38. armáda [1941-1942]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 604 příspěvků vloženo, 2457 editováno a 495 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

38. armáda [1941-1942]

38th Army / 38-я армия

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    38. armáda 38th Army
    Originální název:
    Original Name:
    38-я армия
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    04.08.1941
    Předchůdce:
    Predecessor:
    8. mechanizovaný sbor 8th Mechanised Corps
    Datum zániku:
    Disbanded:
    23.07.1942
    Nástupce:
    Successor:
    1. tanková armáda 1st Tank Army
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    04.08.1941-12.07.1942 Jihozápadní front
    12.07.1942-17.07.1942 Jižní front
    17.07.1942-23.07.1942 Stalingradský front
    04.08.1941-12.07.1942 South-Western Front
    12.07.1942-17.07.1942 Southern Front
    17.07.1942-23.07.1942 Stalingrad Front
    Dislokace:
    Deployed:
    04.08.1941-23.07.1942 východoevropské válčiště
    Velitel:
    Commander:
    04.08.1941-15.08.1941 Rjabyšev, Dmitrij Ivanovič (generálporučík)
    15.08.1941-21.09.1941 Feklenko, Nikolaj Vladimirovič (generálmajor tankového vojska)
    21.09.1941-24.12.1941 Cyganov, Viktor Viktorovič (generálmajor)
    24.12.1941-21.02.1942 Maslov, Alexej Gavrilovič (generálmajor technické služby)
    21.02.1942-06.03.1942 Šersťuk, Gavriil Ivanovič (generálmajor)
    06.03.1942-23.07.1942 Moskalenko, Kirill Semjonovič (generálmajor dělostřelectva)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    04.08.1941-17.09.1941 Simbolokov, Vitalij Nikolajevič (generálmajor)
    17.09.1941-24.12.1941 Maslov, Alexej Gavrilovič (generálmajor technické služby)
    24.12.1941-13.01.1942 Ivanov, Semjon Pavlovič (podplukovník)
    13.01.1942-23.07.1942 Ivanov, Semjon Pavlovič (plukovník)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    01.01.1942-28.02.1942 76. střelecká divize
    DD.03.1942-DD.04.1942 1. gardová střelecká divize
    DD.03.1942-DD.04.1942 13. gardová střelecká divize
    DD.03.1942-DD.04.1942 3. gardový jezdecký sbor
    17.04.1942-23.07.1942 22. tankový sbor


    01.01.1942-28.02.1942 76th Rifle Division
    DD.03.1942-DD.04.1942 13th Guards Rifle Division
    DD.03.1942-DD.04.1942 1st Guards Rifle Division
    DD.03.1942-DD.04.1942 3rd Guards Cavalry Corps
    17.04.1942-23.07.1942 22nd Tank Corps



    Čestný název:
    Honorary Name:
    - -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk, ITU 2003.
    Fronty, floty, armii, flotilii pěrioda Vělikoj Otěčestvěnnoj vojny 1941-1945 gg. Spravočnik. Red. A. A. Kolťukov. Moskva, Kučkovo pole 2003.
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/45009#516893Verze : 0
    MOD