Praha

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 32.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 415 příspěvků vloženo, 900 editováno a 381 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Praha

Prague

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Praha Prague
    Originální název:
    Original Name:
    Praha
    Další názvy:
    Other Names:
    Hlavní město Praha, Královské hlavní město Praha, Praga, Prag
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    Hlavní město Praha Capital city Prague
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    50°04'54.8"N 14°25'32.53"E
    Místní části:
    Local Municipalities:
    Běchovice, Benice, Bohnice, Braník, Břevnov, Březiněves, Bubeneč, Čakovice, Černý Most, Čimice, Ďáblice, Dejvice, Dolní Chabry, Dolní Měcholupy, Dolní Počernice, Dubeč, Háje, Hájek, Hloubětín, Hlubočepy, Hodkovičky, Holešovice, Holyně, Horní Měcholupy, Horní Počernice, Hostavice, Hostivař, Hradčany, Hrdlořezy, Chodov, Cholupice, Jinonice, Josefov, Kamýk, Karlín, Kbely, Klánovice, Kobylisy, Koloděje, Kolovraty, Komořany, Košíře, Královice, Krč, Křeslice, Kunratice, Kyje, Lahovice, Letňany, Lhotka, Libeň, Liboc, Libuš, Lipany, Lipence, Lochkov, Lysolaje, Malá Chuchle, Malešice, Michle, Miškovice, Modřany, Motol, Nebušice, Nedvězí, Nové Město, Nusle, Petrovice, Písnice, Pitkovice, Podolí, Prosek, Přední Kopanina, Radlice, Radotín, Ruzyně, Řeporyje, Řepy, Satalice, Šeberov, Sedlec, Slivenec, Smíchov, Sobín, Staré Město, Štěrboholy, Stodůlky, Strašnice, Střešovice, Střížkov, Suchdol, Točná, Troja, Třebonice, Třeboradice, Uhříněves, Újezd, Újezd nad Lesy, Veleslavín, Velká Chuchle, Vinohrady, Vinoř, Vokovice, Vršovice, Vyšehrad, Vysočany, Záběhlice, Zadní Kopanina, Zbraslav, Žižkov, Zličín
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    965
    Vojenské objekty:
    Military Objects:
    Vznik
    Established
    Zánik
    Cancelled
    Název
    Name
    DD.MM.1655 DD.MM.1927 Zbrojnice vyšehradské citadely
    Vysehrad Citadel Armoury
    DD.MM.1702 DD.MM.RRRR Kasárny Hradní stráže v Loretánské ulici
    Castle Guards Barracks in Loretanska Street
    DD.MM.1707 DD.MM.1929 Újezdské kasárny
    Ujezd Barracks
    DD.MM.1734 DD.MM.1880 Novobranské kasárny
    Novobranske Barracks
    DD.MM.1737 DD.MM.RRRR Invalidovna
    Invalidovna
    DD.MM.1764 DD.MM.1902 Stará vojenská pekárna
    Old Military Bakery
    DD.MM.1772 DD.MM.RRRR Místní pevnostní velitelství a Pevnostní stavební úřad
    Local Fortress Headquarters and Fortification Building Office
    DD.MM.1773 DD.MM.1785 Jezuitské kasárny
    Jesuit Barracks
    DD.MM.1775 DD.MM.1880 Praha, Jezdecké kasárny (staré)
    Prague, Cavalry Barracks (old)
    DD.MM.1775 DD.MM.1939 Vojenská posádková nemocnice
    Military Garrison Hospital
    DD.MM.1779 DD.MM.1928 Bruské kasárny
    Bruska Barracks
    DD.MM.1779 DD.MM.1918 Kasárny „Zbrojnice“ (Zeughaus)
    Armoury Barracks
    DD.MM.1783 DD.MM.RRRR Dělostřelecké kasárny Na Slupi
    Artillery Barracks Na Slupi
    DD.MM.1783 DD.MM.1849 Generální velitelství
    General Headquarters
    DD.MM.1783 DD.MM.1880 Trinitářské kasárny
    Trinitarian Barracks
    DD.MM.1783 DD.MM.1809 Václavské kasárny
    Wenceslas barracks
    DD.MM.1783 DD.MM.1870 Zderazské kasárny
    Zderaz (Charles) Barrack
    DD.MM.1783 DD.MM.1918 Špitálské kasárny
    Hospital Barracks
    DD.MM.1784 DD.MM.1789 Hybernské kasárny
    Hibernia Barracks
    DD.MM.1784 DD.MM.1903 Králodvorské kasárny a kadetní škola
    King´s Court Barracks and School Cadet Corps
    DD.MM.1784 DD.MM.1929 Voršilské kasárny
    Vorsil Barracks
    DD.MM.1787 DD.MM.1821 Kateřinská plukovní vojenská chlapecká škola
    Catherine´s Regimental Military Boys School
    DD.MM.1791 DD.MM.RRRR Jiřské kasárny
    Georges´ Barracks
    DD.MM.1791 DD.MM.1830 Kasárny Vlašský špitál
    Italian Hospital Barracks
    DD.MM.1795 DD.MM.1993 Kasárny Jiřího z Poděbrad
    Jiri z Podebrad´s Barracks
    DD.MM.1800 DD.MM.1837 Dělostřelecká nemocnice "Weyerhof"
    "Weyerhof" Artillery Hospital
    DD.MM.1844 DD.MM.RRRR Kasárny Jana Žižky z Trocnova
    Jan Zizka z Trocnova Barracks
    DD.MM.1848 DD.MM.RRRR Praha, Zemské vojenské velitelství
    Provincial Military Command
    DD.MM.1848 DD.MM.1928 Černínské kasárny
    Cernin´s Barracks
    DD.MM.1849 DD.MM.RRRR Hlavní prachárna č. 1
    Main Gunpowder Storage No. 1
    DD.MM.1849 DD.MM.RRRR Hlavní prachárna č. 2
    Main Gunpowder Storage No. 2
    DD.MM.1850 DD.MM.1948 Četnické kasárny
    Gendarmerie Barracks
    DD.MM.1870 DD.MM.1926 Staré vojenské zásobárny
    Old Military Reservoirs
    DD.MM.1874 DD.MM.RRRR Kasárny vozatajců
    Barracks Charioteers
    DD.MM.1880 DD.MM.1918 Dělostřelecký sklad
    Artillery Depot
    DD.MM.1885 DD.MM.RRRR Jezdecké kasárny (nové)
    Cavalry Barracks (new)
    DD.MM.1886 DD.MM.RRRR Albrechtské kasárny
    Albrecht´s Barracks
    DD.MM.1887 DD.MM.RRRR Vršovické pěchotní kasárny
    Vrsovic Infantry Barracks
    DD.MM.1888 DD.MM.1965 Vozatajské kasárny Vršovice
    Train Barracks Vrsovice
    DD.MM.1890 DD.MM.RRRR Kasárny Prokopa Holého
    Prokop Holy´s Barracks
    DD.MM.1896 DD.MM.RRRR Posádková věznice
    Garrison Prison
    DD.MM.1900 DD.MM.RRRR Kadetní škola pěchoty
    School Cadet Corps
    DD.MM.1924 DD.03.1939 Dělostřelecké kasárny
    DD.MM.1925 - Praha, Budova ministerstva
    Prague, Building of the Ministry
    DD.MM.1925 DD.MM.RRRR Vojenský zeměpisný ústav
    Military Geographical Institute
    DD.MM.1935 DD.MM.RRRR Hlavní štáb československé branné moci
    Czechoslovak Armed Forces Headquarters
    DD.MM.1937 DD.MM.RRRR Praha-Ruzyně, Letiště
    Praha-Ruzyně, Airfield
    14.03.1939 08.05.1945 Letecká základna Ruzyně
    Rusin Air Base
    DD.03.1939 DD.05.1945 Kasárny Heinricha Himmlera
    Barrack of Heinrich Himmler
    DD.05.1945 DD.MM.1948 Dělostřelecké kasárny
    DD.MM.1948 DD.MM.RRRR Kasárny 17. listopadu
    Barracks 17th November
    DD.MM.? DD.MM.1760 Stará vojenská věznice
    Old Military Prison
    DD.MM.? DD.MM.1845 Starý vojenský špitál
    Old Military Hospital
    DD.MM.RRRR DD.MM.1884 Farabovské kasárny
    Faraba´s Barracks
    DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR Hlavní vojenská strážnice na Malé Straně
    Main Military Guard in Mala Strana
    DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR Hlavní vojenská strážnice na Novém Městě
    Main Military Guard in Nove Mesto
    DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR Hlavní vojenská strážnice na Starém Městě
    Main Military Guard in Stare Mesto
    DD.MM.RRRR DD.MM.1939 Jezdecké kasárny Na Panenské
    Cavalry Barracks Na Panenske
    DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR Obranná křížová budova
    Defensive Cross Building
    DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR Praha, Palác Kotva
    Prague, Palace Kotva
    DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR Praha, kryt K-16 (Zodolněné velitelské stanoviště)
    Prague, Shelter K-16 (Hardened Command Post)
    DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR Vojenská škola hudebních elévů
    Military School of Music Rookies
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    -
    Muzea:
    Museums:
    - -
    Osobnosti:
    Personalities:
    Datum *
    Date *
    Datum †
    Date †
    Fotografie
    Photo
    Jméno
    Name
    Stát
    Country
    DD.MM.1137   - -, Václav II.
      25.03.1189 - -, Bedřich
    DD.MM.1205   - -, Václav I.
      15.12.1230 - -, Přemysl Otakar I.
    27.09.1271   - -, Václav II.
    06.10.1289   - -, Václav III.
      21.06.1305 - -, Václav II.
    14.05.1316   -, Karel IV.
    25.02.1337   Václav, Český
      29.11.1378 -, Karel IV.
      28.08.1638 Marradas y Viques, Balthasar
      28.11.1688 Balbín, Bohuslav
    12.09.1748   Kollowrat-Krakowsky, Johann Karl von
      14.11.1787 - von Wallis, Patrick Olivier
    03.06.1813   von Koller, Alexander
      28.06.1813 Scharnhorst, Gerhard Johann David Waitz von
      05.05.1816 Kollowrat-Krakowsky, Johann Karl von
    03.07.1827   von Schönfeld, Anton
    27.01.1852   von Georgi, Friedrich
    22.06.1852   Benda, Adalbert (Vojtěch)
    17.03.1858   - Petržilka, Karel
    27.02.1859   von Wurm, Wenzel
    19.04.1864   - Pečírka, Jaromír
    03.03.1866   - Ploc, Václav
    10.07.1866   Wieden von Alpenbach, Heinrich
    28.08.1867   - Thurner, Václav
    20.03.1870   - Filz von Reiterdank, Alfred
    13.02.1872   - Karas, Štěpán
    20.07.1872   - Prušák, Emanuel
    23.12.1872   - Buček, Viktor
    07.05.1874   - Pauk, Maximilian
    03.03.1875   Mandaus, Josef
    17.03.1875   - Soukup, Hugo
    26.05.1875   - Novák, Jaroslav
      29.06.1875 -, Ferdinand V.
    20.02.1876   - Hanák, Antonín
    05.09.1881   Bienert, Richard
    05.04.1882   Haužvic, Čeněk
      28.02.1883 - von Wallmoden-Gimborn, Karl August Ludwig
    30.04.1883   Hašek, Jaroslav
    24.04.1885   - Studený, Gustav
    18.10.1886   Mejstřík, Karel
    06.03.1887   Eisenberger, Josef
    15.11.1887   Hněvkovský, František
    03.03.1888   Langer, František
    15.11.1888   Klecanda, Vojtěch
    17.01.1889   Hruška, Čeněk
    24.05.1889   Untermüller, Jaroslav
    01.09.1889   Basl, Antonín
    10.08.1890   Kratochvíl, Jindřich
    29.09.1890   Eliáš, Alois
    25.10.1890   Dotzauer, Quido
    25.12.1890   von Krziwanek, Johann
    14.07.1891   Borecký, Bohumil
    25.11.1891   - Hvížďálek, Antonín
    01.03.1892   Paďouk, Alois
    27.04.1892   Čejka, Karel
    17.04.1893   Moravec, Emanuel
    24.01.1894   Fišera, Julius
    01.02.1894   Milota, Jaroslav
    24.05.1894   - Tallavania, František
    14.06.1894   - Beneš, Pavel
    09.12.1894   - Popelak, Johann
    13.12.1894   - Plass, Jaroslav
    02.07.1895   Preininger, Ladislav
    07.09.1895   Čermák, Karel
    16.02.1896   - Berka, Tomáš
    17.02.1896   Pohunek, František
    26.03.1896   Kostka, Josef
    23.03.1898   Novák, Vlastimil
    18.10.1899   Jansa, Ernst
    25.12.1901   Horáková, Milada
    28.03.1902   Wagner, Otto
    10.12.1904   Novotný, Antonín
    09.08.1905   Duda, Josef
    04.12.1909   Tutter, Kurt Werner
    18.12.1909   - Adamec, Josef
    12.04.1910   Strnad, Julius
    23.08.1911   Kostohryz, Jan
    11.06.1912   - Štangl, Oldřich
    16.04.1913   Tonder, Ivo
    12.02.1914   Kašpar, Miloslav
    28.01.1915   - Blátenský, Karel
    04.08.1915   - Blahník, Josef
    16.10.1915   Cukr, Václav
    03.12.1915   Tesařík, Richard
    16.09.1916   Fechtner, Emil
    DD.MM.1916   Šanovec, Jan
    24.10.1917   - Hartman, Jiří
    06.03.1918   Dygrýn, Josef
      14.09.1918 - von Reinöhl, Wilhelm
    05.10.1918   Štandera, Miroslav
    07.08.1919   Sitenský, Ladislav
    17.10.1922   Karlovský, Adolf
    21.09.1923   Kácha, Miroslav
    23.09.1923   Polák, Arnošt
    23.10.1923   - Hecht, Jaromír
      21.12.1923 Vuchterle, Josef Boris
      03.06.1924 - Steinbach, Jaroslav
      07.01.1925 - Chaule, Antonín
      14.01.1925 - Voneš, Augustin
      19.05.1926 - Kout, Jan
    26.07.1926   - Bečvář, František
      02.01.1927 - Bombera, Josef
    11.05.1927   Procházka, Radovan
      12.07.1928 - Havelka, Antonín
      28.07.1928 - Krejčí, Ivan
      26.12.1928 - Triml, Emanuel
      09.06.1929 - Kendík, Otakar
      16.10.1929 - Kropáček, Josef
      26.02.1930 - Luňáček, Alois
      09.03.1930 Gardavský, Viktor
      05.05.1930 Kautecký, František
      30.03.1931 Wit, Josef
    20.11.1931   Novák, Jaroslav
      03.04.1932 - Kopřiva, Antonín
      02.05.1932 - Jindra, Otto
      01.08.1932 - Karas, Štěpán
    11.10.1932   Hochman, Jaroslav
      10.06.1933 - Smrček, Jan
      23.07.1933 - Böttner, Karel
      12.09.1933 Sazyma, Adolf
      14.09.1933 Kunz, Jaroslav
      09.12.1933 Franz, Karel
      12.03.1934 - Kováříček, Emanuel
      12.03.1934 - Ventour, Bedřich
      08.08.1934 Diviš, Jan
      18.09.1934 - Komárek, Jaroslav
      20.11.1934 Melč, Robert Lev
      24.12.1934 Janů, Rudolf
      23.03.1935 - Kukula, Emanuel
      12.05.1935 - Soukup, Hugo
      09.10.1935 Kopal, Václav
      12.10.1935 Esop, Karel
      13.08.1936 Balík, Alois
    05.10.1936   Havel, Václav
      04.04.1937 Basl, Antonín
      09.05.1937 Chalupa, Vladimír
      21.12.1937 - Mašek, Jan
      24.04.1938 Udržal, František
      10.07.1938 Palacký, Josef
      03.02.1939 - Vamberský, Josef
      06.04.1939 - Petržilka, Karel
      14.07.1939 Gawantka, Georg
      11.11.1939 Opletal, Jan
      17.11.1939 - Adamec, Josef
      14.01.1940 Ellner, Robert
      11.07.1940 Šokorov, Vladimir
    27.07.1940   - Černý, Josef
      22.09.1940 Medek, Rudolf
      03.11.1940 Nosál, Josef
      01.02.1941 Albrecht, Bedřich
      02.02.1941 Taufer, Bohumil
    19.06.1941   Klaus, Václav
      23.06.1941 Škvor, František
      28.09.1941 Vojta, Hugo
      29.09.1941 Horáček, František
      01.10.1941 Ambrož, František
      01.10.1941 Doležal, Mikuláš
      01.10.1941 Malý, Josef
      01.10.1941 Pohunek, František
      01.10.1941 Preininger, Ladislav
      01.10.1941 Svátek, Oleg
      01.10.1941 Šára, Václav
      03.10.1941 Balabán, Josef
      16.01.1942 Bartoš, Bohumil
      21.03.1942 Morávek, Václav
      04.06.1942 Heydrich, Reinhard
      05.06.1942 - Kirej, Vasil
      18.06.1942 Bublík, Josef
      18.06.1942 Gabčík, Jozef
      18.06.1942 Hrubý, Jan
      18.06.1942 Kubiš, Jan
      18.06.1942 Valčík, Josef
      18.06.1942 Švarc, Jaroslav
      19.06.1942 Eliáš, Alois
      30.06.1942 Churavý, Josef
      30.06.1942 Mašín, Josef
      23.03.1943 Voženílek, Karel
      09.04.1945 Mandaus, Josef
      DD.04.1945 Edhofer, Heinz
      05.05.1945 Dalecký, Rudolf
      05.05.1945 Moravec, Emanuel
      06.05.1945 Mejstřík, Karel
      09.05.1945 Untermüller, Jaroslav
      10.05.1945 Baltzer, Richard
      12.05.1945 Jörchel, Wolfgang
      16.05.1945 Röhder, Wolfgang
      27.06.1945 Hácha, Emil
      28.06.1945 - Letovský, Vojtěch
      13.07.1945 - Kálal, Bohuslav
      17.12.1945 - Wagner, Karel
      21.01.1946 Rychtrmoc, Robert
      05.03.1946 - Balík, Karel
      01.09.1946 - Forbelský, Ladislav
      16.09.1946 Bartoš, František
      10.10.1946 Kalina, Václav
      23.10.1946 Daluege, Kurt
      06.11.1946 Bláha, Silvestr
      24.12.1946 Podhajský, Alois
      DD.MM.1946 Burýšek, Josef
      DD.MM.1946 Šilling, Nikolaj Nikolajevič
      04.02.1947 Voss, Bernhard
      22.04.1947 Klecanda, Vojtěch
      30.04.1947 Gerik, Viliam
      01.11.1947 Kulfánek, František
      13.04.1948 Staněk, Jan
      15.04.1948 Gajda, Radola
      11.07.1948 Holubek, Albín
      24.11.1948 Kalla, Josef
      18.12.1948 Procházka, Jan
      DD.MM.1948 Krejčí, Josef
      03.02.1949 Bienert, Richard
      23.04.1949 Beneš, Jan
      06.05.1949 Trenkler, Rudolf
      19.05.1949 Lukas, Karel
      DD.MM.1949 Hašek, Karel
      27.06.1950 Horáková, Milada
      10.07.1950 Skokan, František
      29.07.1950 Kolařík, František
    24.01.1951   Durdík, Tomáš
      DD.MM.1951 Heřman, Karel
      26.01.1952 Holý, Kamil
      03.12.1952 Reicin, Bedřich
      04.02.1953 Šindelář, Jan
      14.03.1953 Gottwald, Klement
      14.05.1953 Hanuš, Josef
      25.05.1953 Langer, Cyril
      30.06.1953 - Ruml, Josef
      29.08.1953 Nosek, Václav
      DD.MM.1953 Pazderník, Alfréd
      06.07.1954 - Kubita, Alois
      25.11.1954 Raše, Rudolf
      DD.MM.1954 Rausch, Karel
      08.03.1955 Eisenberger, Josef
      12.04.1955 Rytíř, Bohumil
    15.07.1955   Blaško, Hynek
      22.07.1955 - Nosek, Václav
      16.11.1955 Sviták, Jaroslav
      DD.MM.1955 Jordán, Bohumír
      17.01.1956 Vicherek, Alois
      27.01.1956 Květoň, Jan
    13.09.1956   Halaška, Jiří
      07.12.1956 Vobratílek, Robert
      DD.MM.1956 Glyknert, Rudolf
      08.08.1957 Dobrovodský, Ľudovít
      29.09.1957 Ejem, Josef
      31.10.1957 Benda, Alois
      13.11.1957 Zápotocký, Antonín
      29.03.1958 Esteřák, Evžen
      20.04.1958 Havel, František
      22.04.1958 Adam, Josef
