Nemčice

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 365 příspěvků vloženo, 1233 editováno a 390 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Nemčice

okr. Topoľčany

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Nemčice Nemcice
    Originální název:
    Original Name:
    Nemčice
    Další názvy:
    Other Names:
    Nemcyc (1156), Numchuny (1222), Nemchez (1232), Nymchich (1253), Nympty (1283), Nemptich (1390), Nempchuch (1410), Nemczice (1773); maďarsky Nemcsis, Nyitranémeti, nemecky Nemschtitz
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    okres Topoľčany Topolcany District
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    48°33'04.89"N 18°07'11.66"E
    Místní části:
    Local Municipalities:
    -
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    1156
    Vojenské objekty:
    Military Objects:
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    - Kostol rímskokatolícky, klasicistický z r. 1780, opravený v r. 1800
    - Stĺp klasicistický z r. 1788
    Muzea:
    Museums:
    - -
    Osobnosti:
    Personalities:
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Vlajka:
    Banner:
    Znak:
    Coat of Arms:
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.e-obce.sk ; www.nemcice.sk
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/44916#500857Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Nemčice
    (okr. Topoľčany)


    V období 1.republiky součást politického a soudního okresu Topolčany.


    Sčítání lidu v roce 1930: 829 obyvatel (z toho 826 osob národnosti československé a 1 osoba národnosti židovské).


    Posádka byla ustanovena v lednu 1938.


    Jednotky nebo úřady umístněné v posádce:
    II. oddíl Dělostřeleckého pluku 15


    Zdroj: J.Fidler a V.Sluka, Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-38, Libri 2006
    Recenze knihy
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/44916#175936Verze : 0