Paludza

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 532 příspěvků vloženo, 2195 editováno a 459 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Paludza

okr. Liptovský Mikuláš

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Paludza Paludza
    Originální název:
    Original Name:
    Paludza
    Další názvy:
    Other Names:
    Magna Paluga
    Nagypalugya
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    - -
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    49°06'17.66"N 19°29'55.02"E
    Místní části:
    Local Municipalities:
    -
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    1246
    Vojenské objekty:
    Military Objects:
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    kostol Svätej Trojice
    Evanjelický drevený artikulárny kostol
    Muzea:
    Museums:
    - -
    Osobnosti:
    Personalities:
    Janko Čajak - slovenský básnik štúrovskej generácie
    Adam Matejka - slovenský filmový herec
    Samuel Lišovíni- slovenský evanjelický kňaz a spisovateľ
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    24.03.1920 00.04.1920 8. rota /kulometná/ horského pěšího pluku 2
    8th Company /Machine-gun/ of the 2nd Mountain Infantry Regiment
    24.03.1920 20.04.1920 II. prapor horského pěšího pluku 2
    2nd Battalion of the 2nd Mountain Infantry Regiment
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Vlajka:
    Banner:
    -
    Znak:
    Coat of Arms:
    -
    Poznámka:
    Note:
    Zanikla okolo roku 1970 pri výstavbe vodnej nádrže Liptovská Mara -
    Zdroje:
    Sources:
    www.geocaching.com
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/45084#552515Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Paludza
    Tato obec byla zatopena přehradou Liptovská Mara (okr. Liptovský Mikuláš)


    V období 1.republiky součást politického a soudního okresu Liptovský Svätý Mikuláš.


    Sčítání lidu v roce 1930: 647 obyvatel (z toho 646 osob národnosti československé a 1 osoba národnosti maďarské).


    Posádka byla ustanovena v březnu 1920. Zrušena v dubnu 1920.


    Jednotky nebo úřady umístněné v posádce:
    Horský prapor V


    Zdroj: J.Fidler a V.Sluka, Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-38, Libri 2006, ISBN 80-7277-256-2
    Recenze knihy
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/45084#176398Verze : 1