      DD.MM.1958 Weinerek, Zdenko
      16.02.1959 Malec, Jaroslav
      07.10.1959 Votruba, Josef
      10.12.1959 Linhart, Emil
      01.04.1960 Voska, Emanuel
      11.03.1961 Švéda, František
    27.03.1961   Baloun, Jiří
      24.05.1961 Čermák, Jan
      02.10.1961 Kutlvašr, Karel
      22.10.1961 Koutňák, Josef
    01.12.1961   Bureš, Jan
    23.12.1961   Halenka, Vladimír
      12.03.1962 Paleček, Karel
      23.03.1962 Charousek, Vladimír
      22.05.1962 Hoppe, Viktor
      03.10.1962 Fassati, Miloslav
      30.10.1962 - Kuneš, Václav
      22.11.1962 Rutar, Ladislav
      05.12.1962 Peterka, Alois
      06.02.1963 - Krýže, Bohumil
      30.03.1963 Strašil, Josef
      06.07.1963 Kohout, Mikuláš
      27.07.1963 Nosál, František
      29.11.1963 Španiel, Oldřich
      10.12.1963 Slunečko, František
      18.03.1964 Pelikán, Rudolf
      24.04.1964 Janda, František
      12.06.1964 Husák, Otakar
      14.07.1964 Eminger, Jaroslav
      08.08.1964 Švígler, Jan
      26.08.1964 Kroutil, Rudolf
      16.09.1964 Fiala, Bohuslav
      DD.10.1964 Holub, Josef
      03.03.1965 Sameš, Antonín
      24.04.1965 Kvapil, Ladislav
      30.04.1965 Kasalický, Jan
      19.07.1965 Šlapák, František
      26.07.1965 - Pytlík, Robert
      02.08.1965 Langer, František
      10.12.1965 Lederer, Vladimír
      27.05.1966 Suchý, Václav
      09.06.1966 Chládek, Vladimír
      10.06.1966 Štěpánek, Karel
      15.07.1966 Čapek, Dominik
      21.09.1966 - Blahník, Josef
      23.04.1967 - Čechmar, František
      15.05.1967 Bulandr, Rudolf
      13.07.1967 Fiala, Emil
      28.07.1967 Hrabčík, František
      20.11.1967 Bufka, Vilém
      30.11.1967 Mrázek, Josef
      09.02.1968 Firt, Leopold
      14.03.1968 Janko, Vladimír
      15.03.1968 Růžička, Jan
      18.05.1968 Bartík, Josef
      01.07.1968 Veselý, František
      20.10.1968 Petrš, Josef
      28.11.1969 - Hečko, Josef
      01.12.1969 1) Ventura, František
      12.12.1969 Hruška, Čeněk
    DD.MM.1969   Knížek, Aleš
      02.04.1970 - Černý, Jan
      16.05.1970 Žák, Miloš
      05.10.1970 Matička, Jaroslav
      17.10.1970 Syrový, Jan
      20.12.1970 Kolařík, Ubald
      27.10.1971 Janoušek, Karel
      15.12.1971 Marvan, František
      DD.MM.1971 Teplý, Bohumil
      30.01.1972 Čížek, Jaroslav
      19.03.1972 Mánek, Josef
      23.03.1972 Kuník, František
      11.07.1972 Stanovský, Vilém
      26.07.1972 Husárek, Karel
    22.09.1972   Schams, Jiří
      23.11.1972 Heřman, Jan
      DD.MM.1972 Birula, Jindřich
      11.01.1973 Selner, Jaroslav
      19.01.1973 Hrbek, Jaroslav
      12.07.1973 Bejl, Jindřich
      07.04.1974 Kukla, Miloslav
      03.07.1974 Lanč, František
      22.07.1974 Tesal, František
      08.08.1974 Fajfr, Jaroslav
      23.10.1974 - Květoň, Vladislav
      23.10.1974 Vlček, Václav
      10.11.1974 Kuchař, Miroslav
      07.12.1974 Sedláček, František
      16.01.1975 Chlaň, Bohumír
      28.01.1975 Novotný, Antonín
      29.08.1975 Němec, Matěj
      04.01.1977 Šrytr, František
      09.10.1977 Fabian, František
      27.11.1978 Kostohryz, Jan
      13.02.1979 Škvařil, Josef
      08.07.1979 Valo, Vasil
      20.09.1979 Svoboda, Ludvík
      13.10.1979 Hudeček, Jiří
      30.06.1980 Drgáč, Šimon
      07.08.1980 Procházka, Jaroslav
      04.09.1980 - Černý, František
      03.01.1981 - Tallavania, František
      30.03.1981 Laštovička, Bohuslav
      18.04.1981 Chlad, Evžen
      17.01.1982 Bolcha, Štefan
      18.06.1982 Lomský, Bohumír
      16.03.1983 Prchlík, Václav
      31.05.1983 Číla, Antonín
      01.11.1983 Ressel, Alfréd
      DD.MM.1983 Vosáhlo, Josef
      18.11.1984 Klapálek, Karel
      25.11.1984 Brabec, Antonín
      15.01.1985 Dzúr, Martin
      03.04.1985 Červinka, Jaroslav
      06.04.1985 Satorie, Jan
      17.03.1986 Schoř, Karel
      05.09.1986 Nosko, Július
      07.09.1986 Drnec, Vladimír
      11.12.1986 - Bedřich, Ladislav
      30.12.1986 Šmoldas, Jan
      14.08.1987 Sacher, Vilém
      04.02.1988 Kratochvíl, Václav
      13.11.1988 Ševčík, Hugo
      24.04.1989 Baumann, Václav
      21.01.1990 Hlaďo, Jaroslav
      05.06.1990 Tichý, Oldřich
      26.03.1991 Biněvská-Lísková, Valentina
      01.10.1991 Weber, František
      07.10.1991 - Pavlič, Vasil
      01.11.1991 - Tvrz, Augustin
      10.04.1992 Haina, Jan
      22.06.1992 Guljanič, Mikuláš
      06.10.1992 Kocfelda, Pavel
      07.11.1992 Dubček, Alexander
      29.12.1992 Maňák, Jiří
      12.08.1995 Barák, Rudolf
      29.06.1996 - Hašana, Július
      24.04.1997 Irving, Jan Roman
      01.09.1997 - Žák, František
      19.09.1997 - Beneš, Vladimír
      12.08.1999 Strejček, František
      21.10.1999 Chábera, František
      21.08.2000 - Konopický, Alois
      07.06.2001 Kamenický, Zdeněk
      09.08.2001 - Biheller (Borský), Kurt (Karel)
      11.09.2001 Mošna, Josef
      30.04.2002 Remek, Jozef
      27.03.2003 Šmoldas, Miroslav
      09.09.2003 Šiška, Alois
      27.11.2003 Faglic, Andrej
      15.08.2004 - Bunzák, Štepán
      05.01.2005 Kuba, Karel
      31.10.2005 Babinec, Jan
      06.05.2006 Peřina, František
      04.10.2006 Fajtl, František
      21.05.2007 - Machač, Jaromír
      22.11.2007 Solár, Ludovít
      15.10.2008 Hlučka, Stanislav
      01.03.2009 Uruba, Petr
      14.03.2009 Svoboda, Gustav
      14.11.2009 Sitenský, Ladislav
      07.08.2010 Šedina, Vladimír
      06.10.2010 Kácha, Miroslav
      24.11.2010 Wiener, Jan
      01.01.2011 Kvapil, Ladislav
      17.10.2011 Franko, Ján
      27.08.2012 Sedláček, Tomáš
      20.09.2012 Durdík, Tomáš
      08.12.2012 Vaš, Karel
      08.01.2013 - Koutná, Gréta
      30.04.2013 Rusov, Karel
      10.08.2013 Činčár, Jozef
      27.12.2013 Nahálka, Jaroslav
      04.01.2014 Suchardová, Natalie
      07.01.2015 Schams, Jiří
      16.03.2015 Djačuk, Václav
      31.12.2015 Beer, Alexander
      09.05.2016 Hofrichter, Jaroslav
      29.10.2016 Opočenský, Bedřich
      05.02.2017 Jurica, Rudolf
      07.08.2017 Klemeš, Jaroslav
      26.08.2017 Gondek, Michal
      22.09.2017 Pišlová-Kvapilová, Marie
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    DD.MM.1754 DD.MM.1763 Pěší pluk 11
    11th Infantry Regiment
    DD.MM.1798 DD.MM.1804 Řadový pěší pluk 11
    11th Line Infantry Regiment
    DD.MM.1806 DD.MM.1809 Řadový pěší pluk 11
    11th Line Infantry Regiment
    DD.MM.1814 DD.MM.1816 Řadový pěší pluk 11
    11th Line Infantry Regiment
    DD.MM.1818 DD.MM.1830 Řadový pěší pluk 11
    11th Line Infantry Regiment
    DD.MM.1825 DD.MM.RRRR Prapor polních myslivců č. 1
    Feldjaeger Battalion No. 1
    DD.MM.1866 DD.MM.1867 Řadový pěší pluk č. 1
    1st Line Infantry Regiment
    DD.MM.1873 DD.MM.1918 Pěší pluk č. 73
    73rd Infantry Regiment
    XX.XX.1873 XX.XX.1918 Pěší pluk č. 28
    Infantry Regiment No. 28
    DD.MM.1880 DD.MM.RRRR Pěší pluk č. 72
    72nd Infantry Regiment
    DD.MM.1884 DD.MM.1889 Pěší pluk 11
    11th Infantry Regiment
    DD.MM.1884 DD.MM.RRRR Pěší pluk č. 102
    102nd Infantry Regiment
    DD.MM.1889 DD.MM.1915 Zeměbranecký pěší pluk č.8
    Landwehr Infantry Regiment No.8
    DD.MM.1899 DD.07.1914 Pěší pluk 11
    11th Infantry Regiment
    DD.MM.1914 DD.MM.RRRR 42. zeměbranecká pěší brigáda
    42th Landwehr Infantry Brigade
    30.10.1918 18.12.1918 Vrchní vojenské velitelství
    Hight Military Command
    04.11.1918 11.12.1918 Letecká setnina Strašnice
    Air Company Strasnice
    12.11.1918 DD.11.1918 Polní letecká setnina 1
    1st Field Air Company
    14.11.1918 15.10.1919 Evidenční kancelář československých legionářů
    Czechoslovak Legionnaires\' Evidence Office of the Presidium of the Ministry
    14.11.1918 15.10.1919 Komise ke zkoumání přihlášek důstojníků bývalé rakousko-uherské armády
    Commission to Examine the Applications of Officers of the Former Austro-Hungarian Army of the Presidium of the Ministry
    14.11.1918 24.09.1938 Ministerstvo národní obrany
    Ministry of National Defense
    14.11.1918 15.10.1919 Oddělení pro věstník a schematismus
    Section for Journal and Schematism of the Presidium of the Ministry
    14.11.1918 15.10.1919 Personální referát
    Personal Section of the Presidium of the Ministry
    14.11.1918 01.01.1927 Politické oddělení
    Political Section of the Presidium of the Ministry
    14.11.1918 20.01.1930 Presidium ministerstva
    Presidium of the Ministry
    14.11.1918 01.01.1927 Vojenské oddělení
    Military Section of the Presidium of the Ministry
    29.11.1918 24.09.1938 Nejvyšší vojenský soud
    Supreme Military Court
    18.12.1918 10.10.1919 Zemské vojenské velitelství v Čechách
    Land Military Command in Bohemia
    DD.MM.1918 DD.05.1919 Pěší pluk 73
    73rd Infantry Regiment
    DD.MM.1918 29.09.1920 Střelecký pluk 8
    8th Rifle Regiment
    01.01.1919 01.04.1939 Vojenská kancelář presidenta republiky
    Military Office of the President of the Republic
    13.01.1919 15.10.1919 Aviatické oddělení
    Aeronautic Section of the Ministry of National Defense
    14.01.1919 10.10.1919 Vojenský inspektorát Praha
    Military Inspectorate Prague
    23.05.1919 10.10.1919 Zemský dělostřelecký inspektorát v Čechách
    Land Artillery Inspectorate in Bohemia
    00.08.1919 01.01.1920 7. divise
    7th Division
    01.09.1919 01.02.1922 Strojní a osvětlovací prapor
    Machinery and Lighting Battalion
    10.10.1919 15.09.1925 Zemské vojenské velitelství pro Čechy
    Land Military Command for Bohemia
    10.10.1919 01.07.1920 Zemský dělostřelecký inspektorát pro Čechy
    Land Artillery Inspectorate for Bohemia
    15.10.1919 24.09.1938 1. oddělení /organisační/ hlavního štábu branné moci
    1st Section /Organizational/ of the Headquarters of the Armed Forces
    15.10.1919 01.11.1920 1. oddělení /osobních záležitostí civilních státních zřízenců/
    1st Section /Personal Affairs of Civilian Employees of Government/ of the Political and Legal Department
    15.10.1919 09.03.1922 10. oddělení /záležitostí koňstva/
    10th Section /Affair of the Horse/ of the Department /Generally Military/
    15.10.1919 09.03.1922 11. oddělení /ženijní/
    11th Section /Engineer/ of the Technical Department
    15.10.1919 09.03.1922 11a. oddělení /zvláštních technických útvarů/
    11(a)th Section /Special Technical Units/ of the Technical Department
    15.10.1919 09.03.1922 12. oddělení /telegrafní/
    12th Section /Telegraph/ of the Technical Department
    15.10.1919 09.03.1922 13. oddělení /vzduchoplavecké/
    13th Section /Aeronautic/ of the Technical Department
    15.10.1919 09.03.1922 14. oddělení /železniční/
    14th Section /Railway/ of the Technical Department
    15.10.1919 09.03.1922 15. oddělení /automobilní/
    15th Section /Automobile/ of the Technical Department
    15.10.1919 09.03.1922 16. oddělení /stavební a opevňovací/
    16th Section /Building and Fortification/ of the Purchase and Production Department
    15.10.1919 09.03.1922 17. oddělení /zkušební a výzkumné/
    17th Section /Testing and Research/ of the Purchase and Production Department
    15.10.1919 09.03.1922 18. oddělení /dělostřelecké zbrojní/
    18th Section /Artillery Arms/ of the Arms Department
    15.10.1919 09.03.1922 19. oddělení /výzbrojní/
    19th Section /Arms/ of the Arms Department
    15.10.1919 01.11.1920 2. oddělení /politicko-administrativních záležitostí branného zákona/
    2nd Section /Political-Administrative Issues of Army Law/ of the Political and Legal Department
    15.10.1919 24.09.1938 2. oddělení /zpravodajské/ hlavního štábu branné moci
    2nd Section /Intelligence/ of the Headquarters of the Armed Forces
    15.10.1919 09.03.1922 20. oddělení /vozatajské/
    20th Section /Train/ of the Arms Department
    15.10.1919 01.09.1920 21. oddělení /zbrojně hospodářské/
    21st Section /Arms and Economic/ of the Arms Department
    15.10.1919 09.03.1922 22. oddělení /konstrukční a balistické/
    22nd Section /Construction and Balistic/ of the Arms Department
    15.10.1919 09.03.1922 23. oddělení /výrobní a nákupní/
    23rd Section /Production and Purchase/ of the Arms Department
    15.10.1919 09.03.1922 24. oddělení /zásobovací a proviantní/
    24th Section /Supply and Proviant/ of the Administrative Department
    15.10.1919 09.03.1922 25. oddělení /oděvní/
    25th Section /Clothing/ of the Administrative Department
    15.10.1919 09.03.1922 26. oddělení /ubytovací/
    26th Section /Accommodation/ of the Administrative Department
    15.10.1919 09.03.1922 27. oddělení /rozpočtové/
    27th Section /Budget/of the Administrative Department
    15.10.1919 09.03.1922 28. oddělení /hospodářské/
    28th Section /Economic/ of the Administrative Department
    15.10.1919 09.03.1922 29. oddělení /požitkové/
    29th Section /Beneficial/ of the Administrative Department
    15.10.1919 09.03.1922 29a. oddělení /nadační a zaopatřovací/
    29(a)th Section /Foundation and Care/ of the Administrative Department
    15.10.1919 24.09.1938 3. oddělení /operační/ hlavního štábu branné moci
    3rd Section /Operating/ of the Headquarters of the Armed Forces
    15.10.1919 01.11.1920 3. oddělení /politicko-administrativních záležitostí zákona o odvodu/
    3rd Section /Political-Administrative Issues of Law of Conscription/ of the Political and Legal Department
    15.10.1919 01.03.1921 30. oddělení /účetní/
    30th Section /Accounting/ of the Administrative Department
    15.10.1919 01.11.1920 30a. oddělení /reparační/
    30(a)th Section /Reparation/ of the Administrative Department
    15.10.1919 09.03.1922 31. oddělení /zdravotní/
    31st Section /Medical/ of the Department /Generally Military/
    15.10.1919 09.03.1922 32. oddělení /justiční/
    32nd Section /Justice/ of the Department /Generally Military/
    15.10.1919 09.03.1922 33. oddělení /veterinární/
    33rd Section /Veterinary/ of the Department /Generally Military/
    15.10.1919 09.03.1922 34. oddělení /lodní/
    34th Section /Shipping/ of the Technical Department
    15.10.1919 01.04.1920 36. oddělení /duchovní/
    36th Section /Spiritual/ of the Department /Generally Military/
    15.10.1919 24.09.1938 4. oddělení /etapní/ hlavního štábu branné moci
    4th Section /Rearward/ of the Headquarters of the Armed Forces
    15.10.1919 01.11.1920 4. oddělení /provádění zákona o válečných úkonech/
    4th Section /Law Affairs of War/ of the Political and Legal Department
    15.10.1919 01.11.1920 4a. oddělení /statistické/
    4(a)th Section /Statistic/ of the Political and Legal Department
    15.10.1919 09.03.1922 8. oddělení /osobní/
    8th Section /Personal/ of the Department /Generally Military/
    15.10.1919 09.03.1922 8. oddělení /záležitostí stavovských skupin/
    8th Section /Matters of the Estates Groups/ of the Department /Generally Military/
    15.10.1919 09.03.1922 9. oddělení /doplňovací/
    9th Section /Replacement/ of the Department /Generally Military/
    15.10.1919 09.03.1922 9a. oddělení /početních stavů/
    9(a)th Section /Count/ of the Department /Generally Military/
    15.10.1919 09.03.1922 9b. oddělení /sprošťovací/
    9(b)th Section /Discharge/ of the Department /Generally Military/
    15.10.1919 31.05.1937 Hlavní štáb branné moci
    General Staff of the Armed Forces
    15.10.1919 01.01.1927 Politicko-právní odbor ministerstva
    Political and Legal Department of the Ministry
    15.10.1919 01.01.1927 Správní odbor ministerstva
    Administrative Department of the Ministry
    15.10.1919 01.11.1920 Technický odbor ministerstva
    Technical Department of the Ministry
    15.10.1919 24.09.1938 Vojenský zeměpisný ústav
    Military Geographic Institute
    15.10.1919 01.01.1927 Všeobecně vojenský odbor ministerstva
    Generally Military Department of the Ministry
    15.10.1919 09.03.1922 Zbrojní odbor ministerstva
    Arms Department of the Ministry
    21.12.1919 01.01.1920 13. pěší brigáda, velitelství
    Headquarters of the 13th Infantry Brigade
    01.01.1920 24.09.1938 1. divise
    1st Division
    01.01.1920 31.12.1937 1. pěší brigáda, velitelství
