Ostrá Lúka

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 513 příspěvků vloženo, 2139 editováno a 507 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Ostrá Lúka

okr. Zvolen

    Avatar
    Ostrá Lúka
    (okr. Zvolen)


    V období 1.republiky součást politického a soudního okresu Zvolen.


    Sčítání lidu v roce 1930: 385 obyvatel (z toho 31 osob národnosti cikánské, 347 osob národnosti československé a 6 osob národnosti maďarské).


    Posádka byla ustanovena v červenci 1920. Zrušena v říjnu 1920.


    Jednotky nebo úřady umístněné v posádce:
    baterie Dělostřeleckého pluku 201


    Zdroj: J.Fidler a V.Sluka, Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-38, Libri 2006, ISBN 80-7277-256-2
    Recenze knihy
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/45090#176404Verze : 0
    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Ostrá Lúka Ostra Luka
    Originální název:
    Original Name:
    Ostrá Lúka
    Další názvy:
    Other Names:
    Stroluca (1332), Oztralika (1393), Oztralwka, Oztraluka (1424), Oztrolwka (1518), Ostra Luka (1773), Ostrolúka (1920); maďarsky Osztroluka
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    okres Zvolen Zvolen District
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    48°32'41.89"N 19°03'08.12"E
    Místní části:
    Local Municipalities:
    -
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    1331
    Vojenské objekty:
    Military Objects:
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    - Sýpka kamenná, postavená bola koncom 19.storočia
    - Kaštieľ Ostrolúckych, postavený bol v rokoch 1636-164, prestavaný bol v druhej polovici 18.storočia, postavený je v renesančnom slohu, v areáli sa nachádza záhrada, alej a hrobka Adely Ostrolúckej
    - Ľudový dom s hospodárskou časťou, kamenný, postavený bol koncom 19.storočia, súčasťou usadlosti je hospodárska budova, brána, sýpka a stodola
    Muzea:
    Museums:
    - -
    Osobnosti:
    Personalities:
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Vlajka:
    Banner:
    Znak:
    Coat of Arms:
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.e-obce.sk
    www.ostraluka.sk
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/45090#471259Verze : 0
    MOD