Nenince

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 3.346,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 490 příspěvků vloženo, 1242 editováno a 459 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Nenince

okr. Veľký Krtíš

    Avatar
    Nenince (Nénye)
    (okr. Veľký Krtíš)


    V období 1.republiky politického a soudního okresu Modrý Kameň.


    Sčítání lidu v roce 1930: 878 obyvatel (z toho 20 osob národnosti cikánské, 230 osob národnosti československé a 587 osob národnosti maďarské).


    Posádka byla ustanovena v lednu 1921. Zrušena v červenci 1921.


    Jednotky nebo úřady umístněné v posádce:
    rota Hraničářského praporu 9


    Zdroj: J.Fidler a V.Sluka, Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-38, Libri 2006
    Recenze knihy
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/44919#175944Verze : 0
    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Nenince Nenince
    Originální název:
    Original Name:
    Nenince
    Další názvy:
    Other Names:
    (1135) Nena, Nenye (1243), Dacownene (1376), Apathy seu Alsonenye (1409), Nenye, alia Nenye, (1410), Nenince (1773), Lúka Nenince (1920), Nenince (1927); maďarsky Lukanénye
    Házas Nenince – (1409) Nenye, alia Nenye, Nenince (1773); maďarsky Házasnénye.
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    okres Veľký Krtíš Veľký Krtíš District
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    48°08'48.24"N 19°15'48.79"E
    Místní části:
    Local Municipalities:
    -
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    1135
    Vojenské objekty:
    Military Objects:
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    - Kaštieľ klasicistický z polovice 18. storočia
    - Kúria klasicistická z polovice 18. storočia, rozšírená koncom 19. storočia
    - Kostol rímsko-katolícky barokovo-klasicistický z konca18. storočia
    Muzea:
    Museums:
    - -
    Osobnosti:
    Personalities:
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Vlajka:
    Banner:
    Znak:
    Coat of Arms:
    Poznámka:
    Note:
    V roku 1907 bola obec Házas Nenince pripojená k Neninciam. V roku 1938-1944 bola obec Nenince pripojená k Maďarsku. -
    Zdroje:
    Sources:
    www.e-obce.sk
    www.nenince.sk
    www.crwflags.com/fotw/flags/sk-vk-nn.html
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/44919#487206Verze : 0
    MOD