    Headquarters of the 1st Infantry Brigade
    01.01.1920 11.03.1930 Úřad hospodářsko-správní služby 1. divise
    1st Division Office of the Economic-administrative Services
    01.01.1920 24.09.1938 Úřad zdravotnické služby 1. divise
    1st Division Office Health Services
    01.01.1920 24.09.1938 Štáb 1. divise
    Staff of the 1st Division
    01.04.1920 09.03.1922 4a. oddělení /duchovní a válečných hrobů/
    4(a)th Section /Spiritual and War Graves/ of the Department /Generally Military/
    20.05.1920 24.09.1938 Úřad generálního vojenského prokurátora
    Office of the General Military Prosecutor
    01.06.1920 01.12.1921 Velitelství dělostřelectva 1. divise
    Artillery Headquarters of the 1st Division
    01.07.1920 15.09.1925 Velitelství zemského dělostřelectva pro Čechy
    Land Artillery Command i Bohemia
    15.07.1920 01.01.1923 Lehký dělostřelecký pluk 1
    1st Light Artillery Regiment
    29.08.1920 24.09.1938 Pěší pluk 28
    28th Infantry Regiment
    06.09.1920 21.12.1925 Letecký pluk 1
    1st Air Regiment
    29.09.1920 24.09.1938 Pěší pluk 5
    5th Infantry Regiment
    01.10.1920 01.05.1928 Jezdecká eskadrona 1/1
    1st Cavalry Squadron of the 1st Cavalry Regiment
    01.10.1920 00.01.1921 Pěší pluk 1
    1st Infantry Regiment
    22.10.1920 24.09.1938 Ženijní pluk 5
    5th Engineer Regiment
    22.10.1920 01.10.1937 Ženijní prapor 1
    1st Engineer Battalion
    22.10.1920 01.10.1937 Ženijní prapor 5
    5th Engineer Battalion
    01.11.1920 09.03.1922 19a. oddělení /pohonných hmot/
    19(a)th Section /Fuels/ of the Arms Department
    01.11.1920 09.03.1922 3. oddělení /politicko-administrativní/
    3rd Section /Political-Administrative/ of the Political and Legal Department
    01.11.1920 09.03.1922 35a. oddělení /mobilisace průmyslu/
    35(a)th Section /Mobilisation of Industry/ of the Purchase and Production Department
    01.11.1920 09.03.1922 35b. oddělení /zemědělského a lesního hospodářství/
    35(b)th Section /Agriculture and Forestry/ of the Purchase and Production Department
    01.11.1920 09.03.1922 4. oddělení /legislativní/
    4th Section /Legislative/ of the Political and Legal Department
    01.11.1920 09.03.1922 4. oddělení /sociálně politických záležitostí/
    4th Section /Social-Political/ of the Political and Legal Department
    01.11.1920 09.03.1922 9. oddělení /doplňovací/
    9th Section /Replacement/ of the Political and Legal Department
    01.11.1920 01.01.1927 Administrativní oddělení
    Administrative Section of the Presidium of the Ministry
    01.11.1920 09.03.1922 Komerční oddělení
    Commercial Section of the Purchase and Production Department
    01.11.1920 09.03.1922 Nákupní a výrobní odbor ministerstva
    Purchase and Production Department of the Ministry
    01.11.1920 09.03.1922 Oddělení účetní revise průmyslu a objednávek
    Section of Accounting Revision of Industry and Orders of the Purchase and Production Department
    01.11.1920 09.03.1922 Technický a dopravní odbor ministerstva
    Technical and Transport Department of the Ministry
    17.11.1920 15.07.1921 Výcvikový odbor hlavního štábu branné moci
    Training Department of the Headquarters of the Armed Forces
    15.12.1920 15.09.1933 Vozatajská rota 1
    1st Train Company
    15.12.1920 15.09.1933 Vozatajská rota 18
    18th Train Company
    15.12.1920 15.09.1933 Vozatajský prapor 1
    1st Train Battalion
    01.01.1921 01.01.1923 1. baterie protiletadlového dělostřeleckého pluku 151
    1st Battery of the 151st Anti-aircraft Artillery Regiment
    01.01.1921 09.03.1922 30a. oddělení /reparační/
    30(a)th Section /Reparation/ of the Political and Legal Department
    01.02.1921 15.10.1937 1. jezdecká brigáda
    1st Cavalry Brigade
    01.02.1921 01.01.1923 Protiletadlový dělostřelecký pluk 151
    151st Anti-aircraft Artillery Regiment
    25.02.1921 01.11.1922 Automobilní pluk
    Automobile Regiment
    25.02.1921 15.09.1933 Automobilní prapor 1
    1st Automobile Battalion
    25.02.1921 24.09.1938 Automobilní rota 1
    1st Automobile Company
    01.03.1921 09.03.1922 30. oddělení /účetnictví a kontroly/
    30th Section /Accounting and Control/ of the Administrative Department
    15.07.1921 09.03.1922 4. oddělení /miliční/
    4th Section /Militia/ of the Educational Department
    15.07.1921 24.09.1938 5. oddělení /školské a výcvikové/ hlavního štábu branné moci
    5th Section /Education and Training/ of the Headquarters of the Armed Forces
    15.07.1921 01.01.1927 Výchovný odbor hlavního štábu branné moci
    Educational Department of the Headquarters of the Armed Forces
    01.09.1921 09.03.1922 Dělostřelecké oddělení
    Artillery Section of the Arms Department
    01.09.1921 24.09.1938 Náhradní rota 1
    1st Replacement Company
    21.09.1921 01.05.1928 Jezdecká eskadrona 2/1
    2nd Cavalry Squadron of the 1st Cavalry Regiment
    DD.09.1921 01.01.1936 I. korouhev jezdeckého pluku 1
    1st Guidon of the 1st Cavalry Regiment
    01.11.1921 01.10.1934 Válečná škola
    War College
    01.12.1921 31.12.1937 1. polní dělostřelecká brigáda
    1st Field Artillery Brigade
    01.01.1922 15.09.1925 Velitelství zemského ženijního vojska pro Čechy
    Land Engineer Command for Bohemia
    01.02.1922 01.10.1933 Strojní prapor
    Machinery Battalion
    01.03.1922 01.10.1928 Učiliště pro automobilní vojsko
    Automobile Troops School
    01.03.1922 01.01.1927 Zahraniční oddělení
    Foreign Section of the Presidium of the Ministry
    09.03.1922 01.01.1927 10. oddělení /legislativní/
    10th Section /Legislative/ of the Political and Legal Department
    09.03.1922 01.01.1927 11. oddělení /politicko-administrativní/
    11th Section /Political-Administrative/ of the Political and Legal Department
    09.03.1922 01.01.1927 12. oddělení /sociálně-politické/
    12th Section /Social and Political/ of the Political and Legal Department
    09.03.1922 01.01.1927 13. oddělení /doplňovací/
    13th Section /Replacement/ of the Political and Legal Department
    09.03.1922 01.01.1927 14. oddělení /osobní/
    14th Section /Personal/ of the Ministry of National Defense
    09.03.1922 01.01.1927 15. oddělení /početních stavů/
    15th Section /Count/ of the Department /Generally Military/
    09.03.1922 01.01.1927 16. oddělení /pěšího vojska/
    16th Section /Infantry/ of the Department /Generally Military/
    09.03.1922 01.01.1927 17. oddělení /dělostřelecké/
    17th Section /Artillery/ of the Artillery and Arms Department
    09.03.1922 15.09.1922 18. oddělení /vzduchoplavecké/
    18th Section /Aeronautic/
    09.03.1922 01.01.1927 19. oddělení /jezdectva/
    19th Section /Cavalry/ of the Department /Generally Military/
    09.03.1922 01.01.1927 20. oddělení /ženijní/
    20th Section /Engineer/ of the Technical Department
    09.03.1922 01.01.1927 21. oddělení /telegrafní/
    21st Section /Telegraph/ of the Technical Department
    09.03.1922 01.01.1927 22. oddělení /železniční/
    22nd Section /Railway/ of the Technical Department
    09.03.1922 01.01.1927 23. oddělení /automobilní/
    23rd Section /Automobile/ of the Technical Department
    09.03.1922 01.01.1927 24. oddělení /vozatajské/
    24th Section /Train/ of the Technical Department
    09.03.1922 01.01.1924 25. oddělení /zvláštních bojových prostředků/
    25th Section /Special Combat Equipment/ of the Artillery and Arms Department
    09.03.1922 01.01.1927 26. oddělení /zbrojně materiální/
    26th Section /Arms Material/ of the Artillery and Arms Department
    09.03.1922 01.01.1927 27. oddělení /munice a látek výbušných/
    27th Section /Ammunition and Explosive Substances/ of the Artillery and Arms Department
    09.03.1922 01.01.1927 29. oddělení /zbrojně technické/
    29th Section /Arms Technical/ of the Artillery and Arms Department
    09.03.1922 01.01.1927 30. oddělení /osobních záležitostí/
    30th Section /Personal/ of the Artillery and Arms Department
    09.03.1922 01.01.1927 31. oddělení /zbrojně hospodářské/
    31st Section /Arms Business/ of the Artillery and Arms Department
    09.03.1922 01.01.1927 32. oddělení /stavební/
    32nd Section /Construction/ of the Technical Department
    09.03.1922 01.01.1927 33. oddělení /zdravotní/
    33rd Section /Medical/ of the Department /Generally Military/
    09.03.1922 01.01.1927 34. oddělení /justiční/
    34th Section /Justice/ of the Department /Generally Military/
    09.03.1922 01.01.1927 35. oddělení /remontnictva/
    35th Section /Remont/ of the Department /Generally Military/
    09.03.1922 01.01.1927 36. oddělení /duchovní/
    36th Section /Spiritual/ of the Department /Generally Military/
    09.03.1922 01.01.1927 37. oddělení /finanční a komerční/
    37th Section /Financial and Commercial/ of the Administrative Department
    09.03.1922 01.01.1927 38. oddělení /požitkové/
    38th Section /Beneficial/ of the Administrative Department
    09.03.1922 01.01.1927 39. oddělení /zaopatřovací/
    39th Section /Social Welfare/ of the Administrative Department
    09.03.1922 01.01.1927 40. oddělení /zásobovací/
    40th Section /Supply/ of the Administrative Department
    09.03.1922 01.04.1924 41. oddělení /oděvní/
    41st Section /Clothing/ of the Administrative Department
    09.03.1922 01.04.1924 42. oddělení /ubytovací/
    42nd Section /Accommodation/ of the Administrative Department
    09.03.1922 01.01.1927 43. oddělení /účetnictví a kontroly/
    43rd Section /Accounting and Control/ of the Administrative Department
    09.03.1922 01.01.1927 44. oddělení /likvidační/
    44th Section /Liquidation/ of the Administrative Department
    09.03.1922 01.01.1927 45. oddělení /reparační/
    45th Section /Reparation/ of the Political and Legal Department
    09.03.1922 01.01.1927 6. oddělení /tělesné výchovy/ hlavního štábu branné moci
    6th Section /Physical Education/ of the Headquarters of the Armed Forces
    09.03.1922 01.01.1927 7. oddělení /osvětové/ hlavního štábu branné moci
    7th Section /Promotion/ of the Headquarters of the Armed Forces
    09.03.1922 01.01.1927 8. oddělení /studijní a statistické/ hlavního štábu branné moci
    8th Section /Study and Statistics/ of the Headquarters of the Armed Forces
    09.03.1922 01.01.1927 9. oddělení /názvosloví/ hlavního štábu branné moci
    9th Section /Nomenclature/ of the Headquarters of the Armed Forces
    09.03.1922 01.01.1927 Dělostřelecký a zbrojní odbor ministerstva
    Artillery and Arms Department of the Ministry
    09.03.1922 01.01.1927 Technický odbor ministerstva
    Technical Department of the Ministry
    DD.04.1922 01.10.1937 Ženijní prapor 2
    2nd Engineer Battalion
    15.09.1922 23.11.1923 18. oddělení /vzduchoplavecké/
    18th Section /Aeronautic/ of the Aeronautics Department
    15.09.1922 01.01.1927 47. oddělení /letecko-technické/
    47th Section /Air-Technical/ of the Aeronautics Department
    15.09.1922 01.01.1927 48. oddělení /letecko-materiální/
    48th Section /Air-Material/ of the Aeronautics Department
    15.09.1922 01.01.1927 49. oddělení /letecko-hospodářské/
    49th Section /Air-Economic/ of the Aeronautics Department
    15.09.1922 23.11.1923 Vzduchoplavecký odbor ministerstva
    Aeronautics Department of the Ministry
    01.10.1922 01.10.1934 Vojenská intendanční škola
    Military Logistic College
    DD.12.1922 DD.02.1927 Vozatajská rota 13
    13th Train Company
    01.01.1923 00.11.1927 Dělostřelecký pluk 1
    1st Artillery Regiment
    23.11.1923 01.01.1927 18. oddělení /letecké/
    18th Section /Air/ of the Air Department
    23.11.1923 01.01.1927 Letecký odbor ministerstva
    Air Department of the Ministry
    01.01.1924 01.01.1927 25. oddělení /protiletadlové pozemní obrany/
    25th Section /Antiaircraft Ground Defense/ of the Artillery and Arms Department
    01.01.1924 21.12.1925 Park leteckého pluku 1
    Parc of the 1st Air Regiment
    01.03.1924 04.05.1924 II. prapor leteckého pluku 1
    2nd Battalion of the 1st Air Regiment
    01.04.1924 06.10.1933 Generální sekretariát meziministerského sboru pro věci národní obrany
    General Secretariat of the Inter-Ministerial Council for Matters of National Defense
    15.09.1925 24.09.1938 Velitelství zemského dělostřelectva v Praze
    Land Artillery Command in Prague
    15.09.1925 30.09.1936 Velitelství zemského ženijního vojska v Praze
    Land Genie Command in Prague
    15.09.1925 25.09.1938 Zemské vojenské velitelství v Praze
    Land Military Command in Prague
    01.01.1927 24.09.1938 1. oddělení /vojenské/
    1st Section /Military/ of the Presidium of the Ministry
    01.01.1927 24.09.1938 2. oddělení /politické/
    2nd Section /Political/ of the Presidium of the Ministry
    01.01.1927 24.06.1929 6. oddělení /osobní/ hlavního štábu branné moci
    6th Section /Personnel/ of the Headquarters of the Armed Forces
    01.01.1927 24.09.1938 I. odbor /všeobecně vojenský/ ministerstva
    1st Department /Generally Military/ of the Ministry
    01.01.1927 01.03.1933 I./1. oddělení /pěšího vojska/
    1st Section /Infantry/ of the 1st Department
    01.01.1927 24.09.1938 I./2. oddělení /jezdectva a remontnictva/
    2nd Section /Cavalry and Remont/ of the 1st Department
    01.01.1927 24.09.1938 I./3. oddělení /doplňovací a početních stavů/
    3rd Section /Replacement/ of the 1st Department
    01.01.1927 24.09.1938 I./4. oddělení /zdravotní/
    4th Section /Medical/ of the 1st Department
    01.01.1927 24.09.1938 I./5. oddělení /justiční/
    5th Section /Justice/ of the 1st Department
    01.01.1927 24.09.1938 I./6. oddělení /duchovní/
    6th Section /Spiritual/ of the 1st Department
    01.01.1927 24.09.1938 II. odbor /dělostřelecký a zbrojní/ ministerstva
    2nd Department /Artillery and Arms/ of the Ministry
    01.01.1927 24.09.1938 II./1. oddělení /dělostřelecké/
    1st Section /Artillery/ of the 2nd Department
    01.01.1927 01.09.1933 II./2. oddělení /zbrojně materiální/
    2nd Section /Arms Material/ of the 2nd Department
    01.01.1927 24.09.1938 II./3. oddělení /munice a látek výbušných/
    3rd Section /Ammunition and Explosive Substances/ of the 2nd Department
    01.01.1927 24.09.1938 II./4. oddělení /zbrojně hospodářské/
    4th Section /Arms Business/ of the 2nd Department
    01.01.1927 24.09.1938 III. odbor /letecký/ ministerstva
    3rd Department /Air/ of the Ministry
    01.01.1927 24.09.1938 III/1. oddělení /letecké/
    1st Section /Air/ of the 3rd Department
    01.01.1927 01.05.1936 III/2. oddělení /letecko-technické/
    2nd Section /Aero-engineering/ of the 3rd Department
    01.01.1927 01.05.1936 III/3. oddělení /letecko-hospodářské/
    3rd Section /Aero-economic/ of the 3rd Department
    01.01.1927 24.09.1938 IV. odbor /technický/ ministerstva
    4th Department /Technical/ of the Ministry
    01.01.1927 24.09.1938 IV./1. oddělení /ženijní/
    1st Section /Engineer/ of the 4th Department
    01.01.1927 24.09.1938 IV./2. oddělení /telegrafní/
    2nd Section /Telegraph/ of the 4th Department
    01.01.1927 24.09.1938 IV./3. oddělení /dopravní/
    3rd Section /Transport/ of the 4th Department
    01.01.1927 01.01.1937 IV./4. oddělení /stavební/
    4th Section /Construction/ of the 4th Department
    01.01.1927 24.09.1938 Odvolací kárný výbor
    Appeal Disciplinary Committee of the Presidium of the Ministry
    01.01.1927 27.07.1937 V. odbor /správní/ ministerstva
    5th Department /Administrative/ of the Ministry
    01.01.1927 01.07.1938 V./1. oddělení /intendanční/
    1st Section /Logistic/ of the 5th Department
    01.01.1927 01.01.1937 V./2. oddělení /zásobovací a ubytovací/
    2nd Section /Supply and Accomodation/ of the 5th Department
    01.01.1927 24.09.1938 V./3. oddělení /finanční a komerční/
    3rd Section /Financial and Commercial/ of the 5th Department
    01.01.1927 24.09.1938 V./4. oddělení /účetní a kontrolní/
    4th Section /Accounting and Control/ of the 5th Department
    01.01.1927 24.09.1938 VI. odbor /politicko-právní/ ministerstva
