána (1786); maďarsky Nána
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    okres Nové Zámky Nove Zamky District
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    47°48'56.21"N 18°41'33.61"E
    Místní části:
    Local Municipalities:
    -
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    1157
    Vojenské objekty:
    Military Objects:
    Vznik
    Established
    Zánik
    Cancelled
    Název
    Name
    DD.MM.RRRR 22.12.2010 Kasárny kpt. Nálepku
    Barracks of Captain Nalepka
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    - Kostol rímsko-katolícky z r. 1791, prebudovaný z barokovej kaplnky
    Muzea:
    Museums:
    - -
    Osobnosti:
    Personalities:
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    01.01.1921 00.03.1921 2. baterie protiletadlového dělostřeleckého pluku 151
    2nd Battery of the 151st Anti-aircraft Artillery Regiment
    30.09.1937 22.05.1938 Hraničářský prapor 11
    11th Border Battalion
    01.01.1992 01.05.1992 4. smíšený pluk radioelektronického boje
    4th Composite Electronic Warfare Regiment
    01.05.1992 31.12.1992 3. smíšený pluk radioelektronického boje
    3rd Composite Electronic Warfare Regiment
    01.01.1993 01.10.1995 3. smíšený pluk radioelektronického boje
    3rd Composite Electronic Warfare Regiment
    01.10.1995 01.10.2003 5. pluk radioelektronického boje
    5th Electronic Warfare Regiment
    01.10.2003 01.10.2005 Prapor elektronického boje
    Electronic Warfare Battalion
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Vlajka:
    Banner:
    Znak:
    Coat of Arms:
    Poznámka:
    Note:
    Po Viedenskej arbitráži bola obec v roku 1938 – 1945 pripojená k Maďarsku. V roku 1960 bola obec pričlenená k mestu Štúrovo, osamostatnila sa v roku 1991. -
    Zdroje:
    Sources:
    www.e-obce.sk ; www.obecnana.ocu.sk ; www.crwflags.com/fotw/flags/sk-nz-na.html
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/44913#497229Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Nána
    (okr. Nové Zámky)


    V období 1.republiky součást politického a soudního okresu Parkan.


    Sčítání lidu v roce 1930: 1 388 obyvatel (z toho 417 osob národnosti československé, 918 osob národnosti maďarské, 2 osoby národnosti německé a 4 osoby národnosti ruské).


    Posádka byla ustanovena v červenci 1920. Zrušena v březnu 1921. Obnovena v březnu 1935 a v září 1937. Zrušena v květnu 1938


    Jednotky nebo úřady umístněné v posádce:
    baterie Dělostřeleckého pluku 151,
    rota Hraničářského praporu 11 (březen 1935),
    Hraničářský prapor 11 (září 1937-květen 1938).


    Zdroj: J.Fidler a V.Sluka, Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-38, Libri 2006
    Recenze knihy
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/44913#175933Verze : 0