Petrovce

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 394 příspěvků vloženo, 1643 editováno a 418 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Petrovce

okr. Rimavská Sobota

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Petrovce Petrovce
    Originální název:
    Original Name:
    Petrovce
    Další názvy:
    Other Names:
    (1427) Peterfalua, (1920) Petrovce, maďarsky Péterfalva, Gömörpéterfalva.
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    okres Rimavská Sobota Rimavská Sobota District
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    48°11'11.38"N 20°01'10.36"E
    Místní části:
    Local Municipalities:
    -
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    1427
    Vojenské objekty:
    Military Objects:
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    Zrúcaniny románskeho kostola z 13. storočia
    Muzea:
    Museums:
    - -
    Osobnosti:
    Personalities:
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Vlajka:
    Banner:
    Znak:
    Coat of Arms:
    Poznámka:
    Note:
    Zaniknuté obce v okolí - Sároš – (1275); Repáš (1383); Kökényes (1383) -
    Zdroje:
    Sources:
    www.e-obce.sk ; www.petrovce.stranka.eu
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/45078#459695Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Petrovce
    (okr. Rimavská Sobota)


    V období 1.republiky součást politického a soudního okresu Michalovce.


    Sčítání lidu v roce 1930: 594 obyvatel (z toho 576 osob národnosti československé a 12 osob národnosti židovské).


    Posádka byla ustanovena v červenci 1921. Zrušena v říjnu 1923.


    Jednotky nebo úřady umístněné v posádce:
    III. prapor Pěšího pluku 20


    Zdroj: J.Fidler a V.Sluka, Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-38, Libri 2006, ISBN 80-7277-256-2
    Recenze knihy
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/45078#176392Verze : 0