    6th Department /Political and Legal/ of the Ministry
    01.01.1927 24.09.1938 VI./1. oddělení /legislativní/
    1st Section /Legislative/ of the 6th Department
    01.01.1927 24.09.1938 VI./2. oddělení /civilně zaměstnanecké/
    2nd Section /Civilian Employee/ of the 6th Department
    01.01.1927 10.01.1934 VI./3. oddělení /politicko-administrativní/
    3rd Section /Political-Administrative/ of the 6th Department
    01.01.1927 24.09.1938 VI./4. oddělení /všeobecně-administrativní/
    4th Section /General-Administrative/ of the 6th Department
    30.04.1927 24.09.1938 Generální inspektorát branné moci
    Inspectorate General of Armed Forces
    DD.07.1927 01.01.1933 Pokusná letka
    Experimental Flight
    01.10.1927 DD.09.1928 Dělostřelecký oddíl I/101
    1st Artillery Battalion
    01.10.1927 DD.09.1928 Dělostřelecký oddíl II/101
    2nd Artillery Battalion
    01.10.1927 DD.09.1928 Dělostřelecký pluk 101
    101st Artillery Regiment
    01.05.1928 00.03.1936 Polní eskadrona 1/1
    1st Field Squadron of the 1st Cavalry/Dragoon Regiment
    01.05.1928 DD.03.1936 Polní eskadrona 2/1
    2nd Field Squadron of the 1st Cavalry/Dragoon Regiment
    01.10.1928 24.09.1938 Automobilní učiliště
    Automobile School
    20.01.1930 24.09.1938 3. oddělení /všeobecné/
    3rd Section /General/ of the Presidium of the Ministry
    20.01.1930 24.09.1938 Presidiální odbor ministerstva
    Presidium Department of the Ministry
    11.03.1930 24.09.1938 Úřad intendanční služby 1. divise
    1st Division Office Intendant Services
    01.01.1932 01.01.1937 Zemský letecký sklad I
    1st Land Air Depot
    01.01.1933 24.09.1938 Pokusná letka 1
    1st Experimental Flight
    01.01.1933 24.09.1938 Pokusná letka 2
    2nd Experimental Flight
    01.03.1933 24.09.1938 I./1. oddělení /pěchoty/
    1st Section /Infantry/ of the 1st Department
    01.09.1933 24.09.1938 II./2. oddělení /zbrojně materiální a automobilního materiálu/
    2nd Section /Arms and Automobile Material/ of the 2nd Department
    15.09.1933 24.09.1938 Automobilní prapor 1
    1st Automobile Battalion
    15.09.1933 00.11.1937 Dělostřelecký pluk 154
    154th Artillery Regiment
    15.09.1933 25.09.1938 Vozatajská eskadrona 1
    1st Train Squadron
    06.10.1933 24.09.1938 Generální sekretariát obrany státu
    General Secretariat of the State Defense
    01.01.1934 25.09.1938 Velitelství zemského letectva v Praze
    Land Air Command in Prague
    10.01.1934 24.09.1938 VI./3. oddělení /politické administrativy vojenské/
    3rd Section /Military Political-Administrative/ of the 6th Department
    10.01.1934 24.09.1938 VI./5. oddělení /soukromoprávní a nadační/
    5th Section /Private and Foundation/ of the 6th Department
    DD.02.1934 DD.01.1938 Dělostřelecký oddíl I/101
    1st Artillery Battalion
    DD.02.1934 DD.01.1938 Dělostřelecký oddíl II/101
    2nd Artillery Battalion
    DD.02.1934 DD.01.1938 Dělostřelecký pluk 101
    101st Artillery Regiment
    01.10.1934 24.09.1938 Vysoká intendační škola
    Logistic College
    01.10.1934 24.09.1938 Vysoká škola válečná
    War College
    20.03.1935 24.09.1938 Ředitelství opevňovacích prací
    Directorate of Fortification Works
    18.04.1935 24.09.1938 Ženijní skupinové velitelství I
    1st Engineer Group Headquarters
    01.10.1935 24.09.1938 Vojenské radioelektrické středisko I, velitelství
    Headquarters of the 1st Military Radio-electric Center
    01.10.1935 24.09.1938 Vojenské radioelektrické ústředí, velitelství
    Military Radio-electric Headquarters
    15.10.1935 25.09.1938 I. sbor
    1st Corps
    15.10.1935 25.09.1938 Velitelství dělostřelectva I. sboru
    1st Corps Artillery Command
    01.01.1936 00.03.1936 I. korouhev dragounského pluku 1
    1st Guidon of the 1st Dragoon Regiment
    01.05.1936 24.09.1938 III/2. oddělení /obrany proti letadlům/
    2nd Section /AA Defense/ of the 3rd Department
    01.05.1936 24.09.1938 III/3. oddělení /letecko-technické/
    3rd Section /Aero-engineering/ of the 3rd Department
    01.05.1936 24.09.1938 III/4. oddělení /letecko-hospodářské/
    4th Section /Aero-economic/ of the 3rd Department
    25.06.1936 15.05.1938 2. oddělení /technické/
    2nd Section /Technical/
    01.07.1936 24.09.1938 II./5. oddělení /zbrojního průmyslu/
    5th Section /Arms Production/ of the 2nd Department
    01.07.1936 24.09.1938 II./6. oddělení /speciálních bojových prostředků/
    6th Section /Special Combat Equipment/ of the 2nd Department
    26.09.1936 24.09.1938 Dragounský pluk 5
    5th Dragoner Regiment
    26.09.1936 24.09.1938 II. korouhev dragounského pluku 5
    2nd Guidon of the 5th Dragoon Regiment
    26.09.1936 24.09.1938 Náhradní eskadrona dragounského pluku 5
    Replacement Squadron of the 5th Dragoon Regiment
    26.09.1936 24.09.1938 Náhradní korouhev dragounského pluku 5
    Replacement Guidon of the 5th Dragoon Regiment
    26.09.1936 24.09.1938 Pomocná eskadrona dragounského pluku 5
    Auxilliary Squadron of the 5th Dragoon Regiment
    26.09.1936 24.09.1938 Remontní eskadrona dragounského pluku 5
    Remont Squadron of the 5th Dragoon Regiment
    30.09.1936 01.01.1938 Okrskové velitelství Praha
    Headquarters of the District of Prague
    30.09.1936 25.09.1938 Velitelství telegrafního vojska I. sboru
    1st Corps Signal Command
    30.09.1936 25.09.1938 Velitelství ženijního vojska I. sboru
    1st Corps Engineer Command
    DD.09.1936 25.09.1938 Polní eskadrona 4/5
    4th Field Squadron of the 5th Cavalry/Dragoon Regiment
    DD.09.1936 25.09.1938 Polní eskadrona 5/5
    5th Field Squadron of the 5th Cavalry/Dragoon Regiment
    DD.11.1936 16.04.1937 Ženijní skupinové velitelství VIII
    8th Engineer Group Headquarters
    01.01.1937 24.09.1938 IV./4. oddělení /stavební a ubytovací/
    4th Section /Construction and Accomodation/ of the 4th Department
    01.01.1937 24.09.1938 V./2. oddělení /zásobovací/
    2nd Section /Supply/ of the 5th Department
    01.01.1937 24.09.1938 Ústřední letecký sklad
    Central Air Depot
    01.03.1937 24.09.1938 Oddělení branné výchovy hlavního štábu branné moci
    Section Civil Defense of the Headquarters of the Armed Forces
    31.05.1937 24.09.1938 Hlavní štáb branné moci
    General Staff of the Armed Forces
    27.07.1937 24.09.1938 V. odbor /intendanční/ ministerstva
    5th Department /Logistic/ of the Ministry
    01.09.1937 24.09.1938 1. oddělení generálního inspektorátu branné moci
    1st Section of the Inspectorate General of Armed Forces
    01.09.1937 24.09.1938 2. oddělení generálního inspektorátu branné moci
    2nd Section of the Inspectorate General of Armed Forces
    01.09.1937 25.09.1938 Vozatajská eskadrona 15
    15th Train Squadron
    01.10.1937 24.09.1938 I. prapor ženijního pluku 5
    1st Battalion of the 5th Engineer Regiment
    01.10.1937 24.09.1938 I./7. oddělení /utočné vozby/
    7th Section /Armoured Troops/ of the 1st Department
    01.10.1937 24.09.1938 II. prapor ženijního pluku 5
    2nd Battalion of the 5th Engineer Regiment
    01.10.1937 24.09.1938 Motorisovaná ženijní rota 11
    11th Motorised Engineer Company
    01.10.1937 24.09.1938 Výcviková rota 1
    1st Training Company
    01.10.1937 DD.11.1937 Ženijní prapor 21 /motorisovaný/
    21st Engineer Battalion /motorised/
    01.10.1937 DD.01.1938 Ženijní prapor 22 /motorisovaný/
    22nd Engineer Battalion /Motorised/
    15.10.1937 24.09.1938 1. jezdecká brigáda
    1st Cavalry Brigade
    15.10.1937 24.09.1938 1. motorisovaná brigáda
    1st Motorised Brigade
    15.10.1937 24.09.1938 1. rychlá divise
    1st Rapid Division
    31.12.1937 24.09.1938 Velitelství dělostřelectva 1. divise
    1st Division Artillery Command
    01.01.1938 24.09.1938 Letecký sklad 1
    Air Depot 1
    01.01.1938 24.09.1938 Posádkové velitelství Velká Praha
    Crew Headquarters of Great Prague
    12.02.1938 21.10.1938 Hlavní ústředna hlásné služby
    Headquarters of the Reporting Service
    01.07.1938 24.09.1938 V./1. oddělení /platů a náležitostí/
    1st Section /Salaries and Requisites/ of the 5th Department
    01.07.1938 24.09.1938 V./5. oddělení /intendanční/
    5th Section /Logistic/ of the 5th Department
    12.09.1938 21.10.1938 Ústředna hlásné služby "A"
    Reporting Service Center "A"
    24.09.1938 22.10.1938 1. oddělení /organisační/ štábu XI. hraničního pásma
    1st Section /Organisational/ of the Staff of the 11th Border Zone
    24.09.1938 26.09.1938 1. oddělení /organisační/ štábu hlavního velitelství
    1st Section /Organisational/ of the Staff of the General Headquarters
    24.09.1938 22.10.1938 2. oddělení /zpravodajské/ štábu XI. hraničního pásma
    2nd Section /Intelligence/ of the Staff of the 11th Border Zone
    24.09.1938 26.09.1938 2. oddělení /zpravodajské/ štábu hlavního velitelství
    2nd Section /Intelligence/ of the Staff of the General Headquarters
    24.09.1938 22.10.1938 3. oddělení /operační/ štábu XI. hraničního pásma
    3rd Section /Operating/ of the Staff of the 11th Border Zone
    24.09.1938 27.09.1938 4. oddělení /materiální/ štábu 1. rychlé divise
    4th Section /Logistic/ of the Staff of the 1st Rapid Division
    24.09.1938 22.10.1938 4. oddělení /materiální/ štábu XI. hraničního pásma
    4th Section /Logistic/ of the Staff of the 11th Border Zone
    24.09.1938 26.09.1938 4. oddělení /materiální/ štábu hlavního velitelství
    4th Section /Logistic/ of the Staff of the General Headquarters
    24.09.1938 26.10.1938 5. oddělení /dopravní/ štábu hlavního velitelství
    5th Section /Transport/ of the Staff of the General Headquarters
    24.09.1938 26.10.1938 A skupina /studijní/ 1. oddělení štábu hlavního velitelství
    A Group /Study/ of the 1st Section of the Staff of the General Headquarters
    24.09.1938 22.10.1938 Letecká skupina štábu XI. hraničního pásma
    Air Force Section of the Staff of the 11th Border Zone
    24.09.1938 16.10.1938 Nižší polní soud XI. hraničního pásma
    Lower Field Court of the 11th Border Zone
    24.09.1938 26.09.1938 Pomocný úřad hlavního velitelství
    Auxiliary Office of the General Headquarters
    24.09.1938 DD.MM.1938 Regulační komise I
    1st Regulatory Commission
    24.09.1938 26.09.1938 Stan hlavního velitelství
    Support the General Headquarters
    24.09.1938 22.10.1938 Velitelství XI. hraničního pásma
    Headquarters of the 11th Border Zone
    24.09.1938 22.10.1938 Velitelství dělostřelectva XI. hraničního pásma
    Artillery Headquarters of the 11th Border Zone
    24.09.1938 26.09.1938 Velitelství dělostřelectva hlavního velitelství
    Artillery Headquarters of the General Headquarters
    24.09.1938 26.09.1938 Velitelství dělostřelectva proti letadlům hlavního velitelství
    Anti-aircraft Artillery Headquarters of the General Headquarters
    24.09.1938 26.09.1938 Velitelství letectva hlavního velitelství
    Air Force Headquarters of the General Headquarters
    24.09.1938 22.10.1938 Velitelství telegrafního vojska XI. hraničního pásma
    Signal Troops Headquarters of the 11th Border Zone
    24.09.1938 26.09.1938 Velitelství telegrafního vojska hlavního velitelství
    Signal Troops Headquarters of the General Headquarters
    24.09.1938 26.09.1938 Velitelství válečného vyměřování
    War Triangulation Headquarters
    24.09.1938 26.09.1938 Velitelství útočné vozby hlavního velitelství
    Armoured Troops Headquarters of the General Headquarters
    24.09.1938 22.10.1938 Velitelství ženijního vojska XI. hraničního pásma
    Engineer Troops Headquarters of the 11th Border Zone
    24.09.1938 26.09.1938 Velitelství ženijního vojska hlavního velitelství
    Engineer Troops Headquarters of the General Headquarters
    24.09.1938 16.10.1938 Vyšší polní soud XI. hraničního pásma
    Higher Field Court of the 11th Border Zone
    24.09.1938 26.09.1938 Úřad automobilní služby hlavního velitelství
    Car Service Office of the General Headquarters
    24.09.1938 26.09.1938 Úřad duchovní služby hlavního velitelství
    Religious Service Office of the General Headquarters
    24.09.1938 26.09.1938 Úřad intendanční služby hlavního velitelství
    Supply Service Office of the General Headquarters
    24.09.1938 26.09.1938 Úřad letecké služby hlavního velitelství
    Air Service Office of the General Headquarters
    24.09.1938 26.09.1938 Úřad polní poštovní služby hlavního velitelství
    Field Mail Service Office of the General Headquarters
    24.09.1938 26.09.1938 Úřad remontní služby hlavního velitelství
    Remont Service Office of the General Headquarters
    24.09.1938 26.09.1938 Úřad služby silniční dopravy hlavního velitelství
    Road Transport Service Office of the General Headquarters
    24.09.1938 26.09.1938 Úřad spojovací služby hlavního velitelství
    Signal Service Office of the General Headquarters
    24.09.1938 26.09.1938 Úřad veterinářské služby hlavního velitelství
    Veterinary Service Office of the General Headquarters
    24.09.1938 26.09.1938 Úřad zbrojní služby hlavního velitelství
    Armament Service Office of the General Headquarters
    24.09.1938 26.09.1938 Úřad zdravotnické služby hlavního velitelství
    Health Service Office of the General Headquarters
    24.09.1938 26.09.1938 Úřad ženijní služby hlavního velitelství
    Engineer Service Office of the General Headquarters
    24.09.1938 22.10.1938 Štáb XI. hraničního pásma
    Staff of the 11th Border Zone
    25.09.1938 26.09.1938 1. oddělení /organisační/ štábu velitelství okrsku Praha
    1st Section /Organisational/ of the Staff of the Headquarters of Prague Area
    25.09.1938 26.09.1938 2. oddělení /zpravodajské/ štábu velitelství okrsku Praha
    2nd Section /Intelligence/ of the Staff of the Headquarters of Prague Area
    25.09.1938 26.09.1938 3. oddělení /operační/ štábu velitelství okrsku Praha
    3rd Section /Operating/ of the Staff of the Headquarters of Prague Area
    25.09.1938 26.09.1938 4. oddělení /materiální/ štábu velitelství okrsku Praha
    4th Section /Logistic/ of the Staff of the Headquarters of Prague Area
    25.09.1938 14.10.1938 Hlavní štáb ministerstva národní obrany
    General Staff of the Ministry of National Defense
    25.09.1938 14.10.1938 Ministerstvo národní obrany
    Ministry of National Defense
    25.09.1938 DD.10.1938 Pěší pluk 46
    46th Infantry Regiment
    25.09.1938 11.10.1938 Velitelství I. sborové oblasti
    Headquarters of the 1st Corps Area
    25.09.1938 22.10.1938 Velitelství intendanční služby XI. hraničního pásma
    Logistic Services Command of the 11th Border Zone
    25.09.1938 26.09.1938 Velitelství okrsku Praha
    Headquarters of the Prague Area
    25.09.1938 22.10.1938 Velitelství veterinární služby XI. hraničního pásma
    Veterinary Services Command of the 11th Border Zone
    25.09.1938 22.10.1938 Velitelství zdravotnické služby XI. hraničního pásma
    Medical Services Command of the 11th Border Zone
    25.09.1938 26.09.1938 Štáb velitelství okrsku Praha
    Staff of the Headquarters of Prague Area
    26.09.1938 15.10.1938 Velitelství okrsku Praha
    Headquarters of the Prague Area
    27.09.1938 29.09.1938 1. oddělení /organisační/ štábu 18. divise
    1st Section /Organisational/ of the Staff of the 18th Division
    27.09.1938 29.09.1938 1. oddělení /organisační/ štábu I. sboru
    1st Section /Organisational/ of the Staff of the 1st Corps
    27.09.1938 14.10.1938 1. oddělení /organizační/
    1st Section /Organizational/ of the Headquarters of the Armed Forces
    27.09.1938 22.10.1938 1. oddělení /vojenské/
    1st Section /Military/ of the Presidium of the Ministry
    27.09.1938 22.10.1938 2. oddělení /politické/
    2nd Section /Political/ of the Presidium of the Ministry
    27.09.1938 14.10.1938 2. oddělení /zpravodajské/
    2nd Section /Intelligence/ of the Headquarters of the Armed Forces
    27.09.1938 29.09.1938 2. oddělení /zpravodajské/ štábu 18. divise
    2nd Section /Intelligence/ of the Staff of the 18th Division
    27.09.1938 29.09.1938 2. oddělení /zpravodajské/ štábu I. sboru
