Nejvyšší vojenská rada

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 3.346,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 446 příspěvků vloženo, 1185 editováno a 422 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Nejvyšší vojenská rada

    Avatar
    Nejvyšší vojenský operativní orgán. Řídil obranu státu a formování Rudé armády. 6. září 1918 byl rozkazem RVRR (na základě dekretu Všeruského ústředního výkonného výboru ze dne 2. září 1918) zrušen.


    velitelé
    M. D. Bonč-Brujevič (4.března - 26. dubna 1918)
    N. I. Rattel (27. dubna - 6. září 1918)


    komisaři
    4-18. března 1918
    K. I. Šutko
    P. P. Prošjan


    19. března - 1. dubna 1918
    L. D. Trockij - předseda
    K. I. Šutko
    P. P. Prošjan


    1. dubna - 6. září 1918
    L. D. Trockij - předseda
    Podvojskij
    Skljanskij
    Mechonošin
    Je. A. Bjerens
    V. M. Altfater
    V. A. Antonov-Ovsjenko (od 14. května 1918)
    N. M. Potapov (od 4. června 1918)
    Prošjan (10. dubna - 6. července 1918)


    Prameny:
    Graždanskaja vojna i vojennaja intervencija v SSSR - enciklopedija, Moskva 1983
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/44998#187133Verze : 0