Nemšová

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 331 příspěvků vloženo, 949 editováno a 323 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Nemšová

Nemšová (okr. Trenčín)

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Nemšová Nemsova
    Originální název:
    Original Name:
    Nemšová
    Další názvy:
    Other Names:
    Nemsó ( )
    1773-1786 Nemsova, Nemssowa, 1786-1808 Nemschowa, 1808-1863 Nemsová, Němssowá, 1863–1902 Nemsova
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    okres Trenčín District of Trencin
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    48°57'38.00"N 18°06'59.00"E
    Místní části:
    Local Municipalities:
    Nemšová, Ľuborča, Kľúčové, Trenčianska Závada a Nová Nemšová
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    1242
    Vojenské objekty:
    Military Objects:
    Vznik
    Established
    Zánik
    Cancelled
    Název
    Name
    DD.08.1938 DD.MM.RRRR Nemšová, Horní kasárny
    Nemšová, Upper Barracks
    DD.MM.1938 DD.MM.RRRR Nemšová, Dolní kasárny
    Nemšová, Bottom Barracks

    Dolné kasárne ("Pod Sobotišťom")
    Horné kasárne ("Na Nive")
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    kostol sv. Michala Archanjela (z roku 1766) Church of St. Mikhail Archangel (from 1766)
    Muzea:
    Museums:
    - -
    Osobnosti:
    Personalities:
    -
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    00.08.1938 25.09.1933 Vozatajská eskadrona 9
    9th Train Squadron
    15.10.1945 01.12.1950 Intendačný sklad 7
    7th Logistics Store
    01.10.1948 01.10.1949 Zbrojný sklad Nemšová
    Armory Depot Nemšová
    01.12.1950 01.03.1951 6. intendačný sklad
    6th Logistics Store
    01.03.1951 01.11.1954 6. proviantní sklad
    6th Quartermaster Store
    26.07.1951 01.04.1953 187. protiletadlový oddíl
    187th Anti-Aircraft Division
    01.11.1954 01.10.1958 2. ústřední sklad proviantu
    2nd Central Quartermaster Store
    15.06.1957 01.10.1958 Okruhový sklad map
    District Map Depot
    15.06.1957 01.10.1958 Topografický odřad
    Topographical Detachment
    01.10.1958 01.09.1965 1. pobočka tankového skladu
    1st Department of Tank Depot
    01.10.1958 01.09.1963 2. okruhový kartografický odřad
    2nd District Cartographical Detachment
    01.10.1958 01.10.1960 2. okruhový sklad map
    2nd District Map Depot
    01.10.1958 01.04.1960 2. okruhový sklad proviantu
    2nd District Quartermaster Store
    01.04.1960 01.09.1965 2. ústřední sklad proviantního materiálu
    2nd Central Quartermaster Store
    01.09.1963 31.10.1992 2. okruhový kartoreprodukční odřad
    2nd District Cartoreproduction Detachment
    01.09.1965 01.09.1969 2. okruhový topografický sklad
    2nd District Topographical Depot
    01.09.1965 01.09.1969 Pobočka Nemšová
    Department Nemšová
    01.09.1969 31.10.1992 2. okruhový tankový a automobilový sklad
    2nd District Tank and Automobile Depot
    01.09.1969 01.01.1970 Pobočka Nemšová
    Detachment Nemšová
    31.10.1992 31.12.1992 1. pluk potrubní dopravy pohonných hmot
    1st Fuel Pipeline Transport Regiment
    31.10.1992 31.12.1992 3. brigáda materiálního zabezpečení
    3rd Supply Brigade
    31.10.1992 31.12.1992 3. kartoreprodukční odřad
    3rd Cartoreproduction Detachment
    31.10.1992 31.12.1992 3. tankový sklad
    3rd Tank Depot
    01.01.1993 01.10.1995 3. brigáda materiálního zabezpečení
    3rd Supply Brigade
    01.01.1993 01.10.1995 3. kartoreprodukční odriad
    3rd Cartography Press Detachment
    01.01.1993 01.10.2009 Posádkové velitelství Nemšová
    Garrison Headquarters Nemšová
    01.10.1995 01.07.2013 5. kartoreprodukční základna
    5th Cartography Press Base
    01.10.1995 01.10.2001 5. základna materiálního zabezpečení
    5th Supply Base
    01.10.1995 01.07.2002 5. základna tankového materiálu
    5th Base of Tank Spare Parts
    01.07.2002 01.11.2016 Multifunkční zásobovací základna Západ
    Multifunctional Supply Base West
    01.11.2016 DD.MM.RRRR Zásobovací základna I
    Supply Base I
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    -
    Vlajka:
    Banner:
    Znak:
    Coat of Arms:
    Poznámka:
    Note:
    mesto od 01.01.1989 town from 01.01.1989
    Zdroje:
    Sources:
    http://www.nemsova.sk/
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/44918#346837Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Nemšová
    (okr. Trenčín)


    V období 1.republiky součást politického a soudního okresu Trenčín.


    Sčítání lidu v roce 1930: 1 511 obyvatel (z toho 1 501 osob národnosti československé, 1 osoba národnosti ruské a 2 osoby národnosti židovské).


    Posádka byla ustanovena v srpnu 1938.


    Jednotky nebo úřady umístněné v posádce:
    Vozatajská eskadrona 9,
    Sborový proviantní sklad 9
    Zdroj:
    ÚVA Trnava, fond Posádková velitelství.
    J.Fidler a V.Sluka, Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-38, Libri 2006
    Recenze knihy
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/44918#175943Verze : 0