    2nd Section /Intelligence/ of the Staff of the 1st Corps
    27.09.1938 14.10.1938 3. oddělení /operační/
    3rd Section /Operating/ of the Headquarters of the Armed Forces
    27.09.1938 29.09.1938 3. oddělení /operační/ štábu 18. divise
    3rd Section /Operating/ of the Staff of the 18th Division
    27.09.1938 29.09.1938 3. oddělení /operační/ štábu I. sboru
    3rd Section /Operating/ of the Staff of the 1st Corps
    27.09.1938 22.10.1938 3. oddělení /všeobecné/
    3rd Section /General/ of the Presidium of the Ministry
    27.09.1938 14.10.1938 4. oddělení /etapní/
    4th Section /Rearward/ of the Headquarters of the Armed Forces
    27.09.1938 29.09.1938 4. oddělení /materiální/ štábu 18. divise
    4th Section /Logistic/ of the Staff of the 18th Division
    27.09.1938 29.09.1938 4. oddělení /materiální/ štábu I. sboru
    4th Section /Logistic/ of the Staff of the 1st Corps
    27.09.1938 14.10.1938 5. oddělení /válečného průmyslu/
    5th Section /War Production/ of the Headquarters of the Armed Forces
    27.09.1938 22.10.1938 Generální inspektorát branné moci
    Inspectorate General of Armed Forces
    27.09.1938 22.10.1938 I. odbor /všeobecně vojenský/ ministerstva
    1st Department /Generally Military/ of the Ministry of National Defense
    27.09.1938 22.10.1938 I./1. oddělení /pěchoty/
    1st Section /Infantry/ of the 1st Department
    27.09.1938 22.10.1938 I./2. oddělení /jezdectva a remontnictva/
    2nd Section /Cavalry and Remont/ of the 1st Department
    27.09.1938 22.10.1938 I./3. oddělení /doplňovací a početních stavů/
    3rd Section /Replacement/ of the 1st Department
    27.09.1938 22.10.1938 I./4. oddělení /zdravotní/
    4th Section /Medical/ of the 1st Department
    27.09.1938 22.10.1938 I./5. oddělení /justiční/
    5th Section /Justice/ of the 1st Department
    27.09.1938 22.10.1938 I./6. oddělení /duchovní/
    6th Section /Spiritual/ of the 1st Department
    27.09.1938 22.10.1938 I./7. oddělení /utočné vozby/
    7th Section /Armoured Troops/ of the 1st Department
    27.09.1938 22.10.1938 II. odbor /dělostřelecký a zbrojní/ ministerstva
    2nd Department /Artillery and Arms/ of the Ministry of National Defense
    27.09.1938 22.10.1938 II./1. oddělení /dělostřelecké/
    1st Section /Artillery/ of the 2nd Department
    27.09.1938 22.10.1938 II./2. oddělení /zbrojně materiální/
    2nd Section /Arms Material/ of the 2nd Department
    27.09.1938 22.10.1938 II./3. oddělení /munice a látek výbušných/
    3rd Section /Ammunition and Explosive Substances/ of the 2nd Department
    27.09.1938 22.10.1938 II./4. oddělení /zbrojně hospodářské/
    4th Section /Arms Business/ of the 2nd Department
    27.09.1938 22.10.1938 II./6. oddělení /speciálních bojových prostředků/
    6th Section /Special Combat Equipment/ of the 2nd Department
    27.09.1938 22.10.1938 III. odbor /letecký/ ministerstva
    3rd Department /Air/ of the Ministry of National Defense
    27.09.1938 22.10.1938 III/1. oddělení /letecké/
    1st Section /Air/ of the 3rd Department
    27.09.1938 22.10.1938 III/2. oddělení /obrany proti letadlům/
    2nd Section /AA Defense/ of the 3rd Department
    27.09.1938 22.10.1938 III/3. oddělení /letecko-technické/
    3rd Section /Aero-engineering/ of the 3rd Department
    27.09.1938 22.10.1938 III/4. oddělení /letecko-hospodářské/
    4th Section /Aero-economic/ of the 3rd Department
    27.09.1938 22.10.1938 IV. odbor /technický/ ministerstva
    4th Department /Technical/ of the Ministry of National Defense
    27.09.1938 22.10.1938 IV./1. oddělení /ženijní/
    1st Section /Engineer/ of the 4th Department
    27.09.1938 22.10.1938 IV./2. oddělení /telegrafní/
    2nd Section /Telegraph/ of the 4th Department
    27.09.1938 22.10.1938 IV./4. oddělení /stavební a ubytovací/
    4th Section /Construction and Accomodation/ of the 4th Department
    27.09.1938 29.09.1938 Letecká skupina štábu I. sboru
    Air Force Section of the Staff of the 1st Corps
    27.09.1938 22.10.1938 Nejvyšší vojenský soud
    Supreme Military Court
    27.09.1938 29.09.1938 Nižší polní soud I. sboru
    Lower Field Court of the 1st Corps
    27.09.1938 22.10.1938 Odvolací kárný výbor
    Appeal Disciplinary Committee of the Presidium of the Ministry
    27.09.1938 29.09.1938 Polní věznice I. sboru
    Field Prisons of the 1st Corps
    27.09.1938 22.10.1938 Presidiální odbor ministerstva
    Presidium Department of the Ministry
    27.09.1938 29.09.1938 Pěší pluk 55, velitelství
    Headquarters of the 55th Infantry Regiment
    27.09.1938 29.09.1938 Pěší pluk 78, velitelství
    Headquarters of the 78th Infantry Regiment
    27.09.1938 22.10.1938 Telegrafní prapor 61
    61st Signal Battalion
    27.09.1938 DD.10.1938 Topografické oddělení 61
    61st Topographic Section
    27.09.1938 22.10.1938 V. odbor /intendanční/ ministerstva
    5th Department /Logistic/ of the Ministry of National Defense
    27.09.1938 22.10.1938 V./1. oddělení /platů a náležitostí/
    1st Section /Salaries and Requisites/ of the 5th Department
    27.09.1938 22.10.1938 V./2. oddělení /zásobovací/
    2nd Section /Supply/ of the 5th Department
    27.09.1938 22.10.1938 V./3. oddělení /finanční a komerční/
    3rd Section /Financial and Commercial/ of the 5th Department
    27.09.1938 22.10.1938 V./4. oddělení /účetní a kontrolní/
    4th Section /Accounting and Control/ of the 5th Department
    27.09.1938 22.10.1938 V./5. oddělení /intendanční/
    5th Section /Logistic/ of the 5th Department
    27.09.1938 22.10.1938 VI. odbor /politicko-právní/ ministerstva
    6th Department /Political and Legal/ of the Ministry of National Defense
    27.09.1938 22.10.1938 VI./1. oddělení /legislativní/
    1st Section /Legislative/ of the 6th Department
    27.09.1938 22.10.1938 VI./2. oddělení /civilně zaměstnanecké/
    2nd Section /Civilian Employee/ of the 6th Department
    27.09.1938 22.10.1938 VI./3. oddělení /politicko-administrativní/
    3rd Section /Political-Administrative/ of the 6th Department
    27.09.1938 22.10.1938 VI./4. oddělení /všeobecně-administrativní/
    4th Section /General-Administrative/ of the 6th Department
    27.09.1938 22.10.1938 VI./5. oddělení /soukromoprávní a nadační/
    5th Section /Private and Foundation/ of the 6th Department
    27.09.1938 29.09.1938 Velitelství 18. divise
    Headquarters of the 18th Division
    27.09.1938 29.09.1938 Velitelství I. sboru
    Headquarters of the 1st Corps
    27.09.1938 29.09.1938 Velitelství dělostřelectva 18. divise
    Artillery Headquarters of the 18th Division
    27.09.1938 29.09.1938 Velitelství dělostřelectva I. sboru
    Artillery Headquarters of the 1st Corps
    27.09.1938 29.09.1938 Velitelství telegrafního vojska 18. divise
    Signal Troops Headquarters of the 18th Division
    27.09.1938 29.09.1938 Velitelství telegrafního vojska I. sboru
    Signal Troops Headquarters of the 1st Corps
    27.09.1938 29.09.1938 Velitelství ženijního vojska 18. divise
    Engineer Troops Headquarters of the 18th Division
    27.09.1938 29.09.1938 Velitelství ženijního vojska I. sboru
    Engineer Troops Headquarters of the 1st Corps
    27.09.1938 29.09.1938 Vyšší polní soud I. sboru [1938-1938]
    Higher Field Court of the 1st Corps
    27.09.1938 22.10.1938 Úřad generálního vojenského prokurátora
    Office of the General Military Prosecutor
    27.09.1938 29.09.1938 Úřad intendanční služby I. sboru
    Supply Service Office of the 1st Corps
    27.09.1938 29.09.1938 Úřad nižšího polního prokurátora I. sboru
    Lower Field Prosecutor\'s Office of the 1st Corps
    27.09.1938 29.09.1938 Úřad polní poštovní služby I. sboru
    Field Mail Service Office of the 1st Corps
    27.09.1938 29.09.1938 Úřad spojovací služby I. sboru
    Signal Service Office of the 1st Corps
    27.09.1938 29.09.1938 Úřad veterinářské služby I. sboru
    Veterinary Service Office of the 1st Corps
    27.09.1938 29.09.1938 Úřad vyššího polního prokurátora I. sboru
    Higher Field Prosecutor\'s Office of the 1st Corps
    27.09.1938 29.09.1938 Úřad zbrojní služby I. sboru
    Armament Service Office of the 1st Corps
    27.09.1938 29.09.1938 Úřad zdravotnické služby I. sboru
    Health Service Office of the 1st Corps
    27.09.1938 29.09.1938 Úřad ženijní služby I. sboru
    Engineer Service Office of the 1st Corps
    27.09.1938 29.09.1938 Štáb 18. divise
    Staff of the 18th Division
    27.09.1938 29.09.1938 Štáb I. sboru
    Staff of the 1st Corps
    30.09.1938 15.10.1938 Polní pošta 62
    62nd Field Post Office
    30.09.1938 DD.12.1938 Ústřední železniční velitelství
    Central Railway Headquarters
    DD.09.1938 29.09.1938 Topografické oddělení 51
    51st Topographic Section
    01.10.1938 14.10.1938 3. oddělení /operační/ štábu hlavního velitelství
    3rd Section /Operating/ of the Staff of the General Headquarters
    08.10.1938 14.10.1938 1. oddělení /organisační/ štábu hlavního velitelství
    1st Section /Organisational/ of the Staff of the General Headquarters
    08.10.1938 14.10.1938 2. oddělení /zpravodajské/ štábu hlavního velitelství
    2nd Section /Intelligence/ of the Staff of the General Headquarters
    08.10.1938 14.10.1938 4. oddělení /materiální/ štábu hlavního velitelství
    4th Section /Logistic/ of the Staff of the General Headquarters
    08.10.1938 14.10.1938 A skupina /studijní/ 1. oddělení štábu hlavního velitelství
    A Group /Study/ of the 1st Section of the Staff of the General Headquarters
    08.10.1938 14.10.1938 Hlavní velitelství
    General Headquarters
    08.10.1938 14.10.1938 Oddíl polního četnictva hlavního velitelství
    Division of the Field Gendarmerie of the General Headquarters
    08.10.1938 14.10.1938 Pomocný úřad hlavního velitelství
    Auxiliary Office of the General Headquarters
    08.10.1938 14.10.1938 Stan hlavního velitelství
    Support the General Headquarters
    08.10.1938 DD.10.1938 Telegrafní prapor 91, velitelství
    Headquarters of the 91st Signal Battalion
    08.10.1938 14.10.1938 Velitelství dělostřelectva hlavního velitelství
    Artillery Headquarters of the General Headquarters
    08.10.1938 14.10.1938 Velitelství dělostřelectva proti letadlům hlavního velitelství
    Anti-aircraft Artillery Headquarters of the General Headquarters
    08.10.1938 14.10.1938 Velitelství letectva hlavního velitelství
    Air Force Headquarters of the General Headquarters
    08.10.1938 14.10.1938 Velitelství telegrafního vojska hlavního velitelství
    Signal Troops Headquarters of the General Headquarters
    08.10.1938 14.10.1938 Velitelství válečného vyměřování
    War Triangulation Headquarters
    08.10.1938 14.10.1938 Velitelství útočné vozby hlavního velitelství
    Armoured Troops Headquarters of the General Headquarters
    08.10.1938 14.10.1938 Velitelství ženijního vojska hlavního velitelství
    Engineer Troops Headquarters of the General Headquarters
    08.10.1938 15.12.1938 Vrchní polní soud
    Supreme Field Court
    08.10.1938 14.10.1938 Úřad automobilní služby hlavního velitelství
    Car Service Office of the General Headquarters
    08.10.1938 14.10.1938 Úřad duchovní služby hlavního velitelství
    Religious Service Office of the General Headquarters
    08.10.1938 14.10.1938 Úřad intendanční služby hlavního velitelství
    Supply Service Office of the General Headquarters
    08.10.1938 14.10.1938 Úřad letecké služby hlavního velitelství
    Air Service Office of the General Headquarters
    08.10.1938 14.10.1938 Úřad polní poštovní služby hlavního velitelství
    Field Mail Service Office of the General Headquarters
    08.10.1938 14.10.1938 Úřad remontní služby hlavního velitelství
    Remont Service Office of the General Headquarters
    08.10.1938 14.10.1938 Úřad služby silniční dopravy hlavního velitelství
    Road Transport Service Office of the General Headquarters
    08.10.1938 14.10.1938 Úřad spojovací služby hlavního velitelství
    Signal Service Office of the General Headquarters
    08.10.1938 14.10.1938 Úřad veterinářské služby hlavního velitelství
    Veterinary Service Office of the General Headquarters
    08.10.1938 15.12.1938 Úřad vrchního polního prokurátora
    Supreme Field Prosecutor\'s Office
    08.10.1938 14.10.1938 Úřad zbrojní služby hlavního velitelství
    Armament Service Office of the General Headquarters
    08.10.1938 14.10.1938 Úřad zdravotnické služby hlavního velitelství
    Health Service Office of the General Headquarters
    08.10.1938 14.10.1938 Úřad ženijní služby hlavního velitelství
    Engineer Service Office of the General Headquarters
    08.10.1938 14.10.1938 Štáb hlavního velitelství
    Staff of the General Headquarters
    08.10.1938 14.10.1938 Štábní automobilní kolona 91
    91st Staff Car Column
    08.10.1938 14.10.1938 Štábní rota 91
    91st Staff Company
    09.10.1938 10.10.1938 Topografické oddělení 63
    63rd Topographic Section
    10.10.1938 DD.10.1938 Topografické oddělení 52
    52nd Topographic Section
    12.10.1938 20.10.1938 1. oddělení /organisační/ štábu I. sboru
    1st Section /Organisational/ of the Staff of the 1st Corps
    12.10.1938 20.10.1938 2. oddělení /zpravodajské/ štábu I. sboru
    2nd Section /Intelligence/ of the Staff of the 1st Corps
    12.10.1938 20.10.1938 3. oddělení /operační/ štábu I. sboru
    3rd Section /Operating/ of the Staff of the 1st Corps
    12.10.1938 20.10.1938 4. oddělení /materiální/ štábu I. sboru
    4th Section /Logistic/ of the Staff of the 1st Corps
    12.10.1938 20.10.1938 Letecká skupina štábu I. sboru
    Air Force Section of the Staff of the 1st Corps
    12.10.1938 16.10.1938 Nižší polní soud I. sboru
    Lower Field Court of the 1st Corps
    12.10.1938 16.10.1938 Polní věznice I. sboru
    Field Prisons of the 1st Corps
    12.10.1938 DD.10.1938 Topografické oddělení 51
    51st Topographic Section
    12.10.1938 20.10.1938 Velitelství I. sboru
    Headquarters of the 1st Corps
    12.10.1938 20.10.1938 Velitelství dělostřelectva I. sboru
    Artillery Headquarters of the 1st Corps
    12.10.1938 20.10.1938 Velitelství telegrafního vojska I. sboru
    Signal Troops Headquarters of the 1st Corps
    12.10.1938 20.10.1938 Velitelství ženijního vojska I. sboru
    Engineer Troops Headquarters of the 1st Corps
    12.10.1938 16.10.1938 Vyšší polní soud I. sboru [1938-1938]
    Higher Field Court of the 1st Corps
    12.10.1938 20.10.1938 Úřad intendanční služby I. sboru
    Supply Service Office of the 1st Corps
    12.10.1938 16.10.1938 Úřad nižšího polního prokurátora I. sboru
    Lower Field Prosecutor\'s Office of the 1st Corps
    12.10.1938 20.10.1938 Úřad polní poštovní služby I. sboru
    Field Mail Service Office of the 1st Corps
    12.10.1938 20.10.1938 Úřad spojovací služby I. sboru
    Signal Service Office of the 1st Corps
    12.10.1938 20.10.1938 Úřad veterinářské služby I. sboru
    Veterinary Service Office of the 1st Corps
    12.10.1938 16.10.1938 Úřad vyššího polního prokurátora I. sboru
    Higher Field Prosecutor\'s Office of the 1st Corps
    12.10.1938 20.10.1938 Úřad zbrojní služby I. sboru
    Armament Service Office of the 1st Corps
    12.10.1938 20.10.1938 Úřad zdravotnické služby I. sboru
    Health Service Office of the 1st Corps
    12.10.1938 20.10.1938 Úřad ženijní služby I. sboru
    Engineer Service Office of the 1st Corps
    12.10.1938 20.10.1938 Štáb I. sboru
    Staff of the 1st Corps
    14.10.1938 15.10.1938 1. oddělení /organisační/ štábu 18. divise
    1st Section /Organisational/ of the Staff of the 18th Division
    14.10.1938 15.10.1938 2. oddělení /zpravodajské/ štábu 18. divise
    2nd Section /Intelligence/ of the Staff of the 18th Division
    14.10.1938 15.10.1938 3. oddělení /operační/ štábu 18. divise
    3rd Section /Operating/ of the Staff of the 18th Division
    14.10.1938 15.10.1938 4. oddělení /materiální/ štábu 18. divise
    4th Section /Logistic/ of the Staff of the 18th Division
    14.10.1938 04.03.1939 Hlavní štáb branné moci
    Headquarters of the Armed Forces
    14.10.1938 14.03.1939 I. sbor
    1st Corps
    14.10.1938 15.10.1938 Pěší pluk 55, velitelství
    Headquarters of the 55th Infantry Regiment
    14.10.1938 15.10.1938 Pěší pluk 78, velitelství
    Headquarters of the 78th Infantry Regiment
    14.10.1938 15.10.1938 Velitelství 18. divise
    Headquarters of the 18th Division
    14.10.1938 15.10.1938 Velitelství dělostřelectva 18. divise
    Artillery Headquarters of the 18th Division
    14.10.1938 15.10.1938 Velitelství telegrafního vojska 18. divise
    Signal Troops Headquarters of the 18th Division
    14.10.1938 15.10.1938 Velitelství ženijního vojska 18. divise
    Engineer Troops Headquarters of the 18th Division
    14.10.1938 15.10.1938 Štáb 18. divise
    Staff of the 18th Division
    15.10.1938 19.10.1938 1. oddělení /organisační/ štábu velitelství okrsku Praha
    1st Section /Organisational/ of the Staff of the Headquarters of Prague Area
    15.10.1938 19.10.1938 2. oddělení /zpravodajské/ štábu velitelství okrsku Praha
    2nd Section /Intelligence/ of the Staff of the Headquarters of Prague Area
    15.10.1938 19.10.1938 3. oddělení /operační/ štábu velitelství okrsku Praha
    3rd Section /Operating/ of the Staff of the Headquarters of Prague Area
    15.10.1938 19.10.1938 4. oddělení /materiální/ štábu velitelství okrsku Praha
    4th Section /Logistic/ of the Staff of the Headquarters of Prague Area
    15.10.1938 23.10.1938 Polní pošta 62
    62nd Field Post Office
    15.10.1938 19.10.1938 Velitelství okrsku Praha
    Headquarters of the Prague Area
    15.10.1938 19.10.1938 Štáb velitelství okrsku Praha
    Staff of the Headquarters of Prague Area
    19.10.1938 22.10.1938 1. oddělení /organisační/ štábu I. armády
    1st Section /Organisational/ of the Staff of the 1st Army
    19.10.1938 22.10.1938 2. oddělení /zpravodajské/ štábu I. armády
    2nd Section /Intelligence/ of the Staff of the 1st Army
    19.10.1938 22.10.1938 3. oddělení /operační/ štábu I. armády
    3rd Section /Operating/ of the Staff of the 1st Army
    19.10.1938 22.10.1938 4. oddělení /materiální/ štábu I. armády
    4th Section /Logistic/ of the Staff of the 1st Army
    19.10.1938 22.10.1938 Oddíl polního četnictva I. armády
    Division of the Field Gendarmerie of the 1st Army
    19.10.1938 22.10.1938 Pomocná kancelář velitelství I. armády
    Auxiliary Office of the Headquarters of the 1st Army
    19.10.1938 22.10.1938 Pomocná kancelář štábu I. armády
    Auxiliary Office of the Staff of the 1st Army
    19.10.1938 22.10.1938 Stan velitelství I. armády
    Support the Headquarters of the 1st Army
    19.10.1938 22.10.1938 Velitelství I. armády
    Headquarters of the 1st Army
    19.10.1938 22.10.1938 Velitelství dělostřelectva I. armády
    Artillery Headquarters of the 1st Army
    19.10.1938 22.10.1938 Velitelství etapy I. armády
    Etappenformation Headquarters of the 1st Army
    19.10.1938 22.10.1938 Velitelství letectva I. armády
    Air Force Headquarters of the 1st Army
    19.10.1938 22.10.1938 Velitelství telegrafního vojska I. armády
    Signal Troops Headquarters of the 1st Army
    19.10.1938 22.10.1938 Velitelství ženijního vojska I. armády
    Engineer Troops Headquarters of the 1st Army
    19.10.1938 22.10.1938 Úřad automobilní služby I. armády
    Car Service Office of the 1st Army
    19.10.1938 22.10.1938 Úřad duchovní služby I. armády
    Religious Service Office of the 1st Army
    19.10.1938 22.10.1938 Úřad intendanční služby I. armády
    Supply Service Office of the 1st Army
    19.10.1938 22.10.1938 Úřad letecké služby I. armády
    Air Service Office of the 1st Army
    19.10.1938 22.10.1938 Úřad polní poštovní služby I. armády
    Field Mail Service Office of the 1st Army
    19.10.1938 22.10.1938 Úřad remontní služby I. armády
    Remont Service Office of the 1st Army
    19.10.1938 22.10.1938 Úřad služby silniční dopravy I. armády
    Road Transport Service Office of the 1st Army
    19.10.1938 22.10.1938 Úřad spojovací služby I. armády
    Signal Service Office of the 1st Army
    19.10.1938 22.10.1938 Úřad veterinářské služby I. armády
    Veterinary Service Office of the 1st Army
    19.10.1938 22.10.1938 Úřad zbrojní služby I. armády
    Armament Service Office of the 1st Army
    19.10.1938 22.10.1938 Úřad zdravotnické služby I. armády
    Health Service Office of the 1st Army
    19.10.1938 22.10.1938 Úřad ženijní služby I. armády
    Engineer Service Office of the 1st Army
    19.10.1938 22.10.1938 Štáb I. armády
    Staff of the 1st Army
    19.10.1938 22.10.1938 Štábní automobilní kolona 71
    71st Staff Car Column
    19.10.1938 22.10.1938 Štábní rota 71
    71st Staff Company
    21.10.1938 23.10.1938 4. oddělení /materiální/ štábu 1. rychlé divise
    4th Section /Logistic/ of the Staff of the 1st Rapid Division
    21.10.1938 23.10.1938 Velitelství 1. rychlé divise
    Headquarters of the 1st Rapid Division
    22.10.1938 14.03.1939 I. oddělení /taktické/
    1st Section /Tactical/ of the Directorate of Fortification Works
    22.10.1938 14.03.1939 IIa. oddělení /studijní a konstruktivní/
    2nd (a) Section /Study and Construction/ of the Directorate of Fortification Works
    22.10.1938 14.03.1939 IIb. oddělení /stavebně-administrativní/
    2nd (b) Section /Construction and Administrative/ of the Directorate of Fortification Works
    22.10.1938 14.03.1939 Ministerstvo národní obrany
    Ministry of National Defense
    22.10.1938 14.03.1939 Nejvyšší vojenský soud
    Supreme Military Court
    22.10.1938 31.07.1939 Zemské vojenské velitelství v Praze
    Land Military Headquarters in Prague
    22.10.1938 14.03.1939 Úřad generálního vojenského prokurátora
    Office of the General Military Prosecutor
    22.10.1938 14.03.1939 Ředitelství opevňovacích prací
    Directorate of Fortification Works
    22.10.1938 31.07.1939 Štáb zemského vojenského velitelství v Praze
    Staff of the Land Military Headquarters in Prague
    DD.10.1938 14.03.1939 Velitelství zemského letectva v Praze
    Land Air Command in Prague
    DD.MM.1938 DD.MM.1939 Vojenský zeměpisný ústav
    Military Geographical Institute
    15.03.1939 17.03.1939 I. skupina Bombardovací eskadry 254
    1st Group of the 254th Bomber Wing
    01.04.1939 DD.MM.RRRR 10. tanková divize
    10th Tank Division
    DD.04.1939 01.05.1939 1. letka Bombardovací eskadry 153
    1st Squadron of the 153rd Bomber Wing
    DD.04.1939 01.05.1939 2. letka Bombardovací eskadry 153
    2nd Squadron of the 153rd Bomber Wing
    DD.04.1939 01.05.1939 3. letka Bombardovací eskadry 153
    3rd Squadron of the 153rd Bomber Wing
    DD.04.1939 01.05.1939 I. skupina Bombardovací eskadry 153
    1st Group of the 153rd Bomber Wing
    DD.04.1939 01.05.1939 Štáb I. skupiny Bombardovací eskadry 153
    Staff of the 1st Group of 153rd Bomber Wing
    01.05.1939 DD.10.1939 1. letka Bombardovací eskadry 77
    1st Squadron of the 77th Bomber Wing
    01.05.1939 DD.10.1939 2. letka Bombardovací eskadry 77
    2nd Squadron of the 77th Bomber Wing
    01.05.1939 DD.10.1939 3. letka Bombardovací eskadry 77
    3rd Squadron of the 77th Bomber Wing
    01.05.1939 DD.10.1939 Bombardovací eskadra 77
    77th Bomber Wing
    01.05.1939 DD.10.1939 I. skupina Bombardovací eskadry 77
    1st Group of the 77th Bomber Wing
    01.05.1939 DD.10.1939 Štáb Bombardovací eskadry 77
    Staff of the 77th Bomber Wing
    01.05.1939 DD.10.1939 Štáb I. skupiny Bombardovací eskadry 77
    Staff of the 1st Group of 77th Bomber Wing
    01.07.1939 09.05.1945 Generální inspektorát Vládního vojska
    General Inspectorat
    01.07.1939 09.05.1945 Inspektorát I
    Inspectorat I
    01.07.1939 00.05.1945 Polní rota 1/1 /pěší/
    1st Field Company /Infantry/ of the 1st Battalion
    01.07.1939 00.05.1945 Polní rota 2/1 /cyklistická/
    2nd Field Company /Bicycle/ of the 1st Battalion
    01.07.1939 00.05.1945 Polní rota 3/1 /jezdecká/
    3rd Field Company /Cavalry/ of the 1st Battalion
    01.07.1939 00.05.1945 Polní rota 4/1 /technická/
    4th Field Company /Technical/ of the 1st Battalion
    01.07.1939 00.05.1945 Pomocná rota inspektorátu I
    Auxiliary Company of the 1st Inspectorat
    01.07.1939 DD.05.1945 Prapor 1
    1st Battalion
    01.07.1939 00.05.1945 Vojenský sklad 1
    1st Military Store
    DD.MM.1939 08.05.1945 Vojenský okruh Čechy a Morava
    Military District Bohemia and Moravia
    28.05.1942 29.05.1942 I. skupina Stíhací eskadry 53
    1st Group of the 53rd Fighter Wing
    DD.06.1942 DD.06.1942 6. letka (armádní) Průzkumné skupiny 13
    6th Squadron (Army) of the 13th Reconnaissance Group
    15.03.1944 DD.MM.1945 3. letecká školní divize
    3rd Air School Division
    15.03.1944 16.03.1944 4. letka Bombardovací eskadry 6
    4th Squadron of the 6th Bomber Wing
    15.03.1944 16.03.1944 5. letka Bombardovací eskadry 6
    5th Squadron of the 6th Bomber Wing
    15.03.1944 16.03.1944 6. letka Bombardovací eskadry 6
    6th Squadron of the 6th Bomber Wing
    15.03.1944 16.03.1944 II. skupina Bombardovací eskadry 6
    2nd Group of the 6th Bomber Wing
    15.03.1944 16.03.1944 Štáb II. skupiny Bombardovací eskadry 6
    Staff of the 2nd Group of 6th Bomber Wing
    25.04.1944 13.06.1944 I. skupina Těžké stíhací eskadry 76
    1st Group of the 76th Heavy Fighter Wing
    25.04.1944 13.06.1944 Těžká stíhací eskadra 76
    76th Heavy Fighter Wing
    DD.08.1944 11.09.1944 1. letka Doplňovací skupiny dálkového průzkumu
    1st Squadron of the Replacement Long Range Reconnaissance Group
    DD.08.1944 DD.11.1944 2. letka Doplňovací skupiny dálkového průzkumu
    2nd Squadron of the Replacement Long Range Reconnaissance Group
    DD.08.1944 11.09.1944 3. letka Doplňovací skupiny dálkového průzkumu
    3rd Squadron of the Replacement Long Range Reconnaissance Group
    DD.08.1944 DD.11.1944 Doplňovací skupina dálkového průzkumu
    Replacement Long Range Reconnaissance Group
    DD.08.1944 DD.11.1944 Štáb Doplňovací skupiny dálkového průzkumu
    Staff of the Replacement Long Range Reconnaissance Group
    DD.09.1944 04.02.1945 II. skupina Bitevní eskadry 102
    2nd Group of the 102nd Ground Attack Wing
    21.10.1944 23.11.1944 1. letka Bombardovací eskadry 6
    1st Squadron of the 6th Bomber Wing
    21.10.1944 23.11.1945 2. letka Bombardovací eskadry 6
    2nd Squadron of the 6th Bomber Wing
    21.10.1944 23.11.1945 3. letka Bombardovací eskadry 6
    3rd Squadron of the 6th Bomber Wing
    21.10.1944 23.11.1944 4. letka Bombardovací eskadry 6
    4th Squadron of the 6th Bomber Wing
    21.10.1944 23.11.1944 4. letka Bombardovací eskadry 6
    4th Squadron of the 6th Bomber Wing
    21.10.1944 23.11.1944 5. letka Bombardovací eskadry 6
    5th Squadron of the 6th Bomber Wing
    21.10.1944 23.11.1944 5. letka Bombardovací eskadry 6
    5th Squadron of the 6th Bomber Wing
    21.10.1944 23.11.1944 6. letka Bombardovací eskadry 6
    6th Squadron of the 6th Bomber Wing
    21.10.1944 23.11.1944 6. letka Bombardovací eskadry 6
    6th Squadron of the 6th Bomber Wing
    21.10.1944 23.11.1944 I. skupina Bombardovací eskadry 6
    1st Group of the 6th Bomber Wing
    21.10.1944 23.11.1944 II. skupina Bombardovací eskadry 6
    2nd Group of the 6th Bomber Wing
    21.10.1944 23.11.1944 II. skupina Bombardovací eskadry 6
    2nd Group of the 6th Bomber Wing
    21.10.1944 23.11.1945 Štáb I. skupiny Bombardovací eskadry 6
    Staff of the 1st Group of 6th Bomber Wing
    21.10.1944 23.11.1944 Štáb II. skupiny Bombardovací eskadry 6
    Staff of the 2nd Group of 6th Bomber Wing
    21.10.1944 23.11.1944 Štáb II. skupiny Bombardovací eskadry 6
    Staff of the 2nd Group of 6th Bomber Wing
    DD.10.1944 23.11.1944 7. letka Bombardovací eskadry 6
    7th Squadron of the 6th Bomber Wing
    DD.10.1944 23.11.1944 8. letka Bombardovací eskadry 6
    8th Squadron of the 6th Bomber Wing
    DD.10.1944 23.11.1944 9. letka Bombardovací eskadry 6
    9th Squadron of the 6th Bomber Wing
    DD.10.1944 23.11.1944 III. skupina Bombardovací eskadry 6
    3rd Group of the 6th Bomber Wing
    DD.10.1944 23.11.1944 Štáb III.skupiny Bombardovací eskadry 6
    Staff of the 3rd Group of 6th Bomber Wing
    13.12.1944 02.02.1945 Letecká župa XV
    15th Air Region
    DD.12.1944 15.01.1945 2. letka Noční stíhací eskadry 102
    2nd Squadron of the 102nd Night Fighter Wing
    DD.01.1945 28.03.1945 I. skupina Noční stíhací eskadry 102
    1st Group of the 102nd Night Fighter Wing
    DD.01.1945 DD.02.1945 Stíhací velitelství Slezsko
    Fighter Command Silesia
    DD.01.1945 28.03.1945 Štáb I. skupiny Noční stíhací eskadry 102
    Staff of the 1st Group of the 102nd Night Fighter Wing
    08.02.1945 08.05.1945 Letecká župa VIII
    8th Air Region
    18.02.1945 18.04.1945 Bombardovací eskadra (S) 30
    30th Bomber Wing (F)
    DD.02.1945 28.03.1945 1. letka Noční stíhací eskadry 102
    1st Squadron of the 102nd Night Fighter Wing
    DD.03.1945 DD.05.1945 4. letka Noční stíhací eskadry 100
    4th Squadron of the 100th Night Fighter Wing
    DD.03.1945 DD.05.1945 5. letka Noční stíhací eskadry 100
    5th Squadron of the 100th Night Fighter Wing
    DD.03.1945 DD.05.1945 6. letka Noční stíhací eskadry 100
    6th Squadron of the 100th Night Fighter Wing
    DD.03.1945 DD.05.1945 II. skupina Noční stíhací eskadry 100
    2nd Group of the 100th Night Fighter Wing
    DD.03.1945 DD.05.1945 Štáb II. skupiny Noční stíhací eskadry 100
    Staff of the 2nd Group of the 100th Night Fighter Wing
    10.04.1945 15.04.1945 Průzkumná letka 4 (dálková)/noční
    4th Reconnaissance Squadron (Long Range)/Night
    15.04.1945 19.04.1945 Průzkumná letka 4 (dálková)/noční
    4th Reconnaissance Squadron (Long Range)/Night
    19.04.1945 21.04.1945 I. skupina Stíhací eskadry 27
    1st Group of the 27th Fighter Wing
    30.04.1945 06.05.1945 1. letka Bombardovací eskadry 51
    1st Squadron of the 51st Bomber Wing
    30.04.1945 06.05.1945 2. letka Bombardovací eskadry 51
    2nd Squadron of the 51st Bomber Wing
    30.04.1945 06.05.1945 3. letka Bombardovací eskadry 51
    3rd Squadron of the 51st Bomber Wing
    30.04.1945 06.05.1945 I. skupina Bombardovací eskadry 51
    1st Group of the 51st Bomber Wing
    30.04.1945 06.05.1945 Štáb I. skupiny Bombardovací eskadry 51
    Staff of the 1st Group of 51st Bomber Wing
    DD.04.1945 DD.04.1945 I. skupina Transportní eskadry 3
    1st Group of the 3rd Transport Wing
    DD.04.1945 DD.05.1945 I. skupina Transportní eskadry 3
    1st Group of the 3rd Transport Wing
    DD.04.1945 20.04.1945 III. skupina Stíhací eskadry 27
    3rd Group of the 27th Fighter Wing
    DD.04.1945 04.04.1945 III. skupina Stíhací eskadry 6
    3rd Group of the 6th Fighter Wing
    09.05.1945 DD.MM.RRRR 63. gardová tanková brigáda
    63rd Guards Tank Brigade
    09.05.1945 17.06.1945 Velitelství letiště Kbely
    Command Airfield Kbely
    15.05.1945 25.05.1945 1. československá armáda
    1st Czechoslovak Army
    15.05.1945 25.05.1945 1. československý úderný prapor
    1st Czechoslovak Shock Battalion
    15.05.1945 25.05.1945 4. československá divise
    4th Czechoslovak Division
    15.05.1945 25.05.1945 9. československý pěší prapor
    9th Czechoslovak Infantry Battalion
    15.05.1945 15.08.1950 Hlavní správa obranného zpravodajství
    Defence Intelligence Main Section
    15.05.1945 15.08.1950 Hlavní štáb branné moci
    Headquarters of the Armed Forces
    15.05.1945 15.08.1950 I. odbor (všeobecně vojenský) Ministerstva národní obrany
    I Section (General Military) of Ministry of National Defence
    15.05.1945 15.08.1950 II. odbor (technický) Ministerstva národní obrany
    II Section (Technical) of Ministry of National Defence
    15.05.1945 15.08.1950 III. odbor (intendanční) Ministerstva národní obrany
    III Section (Intendance Service) of Ministry of National Defence
    15.05.1945 01.10.1947 IV. odbor (právní) Ministerstva národní obrany
    IV Section (Legal) of Ministry of National Defence
    15.05.1945 15.08.1950 Ministerstvo národní obrany
    Ministry of National Defence
    15.05.1945 15.08.1950 VI. odbor (zdravotnický) Ministerstva národní obrany
    VI Section (Medical Service) of Ministry of National Defence
    15.05.1945 15.08.1950 VII. odbor (dopravní) Ministerstva národní obrany
    VII Section (Transport) of Ministry of National Defence
    15.05.1945 15.08.1950 VIII. odbor (válečného průmyslu) Ministerstva národní obrany
    VIII Section (War Industry) of Ministry of National Defence
    15.05.1945 25.05.1945 Velitelství dělostřelectva 1. československé armády
    1st Czechoslovak Army Artillery Command
    15.05.1945 25.05.1945 Velitelství dělostřelectva 4. československé divise
    4th Czechoslovak Division Artillery Command
    25.05.1945 01.10.1945 1. divise
    1st Division
    25.05.1945 29.06.1945 4. divise
    4th Division
    25.05.1945 29.06.1945 Automobilní rota 4
    4th Automobile Company
    25.05.1945 01.04.1946 I. sbor, velitelství
    Headquarters of the 1st Corps
    25.05.1945 30.06.1945 Protitankový oddíl 4
    4th Anti-Tank Battalion
    25.05.1945 01.06.1945 Pěší pluk 5
    5th Infantry Regiment
    25.05.1945 29.06.1945 Rota chemické ochrany 4
    4th Chemical Protection Company
    25.05.1945 29.06.1945 Rota velkých kulometů proti letadlům 4
    4th Anti-Aircraft Machine Gun Company
    25.05.1945 29.06.1945 Spojovací prapor 4
    4th Signal Battalion
    25.05.1945 01.03.1948 Velitelství dělostřelectva 1. divise
    1st Division Artillery Command
    25.05.1945 15.09.1950 Velitelství dělostřelectva 1. oblasti
    1st Area Artillery Command
    25.05.1945 29.06.1945 Velitelství dělostřelectva 4. divise
    4th Division Artillery Command
    25.05.1945 01.04.1946 Velitelství dělostřelectva I. sboru
    Artillery Headquarters of the 1st Corps
    25.05.1945 15.09.1950 Vojenská oblast 1
    1st Military Area
    25.05.1945 29.06.1945 Zdravotnický prapor 4
    4th Medical Battalion
    26.05.1945 31.03.1946 Letecká dopravní skupina
    Air Transport Group
    DD.05.1945 DD.08.1945 115. gardový stíhací letecký pluk
    115th Guard Fighter Air Regiment
    DD.05.1945 25.05.1945 2. československý pěší prapor
    2nd Czechoslovak Infantry Battalion
    DD.05.1945 15.03.1946 Letištní peruť Ruzyně
    Air Base Squadron Ruzyně
    DD.05.1945 23.05.1950 Ministerstvo vnitra
    Ministry of Interior
    01.06.1945 15.08.1950 1. oddělení (operační) hlavního štábu
    1st Department (Operating) of Headquarters of the Armed Forces
    01.06.1945 15.08.1950 2. oddělení (zpravodajské) hlavního štábu
    2nd Department (Intelligence) of Headquarters of the Armed Forces
    01.06.1945 01.05.1946 3. oddělení (spojovací) hlavního štábu
    3rd Department (Signal) of Headquarters of the Armed Forces
    01.06.1945 15.08.1950 4. oddělení (organisační) hlavního štábu
    4th Department (Organisational) of Headquarters of the Armed Forces
    01.06.1945 15.08.1950 6. oddělení (materiální) hlavního štábu
    6th Department (Material) of Headquarters of the Armed Forces
    01.06.1945 15.08.1950 7. oddělení (dopravní) hlavního štábu
    7th Department (Transport) of Headquarters of the Armed Forces
    01.06.1945 15.08.1950 8. oddělení (zvláštních úkonů) hlavního štábu
    8th Department (Special Tasks) of Headquarters of the Armed Forces
    01.06.1945 15.08.1950 9. oddělení (válečného materiálu) hlavního štábu
    9th Department (War Equipment) of Headquarters of the Armed Forces
    01.06.1945 30.06.1945 Dělostřelecký oddíl I/4
    1st Artillery Battalion
    01.06.1945 30.06.1945 Dělostřelecký oddíl II/4
    2nd Artillery Battalion
    01.06.1945 30.06.1945 Dělostřelecký oddíl III/4
    3rd Artillery Battalion
    01.06.1945 01.12.1950 Dělostřelecký pluk 151
    151st Artillery Regiment
    01.06.1945 30.06.1945 Dělostřelecký pluk 4
    4th Artillery Regiment
    01.06.1945 01.04.1952 Nejvyšší vojenský soud
    Supreme Military Court
    01.06.1945 01.03.1946 Náhradní prapor pěšího pluku 5
    Replacement Battalion of the 5th Infantry Regiment
    01.06.1945 30.06.1945 Pěší pluk 16
    16th Infantry Regiment
    01.06.1945 30.06.1945 Pěší prapor I/16
    1st Infantry Battalion of the 16th Infantry Regiment
    01.06.1945 30.06.1945 Pěší prapor II/16
    2nd Infantry Battalion of the 16th Infantry Regiment
    01.06.1945 30.06.1945 Pěší prapor III/16
    3rd Infantry Battalion of the 16th Infantry Regiment
    01.06.1945 01.10.1945 Pěší prapor III/5
    3rd Infantry Battalion of the 5th Infantry Regiment
    01.06.1945 01.04.1951 Spojovací rota
    Signal Company
    01.06.1945 15.08.1950 Velitelství dělostřelectva hlavního štábu
    Artillery Command of Headquarters of the Armed Forces
    01.06.1945 15.08.1950 Velitelství letectva hlavního štábu
    Air Force Command of Headquarters of the Armed Forces
    01.06.1945 15.08.1950 Velitelství pěchoty hlavního štábu
    Infantry Command of Headquarters of the Armed Forces
    01.06.1945 15.08.1950 Velitelství spojovacího vojska hlavního štábu
    Signal Troops Command of Headquarters of the Armed Forces
    01.06.1945 15.08.1950 Velitelství tankového vojska
    Armoured Troops Headquarters
    01.06.1945 15.08.1950 Velitelství ženijního vojska hlavního štábu
    Engineer Troops Command of Headquarters of the Armed Forces
    01.06.1945 01.10.1948 Vysoká vojenská škola
    Military University
    10.06.1945 DD.10.1945 13. gardová střelecká divize
    13th Guards Rifle Division
    18.06.1945 DD.09.1945 Letištní peruť Kbely
    Air Base Squadron Kbely
    30.06.1945 23.05.1950 Hlavní velitelství SNB
    Main Headquarters of the National Security Corps
    01.07.1945 DD.MM.1946 2. ženijní brigáda
    2nd Engineer Brigade
    01.07.1945 01.04.1946 Dělostřelecká divise
    Artillery Division
    01.07.1945 15.09.1950 Vojenské radioelektrické ústředí
    Military Radioelectric Headquarters
    DD.07.1945 01.04.1951 Ústřední letecký sklad
    Central Air Store
    01.08.1945 DD.08.1945 Letecký pluk 3
    3rd Air Regiment
    03.08.1945 29.08.1945 Letecký pluk 1
    1st Air Regiment
    03.08.1945 04.09.1945 Letecký pluk 2
    2nd Air Regiment
    13.08.1945 14.09.1945 310. (československá) peruť RAF
    No. 310 (Czechoslovak) Squadron RAF
    13.08.1945 22.09.1945 312. (československá) peruť RAF
    No. 312 (Czechoslovak) Squadron RAF
    13.08.1945 14.09.1945 313. (československá) peruť RAF
    No. 313 (Czechoslovak) Squadron RAF
    21.08.1945 DD.MM.1945 311. peruť RAF
    No. 311 Squadron RAF
    01.09.1945 DD.MM.1951 Vojenská hudební škola
    Military School of Music
    14.09.1945 28.10.1945 310. (československá) peruť RAF
    No. 310 (Czechoslovak) Squadron RAF
    14.09.1945 28.10.1945 313. (československá) peruť RAF
    No. 313 (Czechoslovak) Squadron RAF
    15.09.1945 15.09.1950 Velitelství tankového vojska 1. oblasti
    Tank Command of the 1st Area
    DD.09.1945 14.03.1946 Letištní peruť 1
    1st Air Base Squadron
    01.10.1945 01.03.1946 1. divise /motorisovaná/
    1st Division /Motorised/
    01.10.1945 01.10.1947 21. tanková brigáda
    21st Tank Brigade
    01.10.1945 DD.MM.1946 23. dělostřelecká brigáda
    23rd Artillery Brigade
    01.10.1945 01.12.1950 Automobilní prapor 1
    1st Automobile Battalion
    01.10.1945 01.10.1950 Dělostřelecký oddíl 251
    251st Artillery Division
    01.10.1945 01.03.1946 Pěší pluk 28 /motorisovaný/
    28th Infantry Regiment /Motorised/
    01.10.1945 01.03.1946 Pěší pluk 5 /motorisovaný/
    5th Infantry Regiment /Motorised/
    01.10.1945 01.03.1946 Pěší prapor I/5
    1st Infantry Battalion of the 5th Infantry Regiment
    01.10.1945 01.03.1946 Pěší prapor II/5
    2nd Infantry Battalion of the 5th Infantry Regiment
    01.10.1945 01.10.1947 Strážní prapor Praha
    Guard Battalion Praha
    01.10.1945 01.09.1949 Učilište obrany proti letadlum
    Air Defence School
    01.10.1945 01.10.1948 Vysoká škola válečná
    Military University
    01.10.1945 DD.MM.1950 Zbrojnice 1
    1st Armory
    01.10.1945 01.10.1949 Ústřední zbrojnice
    Main Armory
    28.10.1945 01.03.1948 1. letecká divise
    1st Air Division
    28.10.1945 DD.01.1946 3. letecká divise
    3rd Air Division
    28.10.1945 22.01.1946 Letecký pluk 1
    1st Air Regiment
    28.10.1945 22.01.1946 Letecký pluk 2
    2nd Air Regiment
    28.10.1945 DD.01.1946 Letecký pluk 7
    7th Air Regiment
    28.10.1945 DD.01.1946 Letecký pluk 8
    8th Air Regiment
    28.10.1945 01.08.1947 Velitelství letectva 1. oblasti
    Air Command of 1st Area
    01.11.1945 01.11.1946 Hlavní týl
    Main Rear
    01.11.1945 01.07.1946 Pohotovostní pluk 1
    1st Emergency Regiment
    DD.MM.1945 15.03.1945 3. letka Noční stíhací eskadry 101
    3rd Squadron of the 101st Night Fighter Wing
    DD.MM.1945 27.11.1950 Letištní správa Kbely
    Airfield Authority Kbely
    DD.MM.1945 DD.MM.1950 Vojenský zeměpisný ústav
    Military Geographical Institute
    01.01.1946 01.04.1952 Generální vojenský prokurátor
    General Military Prosecutor
    02.01.1946 01.08.1947 Velitelství leteckých základen 1. oblasti
    Air Base Command of 1st Area
    22.01.1946 06.03.1948 Letecký pluk 10
    10th Air Regiment
    22.01.1946 06.03.1948 Letecký pluk 12
    12th Air Regiment
    01.03.1946 01.03.1948 1. divise /rychlá/
    1st Division /Rapid/
    01.03.1946 01.11.1946 5. pěší brigáda
    5th Infantry Brigade
    01.03.1946 01.10.1947 Náhradní rota 5
    Replacement Company of the 5th Infantry Battalion
    01.03.1946 01.10.1949 Pěší prapor 28 /motorisovaný/
    28th Infantry Battalion /Motorised/
    01.03.1946 01.10.1947 Pěší prapor 5 /motorisovaný/
    5th Infantry Battalion /Motorised/
    01.03.1946 01.10.1946 Pěší rota 2/5
    2nd Infantry Company of the 5th Infantry Battalion
    01.03.1946 01.10.1947 Samopalná rota 4/5
    4th Submachine Gun Company of the 5th Infantry Battalion
    01.03.1946 01.10.1947 Velitelská rota 5
    Command Company of the 5th Infantry Battalion
    14.03.1946 15.01.1951 Letecká základna 1
    1st Air Base
    15.03.1946 DD.MM.RRRR Letištní správa Ruzyně
    Airfield Authority Ruzyně
    01.04.1946 06.06.1946 1. dopravní letka
    1st Transport Squadron
    01.04.1946 06.06.1946 2. dopravní letka
    2nd Transport Squadron
    01.04.1946 06.06.1950 3. kurýrní letka
    3rd Courier Squadron
    01.04.1946 06.06.1946 Letecký dopravní pluk
    Air Transport Regiment
    01.04.1946 06.06.1946 Technická letka
    Technical Squadron
    01.05.1946 15.08.1950 3. oddělení (školské) hlavního štábu
    3rd Department (School) of Headquarters of the Armed Forces
    01.05.1946 15.08.1950 5. oddělení (obranného zpravodajství) hlavního štábu
    5th Department (Defence Intelligence) of Headquarters of the Armed Forces
    01.06.1946 15.08.1950 Velitelství týlu hlavního štábu
    Rear Command of Headquarters of the Armed Forces
    01.06.1946 01.01.1950 Velitelství zvláštních bojových prostředků hlavního štábu
    Special Combat Equipment Command of Headquarters of the Armed Forces
    06.06.1946 31.12.1950 1. dopravní letka
    1st Transport Squadron
    06.06.1946 31.12.1950 2. dopravní letka
    2nd Transport Squadron
    06.06.1946 31.12.1950 3. kurýrní letka
    3rd Courier Squadron
    06.06.1946 15.05.1949 Letecký dopravní pluk
    Air Transport Regiment
    01.09.1946 15.08.1950 V. odbor (letecko-technický) Ministerstva národní obrany
    5th Department (Air-Technical) of Ministry of National Defence
    01.10.1946 01.10.1947 Dělostřelecká baterie 5
    Artillery Battery of the 5th Infantry Battalion
    01.10.1946 01.10.1947 Rota těžkých zbraní 6/5
    6th Heavy Weapons Company of the 5th Infantry Battalion
    01.08.1947 01.04.1948 1. letecký sbor
    I Air Corps
    01.08.1947 27.11.1950 I. letecký okruh
    I Air Area
    01.10.1947 01.10.1949 Dělostřelecký oddíl 190 /instrukční/
    190th Artillery Division /Instruction/
    01.10.1947 15.08.1950 IV. odbor (justiční) Ministerstva národní obrany
    IV Section (Judicial) of Ministry of National Defence
    01.10.1947 01.11.1950 Pěší prapor 80 /strážní/
    80th Infantry Battalion /Guard/
    01.10.1947 09.11.1950 Ženijní prapor 5
    5th Engineer Battalion
    DD.MM.1947 15.04.1949 Spojovací letka 1
    1st Air Signal Squadron
    01.03.1948 01.10.1950 5. divise /rychlá/
    5th Division /Rapid/
    01.03.1948 01.10.1950 Velitelství dělostřelectva 5. divise
    5th Division Artillery Command
    15.08.1948 15.08.1950 Velitelství výsadkového vojska hlavního štábu
    Airborne Troops Command of the Main Staff
    01.10.1948 15.08.1951 Vysoká vojenská akademie
    Military University
    01.10.1948 01.10.1950 Vysoké učení vojenské
    Military University
    01.12.1948 23.05.1950 Administrativní oddělení
    Administrative Department
    01.12.1948 23.05.1950 Ochrana ústavních činitelů
    Protection of Constitutional Officials
    01.12.1948 23.05.1950 Oddělení operativní techniky
    Operational Devices Department
    01.12.1948 23.05.1950 Pasové, vízové a cizinecké oddělení
    Passport, Visa and Foreigners Department
    01.12.1948 23.05.1950 Presidium pro bezpečnost
    Presidium of the Security
    01.12.1948 23.05.1950 Skupina I
    1st Group
    01.12.1948 23.05.1950 Skupina II
    2nd Group
    01.12.1948 DD.MM.1949 Státní bezpečnost
    State Security
    01.12.1948 23.05.1950 Velitelství národní bezpečnosti
    Headquarters of the National Security
    01.12.1948 23.05.1950 Velitelství státní bezpečnosti
    Headquarters of the State Security
    01.12.1948 23.05.1950 Vnitřní státní bezpečnost
    Internal State Security
    01.12.1948 23.05.1950 Zahraniční zpravodajství
    Foreign Intelligence
    01.01.1949 15.08.1950 X. odbor (kádrový) Ministerstva národní obrany
    X Section (Personnel) of Ministry of National Defence
    01.10.1949 01.12.1950 Dělostřelecký oddíl 190
    190th Artillery Division
    01.10.1949 15.08.1950 Hlavní letecký operační sál
    Main Air Operation Room
    01.10.1949 01.01.1951 Letecký dopravní pluk 1
    1st Air Transport Regiment
    01.10.1949 01.04.1951 Prapor vojenských meteorologických stanic
    Battalion of Military Meteorological Stations
    14.11.1949 01.07.1952 Velitelství Pohraniční stráže
    Headquarters of the Border Guard
    01.01.1950 15.08.1950 Velitelství chemického vojska hlavního štábu
    Chemical Troops Command of Headquarters of the Armed Forces
    01.01.1950 15.08.1950 Velitelství protiletadlového vojska hlavního štábu
    Anti-Aircraft Command of Headquarters of the Armed Forces
    23.05.1950 15.09.1953 Ministerstvo národní bezpečnosti
    Ministry of National Security
    23.05.1950 31.12.1992 Velitelství vojsk civilní obrany
    Civil Defence Command
    00.07.1950 DD.09.1950 Letecký zpravodajský pluk 47
    47th Air Intelligence Regiment
    15.08.1950 01.10.1951 Dopravní oddělení
    Military Transport Section
    15.08.1950 01.06.1954 Generální štáb Československé armády
    General Staff of the Czechoslovak Army
    15.08.1950 01.10.1957 Hlavní automobilní a traktorová správa
    Main Automobile and Tractor Department
    15.08.1950 01.07.1957 Hlavní intendanční správa
    Main Intendant Service Department
    15.08.1950 01.06.1954 Hlavní kádrová správa
    Main Personnel Department
    15.08.1950 DD.12.1989 Hlavní politická správa
    Main Political Department
    15.08.1950 31.12.1992 Hlavní týl
    Main Rear
    15.08.1950 31.12.1992 Hlavní zdravotnická správa
    Main Medical Department
    15.08.1950 31.12.1992 Letecký týl
    Air Rear
    15.08.1950 01.01.1969 Ministerstvo národní obrany
    Ministry of National Defence
    15.08.1950 31.12.1992 Operační správa
    Operating Directorate
    15.08.1950 31.12.1992 Organizační a mobilizační správa
    Organisational and Mobilisation Section
    15.08.1950 31.12.1992 Silniční oddělení
    Road Section
    15.08.1950 31.12.1992 Správa PHM
    POL Service Department
    15.08.1950 01.11.1966 Správa bojové přípravy
    Combat Training Directorate
    15.08.1950 01.07.1957 Správa pro plánováni a evidenci
    Department for Planning and Evidence
    15.08.1950 31.12.1992 Správa vojenského školství
    School Department
    15.08.1950 31.12.1992 Správa ústředního plánování
    Central Planning Directorate
    15.08.1950 01.01.1952 Velitelství letectva
    Air Force Command
    15.08.1950 15.12.1950 Velitelství protiletadlového vojska
    Anti-Aircraft Command
    15.08.1950 01.11.1966 Velitelství ženijního vojska
    Engineer Troops Command
    15.08.1950 31.12.1992 Veterinární oddělení
    Veterinary Service Section
    15.08.1950 31.12.1992 Zpravodajská správa
    Intelligence Main Directorate
    15.08.1950 01.10.1951 Zpravodajské oddělení
    Intelligence Section
    01.09.1950 01.12.1950 Letecký pluk 1
    1st Air Regiment
    15.09.1950 15.07.1958 1. vojenský okruh
    1st Military District
    15.09.1950 15.07.1958 Velitelství dělostřelectva 1. vojenského okruhu
    Artillery Command of the 1st Military District
    15.09.1950 01.10.1956 Velitelství tankového a mechanizovaného vojska 1. vojenského okruhu
    Tank and Mechanized Command of the 1st Military District
    00.10.1950 01.01.1951 Letecký pluk 8
    8th Air Regiment
    01.10.1950 01.12.1950 Hlásný prapor 1
    1st Watcher Battalion
    01.10.1950 15.08.1951 Vysoké vojenské učiliště
    Military University
    01.11.1950 01.01.1951 Mechanisovaný pluk 80
    80th Mechanized Regiment /Special Purpose/
    27.11.1950 01.02.1951 1. letištní správa
    1st Airfield Authority
    01.12.1950 DD.MM.1957 1. automobilní prapor
    1st Automobile Battalion
    01.12.1950 DD.07.1951 1. letecký stíhací pluk
    1st Air Fighter Regiment
    01.12.1950 01.11.1955 151. protiletadlový pluk
    151st Anti-Aircraft Regiment
    01.12.1950 01.04.1952 158. hlásný prapor
    158th Observation Warning Battalion
    01.12.1950 01.10.1951 190. protiletadlový oddíl
    190th Anti-Aircraft Division
    01.12.1950 01.11.1955 191. protiletadlový oddíl
    191st Anti-Aircraft Division
    15.12.1950 01.11.1954 Velitelství protiletadlové obrany státního území
    Anti-Aircraft Command of State Territory
    01.01.1951 01.10.1956 1. dopravní letka
    1st Transport Squadron
    01.01.1951 01.01.1953 1. letecké operační středisko
    1st Air Operation Centre
    01.01.1951 01.11.1954 1. letecký dopravní pluk
    1st Air Transport Regiment
    01.01.1951 DD.MM.1958 1. spojovací pluk
    1st Signal Regiment
    01.01.1951 DD.07.1951 3. letecká stíhací divize
    3rd Air Fighter Division
    01.01.1951 DD.MM.1951 8. letecký stíhací pluk
    8th Air Fighter Regiment
    01.01.1951 31.10.1956 80. mechanizovaný pluk zvláštního určení
    80th Special Purpose Mechanized Regiment
    01.01.1951 01.01.1953 Hlavní letecký operační sál
    Main Air Operation Room
    01.01.1951 01.01.1953 I. povětrnostní ústředna
    1st Weather Centre
    01.01.1951 01.12.1952 Spojovací rota
    Signal Company of the Anti-Aircraft State Territory
    15.01.1951 15.03.1951 1. letecká základna Kbely
    1st Air Base
    15.01.1951 15.03.1951 5. letecká základna
    5th Air Base
    01.03.1951 30.09.1954 70. pěší prapor
    70th Infantry Battalion
    01.03.1951 01.11.1954 Štábní automobilní prapor
    Staff Automobile Battalion
    01.03.1951 01.11.1954 Štábní prapor
    Staff Battalion
    15.03.1951 01.08.1959 5. letištní prapor
    5th Air Base Battalion
    01.04.1951 01.09.1954 1. sklad leteckého týlu
    1st Air Rear Store
    01.04.1951 01.11.1955 159. protiletadlový pluk
    159th Anti-Aircraft Regiment
    01.04.1951 01.11.1955 160. protiletadlový pluk
    160th Anti-Aircraft Regiment
    01.04.1951 01.11.1955 163. protiletadlový pluk
    163rd Anti-Aircraft Regiment
    01.04.1951 DD.08.1952 55. radiový prapor
    55th Radio Battalion
    01.04.1951 01.11.1953 57. spojovací prapor
    57th Signal Battalion
    01.04.1951 01.06.1955 59. radiový prapor
    59th Radio Battalion
    01.04.1951 01.11.1955 71. protiletadlová divize
    71st Anti-Aircraft Division
    01.04.1951 15.02.1952 Technické povětrnostní školní ústředí
    Technical Weather School Centre
    01.05.1951 01.11.1954 1. obvod protiletadlové obrany státního území
    1st Anti-Aircraft District of State Territory
    01.05.1951 01.11.1954 Hlavní velitelské stanoviště
    The Main Command Post 1st Anti-Aircraft District of State Territory
    01.05.1951 01.11.1954 Spojovací rota
    Signal Company of the 1st Anti-Aircraft District of State Territory
    01.05.1951 01.11.1954 Velitelská baterie
    Command Battery of the 1st Anti-Aircraft District of State Territory
    15.05.1951 DD.MM.1951 1. letištní prapor
    1st Air Base Battalion
    15.08.1951 DD.MM.1958 Vojenská akademie
    Military Academy
    01.10.1951 01.11.1955 161. protiletadlový pluk
    161st Anti-Aircraft Regiment
    01.10.1951 01.11.1955 164. protiletadlový pluk
    164th Anti-Aircraft Regiment
    01.10.1951 01.11.1955 72. protiletadlová divize
    72nd Anti-Aircraft Division
    01.10.1951 01.11.1954 Správa vojenské dopravy
    Military Transport Main Directorate
    01.11.1951 01.11.1954 15. letecký stíhací sbor
    15th Air Fighter Corps
    01.11.1951 01.03.1955 Sborové velitelské stanoviště
    Corps Command Post
    15.11.1951 01.01.1953 15. letecký spojovací prapor
    15th Air Signal Battalion
    DD.MM.1951 DD.MM.1952 1. vojenský zeměpisný ústav
    1st Military Geographical Institute Prague
    01.01.1952 DD.MM.1954 1. prapor civilní obrany
    1st Civil Defence Battalion
    01.01.1952 07.12.1954 3. dopravní letka
    3rd Transport Squadron
    01.01.1952 01.05.1952 3. kurýrní letka
    3rd Courier Squadron
    01.01.1952 01.01.1957 Letecký týl
    Air Rear
    01.01.1952 01.01.1954 Státní meteorologický ústav
    State Meteorological Institute
    01.01.1952 01.01.1957 Velitelství letectva
    Air Force Command
    00.03.1952 01.01.1953 47. letecký zpravodajský pluk
    47th Air Intelligence Regiment
    01.04.1952 31.12.1992 Hlavní vojenský prokurátor
    Judge Advocate General
    01.04.1952 31.12.1992 Vojenské kolegium Nejvyššího soudu
    Military College of Supreme Court
    26.04.1952 31.12.1952 Ústřední velitelské stanoviště letectva vzdušné obrany
    Air Force Air Defence Central Command Post
    01.05.1952 07.12.1954 4. kluzáková letka
    4th Glider Squadron
    01.07.1952 15.09.1953 Hlavní správa Pohraniční a Vnitřní stráže
    Main Administration of Internal and Border Guards
    01.07.1952 01.07.1966 Sbor Vnitřní stráže
    Internal Guards Corps
    01.12.1952 01.10.1959 31. letištní prapor
    31st Air Base Battalion
    01.12.1952 01.11.1954 Spojovací prapor
    Signal Battalion of the Anti-Aircraft State Territory
    DD.MM.1952 DD.MM.1958 1. vojenský kartografický ústav
    1st Military Cartographic Institute
    DD.MM.1952 DD.MM.1954 Výcvikové vyhodnocovací středisko leteckých snímků
    Evaluation of Aerial Photographs Training Centre
    01.01.1953 15.05.1953 13. radiotechnická četa letecké zabezpečovací služby I.třídy
    13th Electronic Air Support Devices Platoon 1st Class
    01.01.1953 01.03.1955 15. letecká spojovací rota
    15th Air Signal Company
    01.01.1953 01.11.1954 47. letecký průzkumný pluk
    47th Air Reconnaissance Regiment
    01.01.1953 01.10.1957 Spojovací uzel štábu velitelství letectva
    Air Force Command Signal Post
    01.02.1953 01.04.1953 4. železniční prapor
    4th Railway Battalion
    01.05.1953 15.11.1955 Týlová záloha letadel
    Aircraft Rear Storage
    15.05.1953 01.10.1957 47. rota leteckých zabezpečovacích prostředků
    47th Air Support Devices Company
    15.08.1953 01.09.1969 Vojenská politická akademie
    Military Political Academy
    15.09.1953 01.09.1967 Hlavní správa Pohraniční stráže
    Main Administration of Border Guards
    15.09.1953 01.07.1966 Hlavní správa Vnitřní stráže
    Headquarters of the Interior Guard
    15.09.1953 01.01.1969 Ministerstvo vnitra
    Ministry of Interior
    01.11.1953 01.10.1957 51. technický prapor
    51st Technical Battalion
    01.11.1953 01.10.1960 Spojovací uzel generálního štábu
    Connecting Node of the General Staff
    01.11.1953 30.06.1957 Ústřední letecké dispečerské stanoviště
    Central Air Traffic Control Station
    01.01.1954 01.05.1976 Technická správa
    Technical Directorate
    01.02.1954 01.03.1955 Ústřední velitelské stanoviště
    Central Command Post
    10.02.1954 01.10.1962 1. motomechanizovaná brigáda
    1st Moto-mechanized Brigade
    10.02.1954 01.10.1962 2. brigáda průmyslové ochrany
    2nd Brigade of Industrial Protection
    01.03.1954 31.12.1957 1. technická skupina
    1st Technical Group
    01.06.1954 14.03.1990 Generální štáb Československé lidové armády
    General Staff of the Czechoslovak People\'s Army
    01.06.1954 01.01.1967 Kádrová správa
    Personnel Department
    01.10.1954 30.08.1962 70. střelecký prapor
    70th Rifle Battalion
    01.11.1954 01.10.1956 1. dopravní letecký pluk
    1st Transport Air Regiment
    01.11.1954 01.11.1955 1. letecká technická divize
    1st Air Technical Division
    01.11.1954 01.09.1957 1. obvod protivzdušné obrany státu
    1st State Air Defense District
    01.11.1954 01.11.1955 101. letecká spojovací rota
    101st Air Signal Company
    01.11.1954 01.03.1955 15. stíhací letecký sbor
    15th Fighter Air Corps
    01.11.1954 15.06.1955 158. hlásný pluk
    158th Observation Warning Regiment
    01.11.1954 01.10.1959 8. stíhací letecký pluk
    8th Fighter Air Regiment
    01.11.1954 01.09.1961 Automobilní prapor
    Automobile Battalion
    01.11.1954 01.09.1957 Pomocné velitelské stanoviště 1. obvodu protivzdušné obrany státu
    Auxiliary Command Post 1st District State Air Defense
    01.11.1954 01.03.1955 Spojovací prapor
    Signal Battalion of the Headquarters of State Air Defense
    01.11.1954 01.03.1955 Spojovací rota
    Signal Company of the 1st State Air Defense District
    01.11.1954 01.10.1956 Strážní prapor
    Guard Battalion
    01.11.1954 01.03.1955 Velitelská baterie
    Command Battery of the 1st State Air Defense District
    01.11.1954 01.10.1959 Velitelské stanoviště 8. stíhacího leteckého pluku
    Command Post of 8th Fighters Air Regiment
    01.11.1954 01.01.1957 Velitelství protivzdušné obrany státu
    State Air Defense Command
    01.11.1954 01.10.1956 Velitelství železničního vojska
    Railway Troops Command
    DD.MM.1954 DD.MM.1955 1. pluk civilní obrany
    1st Civil Defence Regiment
    DD.MM.1954 DD.MM.1965 1. ústřední sklad topografických map
    1st Central Topographic Maps Store
    01.03.1955 01.10.1957 Provozní pluk
    Operating Regiment
    01.03.1955 01.09.1957 Provozní prapor
    Operating Battalion of the 1st State Air Defense District
    01.03.1955 01.01.1957 Velitelský roj
    Command Flight of State Air Defense Command
    01.03.1955 01.01.1957 Velitelství stíhacího letectva protivzdušné obrany státu
    Fighter Command of Anti-Aircraft Defence of State
    01.03.1955 01.01.1957 Ústřední velitelské stanoviště protivzdušné obrany státu
    State Air Defense Central Command Post
    01.04.1955 31.12.1956 Velitelské stanoviště letectva
    Air Force Command Post
    01.09.1955 01.09.1957 1. pobočka ústředního leteckého skladu
    1st Branch of Central Air Store
    01.11.1955 30.06.1961 151. protiletadlový dělostřelecký pluk
    151st Anti-Aircraft Artillery Regiment
    01.11.1955 DD.MM.1956 160. protiletadlový dělostřelecký pluk
    160th Anti-Aircraft Artillery Regiment
    01.11.1955 DD.MM.1956 161. protiletadlový dělostřelecký pluk
    161st Anti-Aircraft Artillery Regiment
    01.11.1955 15.07.1958 163. protiletadlový dělostřelecký pluk
    163rd Anti-Aircraft Artillery Regiment
    01.11.1955 DD.MM.1956 164. protiletadlový dělostřelecký pluk
    164th Anti-Aircraft Artillery Regiment
    01.11.1955 01.06.1957 191. protiletadlový dělostřelecký oddíl
    191st Anti-Aircraft Artillery Division
    01.11.1955 15.08.1961 71. protiletadlová dělostřelecká divize
    71st Anti-Aircraft Artillery Division
    01.11.1955 DD.MM.1956 72. protiletadlová dělostřelecká divize
    72nd Anti-Aircraft Artillery Division
    DD.MM.1955 01.10.1956 3. dopravní letka
    3rd Transport Squadron
    DD.MM.1955 01.10.1956 4. kluzáková letka
    4th Glider Squadron
    01.10.1956 01.10.1958 1. dopravní letka
    1st Transport Squadron
    01.10.1956 27.08.1959 1. dopravní výsadkový letecký pluk
    1st Transport Airborne Regiment
    01.10.1956 01.10.1958 1. radiotechnická rota
    1st Radio Technical Company
    01.10.1956 01.10.1958 2. dopravní letka
    2nd Transport Squadron
    01.10.1956 01.10.1958 3. dopravní letka
    3rd Transport Squadron
    01.10.1956 15.08.1958 4. vrtulníková letka
    4th Helicopter Squadron
    01.10.1956 15.08.1958 4. vrtulníková letka
    4th Helicopter Squadron
    01.10.1956 01.01.1969 Hlavní správa železničního vojska
    Central Railway Troops Main Directorate
    01.10.1956 01.09.1961 Strážní pluk
    Guard Regiment
    01.10.1956 01.10.1957 Velitelství tankového vojska 1. vojenského okruhu
    Tank Command of the 1st Military District
    01.10.1956 01.10.1957 Velitelství tankového vojska 2. vojenského okruhu
    Tank Command of the 2nd Military District
    DD.MM.1956 01.10.1956 5. vrtulníková letka
    5th Helicopter Squadron
    01.01.1957 01.10.1960 Ústřední velitelské stanoviště letectva a protivzdušné obrany státu
    State Air Defense and Air Force Central Command Post
    01.07.1957 31.12.1992 Proviantní správa
    Quartermaster Department
    01.07.1957 31.12.1992 Výstrojní správa
    Equipment Department
    01.07.1957 01.10.1960 Ústřední letecké dispečerské stanoviště
    Central Air Traffic Control Station
    DD.07.1957 01.09.1963 Hlavní letecké povětrnostní ústředí
    Main Air Force Weather Centre
    01.08.1957 01.10.1958 1. ústřední letecký sklad
    1st Central Air Store
    01.10.1957 01.10.1958 1. provozní prapor
    1st Operating Battalion
    01.10.1957 01.09.1961 2. letecký spojovací pluk
    2nd Air Signal Regiment
    01.10.1957 01.10.1958 47. rota pozemního zabezpečení navigace
    47th Ground Support Navigation Company
    01.10.1957 01.05.1961 Tanková technická správa
    Tank Technical Directorate
    15.07.1958 01.10.1960 1. armáda
    1st Army
    01.10.1958 19.08.1959 1. letka
    1st Squadron
    01.10.1958 19.08.1959 1. letka
    1st Squadron
    01.10.1958 01.10.1960 1. provozní pluk
    1st Operating Regiment
    01.10.1958 01.09.1961 1. sklad technického materiálu
    1st Store of Technical Material
    01.10.1958 19.08.1959 2. letka
    2nd Squadron
    01.10.1958 19.08.1959 3. letka
    3rd Squadron
    01.10.1958 01.09.1963 47. prapor pozemního zabezpečení navigace
    47th Ground Support Navigation Battalion
    01.10.1958 01.10.1960 Letecká zásobovací základna
    Air Supply Base
    01.10.1958 31.12.1992 Vojenský zeměpisný ústav
    Military Geographic Institute
    DD.MM.1958 01.09.1961 1. letecký spojovací pluk
    1st Air Signal Regiment
    01.09.1960 31.10.1966 Velitelství vojska protivzdušné obrany
    Air Defence Troops Command
    01.10.1960 DD.MM.1991 248. provozní prapor
    248th Support Battalion
    01.10.1960 DD.MM.1981 7. provozní prapor
    7th Operating Battalion
    01.10.1960 01.09.1963 Správa spojovací sítě
    Department of Connection Networks
    01.10.1960 01.09.1961 Ústřední velitelské stanoviště 7. armády protivzdušné obrany státu a letectva
    7th State Air Defense and Air Force Army Central Command Post
    01.05.1961 01.11.1966 Tanková a automobilní správa
    Tank and Automobile Directorate
    01.07.1961 DD.MM.RRRR 71. protiletadlová raketová brigáda
    71st Anti-Aircraft Missile Brigade
    01.09.1961 15.02.1962 1. provozní pluk
    1st Operating Regiment
    01.09.1961 01.09.1965 1. ústřední sklad leteckého technického materiálu
    1st Central Store of Air Technical Material
    01.09.1961 DD.MM.1963 10. spojovací pluk
    10th Signal Regiment
    01.09.1961 01.09.1969 10. technický hospodářský sklad
    10th Technical Economic Store
    01.09.1961 DD.MM.1981